اتصال به درگاه پرداخت

- 3 هفته پیش
توسط mahdi farhadpour آپدیت شد
Shahramp ( 2220 تجربه )
3 هفته پیش

سلام ببخشید اموزشی راجع بع اتصال به درگاه پرداخت مثل زرین پال ندارین؟

mahdi khanzadi ( 18397 تجربه )
3 هفته پیش
تخصص : برنامه نویس سمت سرور

سلام میتونید از پکیج زیر استفاده کنید

https://packagist.org/packages/shetabit/payment

اموزشش هم توی لینک زیر هست

https://github.com/shetabit/payment/blob/HEAD/README-FA.md

مثلا به صورت زیر میتونید یه صورتحساب ایجاد کنید و برای پرداخت کاربر رو به درگاه بانک انتقال بدید

# create new invoice
$invoice = (new Invoice)->amount(1000);
# purchase and pay the given invoice
// you should use return statement to redirect user to the bank's page.
return Payment::purchase($invoice, function($driver, $transactionId) {
  // store transactionId in database, we need it to verify payment in future.
})->pay();

درگاه های زرین پال و ایرانکیش و بانک سامان رو پشتیبانی میکنه که میتونید توی فایل تنظیماتش ببینید (لینکی که بالاتر گذاشتم توضیح داده)

علی بیات ( 123727 تجربه )
3 هفته پیش
تخصص : توسعه دهنده ارشد وب

به‌طورکلی از ۲ طریق می‌توان به درگاه‌های بانکی متصل شد:

 • روش مستقیم
  در این نوع پرداخت، کاربر بعد از مشاهده صورت‌حساب و تائید آن مستقیما به درگاه بانکی که ما به‌عنوان فروشنده با آن کار می‌کنیم، منتقل می‌شود و هزینه را می‌پردازد. سپس این هزینه به‌طور مستقیم و بدون کسر هزینه‌ای به‌حساب ما واریز می‌گردد. (مانند درگاه‌ بانک ملت، پاسارگاد و …)

 • روش غیرمستقیم
  در این روش کاربر برای پرداخت هزینه ابتدا به درگاه واسطه (مانند زرین پال، آرین پال و …) متصل می‌گردد و سپس از آنجا وارد درگاه‌های اصلی بانک می‌شود و هزینه را به‌حساب این شرکت‌های واسطه می‌پردازد. این هزینه با کسر درصدی به‌عنوان کارمزد به‌حساب فروشنده واریز می‌شود. معمولا از این روش زمانی که نمی‌توانیم از درگاه‌های بانک اصلی استفاده کنیم مورداستفاده قرار می‌گیرد.


برای گرفتن درگاه پرداخت مستقیم از هر بانک لازمه که ابتدا شماره حسابی در بانکی که قصد استفاده از درگاه پرداخت اونو دارید داشته باشید. و مراحل زیر:

 • ابتدا وارد سایت ای‌نماد شده و کارهایی که باید برای گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی انجام بدین رو طی کنید.

 • سپس با رفتن به سایت شرکتی که برای ارائه درگاه پرداخت بانکی با بانک مد نظر شما طرف قرارداد هست اقدام به پر کردن فرم درخواست درگاه پرداخت اینترنتی بکنید.

 • بعد از اینکه درخواست شما بررسی و تایید شد جزییات درگاه پرداخت اینترنتی که شامل شماره ترمینال، نام کاربری و رمز هست برای شما ارسال خواهد شد. یا اینکه از شما خواسته میشه که قرارداد کتبی برای گرفتن درگاه پرداخت رو در دو نسخه چاپ و امضا کنید و در نهایت به آدرس پستی شرکت ارسال کنید.

 • برخی شرکت‌ها اقدام به ارائه فرصت یک ماهه برای ارسال قرارداد می‌کنند که در آن باید اقدام به پر کردن فرم قرارداد و امضای تمام صفحات در دفتر ثبت اسناد رسمی کرده و در نهایت قرارداد را در دو نسخه برای شرکت ارسال کنید. اگر در طی این مدت یک ماهه قرارداد رو ارسال نکنید درگاه به حالت معلق شده در میاد و امکان استفاده از اونو نخواهید داشت.

لیست سایت بانک‌ها:


اما در مورد درگاه‌های غیر مستقیم:

به دست آوردن برخی از شرایطی که در بالا ذکر شد مانند نماد اعتماد به‌راحتی مقدور نیست و هرکسی نمی‌تواند آن را دریافت کند به همین دلیل از درگاه‌های غیرمستقیم استفاده می‌کنند.

از دیگر ویژگی‌های درگاه‌های غیرمستقیم انتخاب درگاه بانک می‌باشد، به این صورت که بعد از ورود به درگاه شرکت واسطه می‌توان درگاه بانکی دلخواه خود را انتخاب کرد و پرداخت را انجام داد زیرا انتخاب بانک به تعداد زیادی وجود دارد.

روند دریافت درگاه از شرکت‌های واسط بدین‌صورت است که باید در ابتدا وارد سایت این شرکت‌ها شد و سپس ثبت‌نام را در آن‌ها انجام داد، پس از تائید شدن ایمیل باید مدارک موردنیاز که هر شرکتی برای ارائه درگاه نیاز دارد، ارسال شود. پس از تائید مدارک و اطلاعات توسط کارشناسان شرکت، شماره و اطلاعات درگاه برای گذاشتن روی سایت تحویل داده می‌شود.

در شرکت‌های واسطه با توجه به نوع قرارداد و خدماتی که انتخاب کرده‌اید میزان کارمزدی که از شما کسر می‌شود متغیر است و این میزان زیر ۵% می‌باشد. همچنین مدت‌زمانی که بعد از تراکنش پول از شرکت به‌حساب شما واریز می‌گردد به شرکت و قرارداد انتخابی شما بستگی دارد و به طور میانگین ۳ روز و یا کم‌تر است.

Shahramp ( 2220 تجربه )
3 هفته پیش

ممنون از راهنماییتون

mahdi farhadpour ( 400 تجربه )
3 هفته پیش
تخصص : برنامه نویس

https://github.com/larabook/gateway
این پکیج را هم میتونید یه نگاهی بندازید کار باهاش خیلی سادس

برای ارسال پاسخ باید وارد سایت شوید