آفلاین
user-avatar

تفاوت های طراحی وب با زبان هایی مثل php و وردپرس

2 سال پیش
توسط حسین حسین پور آپدیت شد
آفلاین
user-avatar
علی 1374 ( 4759 تجربه )
2 سال پیش
تخصص : (fullstack(laravel , vue

با سلام
من چند وقت برنامه نویسی کار می کنم و اون را ازابتدا با html و cssو javascript و php دنبال کردم وتا حالا اصلا دنبال مدیریت های محتوایی مثل وردپرس نرفتم حالا می خوام بدونم من با اون هایی که با وردپرس کار میکنند از نظر برنامه نویسی فرقی دارم یا نه ؟

آفلاین
user-avatar
حسام موسوی ( 382229 تجربه )
2 سال پیش
تخصص : طراح و برنامه نویس

سلام اکثر افرادی که با وردپرس کار میکنند چیزی از کدنویسی نمیدونن حداکثر مواردی که میدونن تغییر css و html و اضافه کردن plugin به وردپرس و کمی شخصی سازی این مدیریت محتواست . البته همونطور که گفتم اکثر افراد اینطورین ولی خوب افرادی هستند که با یادگیری تخصصی تر php بصورت پیشرفته تر با وردپرس کار میکنن و برای این سیستم مدیریت محتوا plugin میسازن
مدیریت محتوای wordpress با استفاده از زبان php نوشته شده و با این زبان توسعه داده میشه

آفلاین
user-avatar
علی 1374 ( 4759 تجربه )
2 سال پیش
تخصص : (fullstack(laravel , vue

hesammousavi@ خیلی ممنون
حالا مثلا یه سایت که از ابتدا با php نوشته میشود چقدر می تونه با یه سایت وردپرسی از نظر توانایی فرق داشته باشد ودر کل با وجود وردپرس آیا یادگیری php به صرفه هست یا نه؟

آفلاین
user-avatar
حسام موسوی ( 382229 تجربه )
2 سال پیش
تخصص : طراح و برنامه نویس

همونطور که با php اومدن cms با عنوان wordpress رو ساخت همونطور از php میشه استفاده کرد که سیستم های بزرگتری رو نوشت مثل هر سایتی که بخواین نام ببرین که cms اختصاصی برای خودش داشته باشه .
بصرفه از چه لحاظ ؟! از نظر زمان ؟
اگر از نظر زمان منظورتونو
سایت های وردپرسی خیلی سریع راه اندازی میشن و میشه باهاشون وبسایت و فروشگاه زد . اما بنظر شخص من برای پروژه های بزرگتر و پیچیده تر کارایی نداره و میتونه مشکل ساز باشه .
اما خوب این قطعی هست اگر کسی php رو خوب بلد باشه خیلی سریع میتونه وردپرس و هر سیستم مدیریت محتوایی که با php ایجاد میشه رو خوب کار کنه .
اگر بخواید با وردپرس به خوبی کار کنید مجبورید php رو یادبگیرید . پس چه بخواین چه نخواین بایییید یاد بگیرید

آفلاین
user-avatar
حسین حسین پور ( 9366 تجربه )
2 سال پیش
تخصص : طراح رابط کاربری، برنامه‌نویس

wordpress برای این اومده که مشکل زمان رو حل کنه . یعنی شما چه با wordpress چه با هر زبان یا فریمورک دیگه ای می تونید سایت طراحی کنید ولی اگر زمان براتون مهمه wordpress بهترین گزینست . طبق تجربه خودم شما اگر php رو کامل بلد باشید تقریبا با 3 ماه مطالعه wordpress میتونید برنامه نویسی plugin و theme های wordpress رو مسلط بشید.
معایب wordpress هم اینه که برای پروژه های بزرگ بهتره سراغش نرید چون maintain کردن کدهاش نسبت به لاراول و فریمورک ها خیلی سخت تره.
سرعتش نسبت به laravel پاییین تره.
باگ هاش زود public میشن و باید خیلی مراقب امنیتش باشید.

برای ارسال پاسخ باید وارد سایت شوید