قیمت برنامه نویس ساعتی چند هست

2 هفته پیش
توسط ژاله آپدیت شد
Cix ( 1805 تجربه )
10 ماه پیش
تخصص : برنامه نویس وب

درود بر شما . من یک برنامه نویس لاراول هستم و اصلا نمیدونم ساعتی چند باید بگیرم برای کار کردن. میشه راهنمایی کنید کمترین و بیشترین ساعت کار برای یک لاراول کار با ۲ سال سابقه کار با لاراول چقدر هست؟

ممنون

علیرضا معمارزاده ( 42234 تجربه )
10 ماه پیش
تخصص : junior level developer

سلام
@arthas.pix
حداقل مقدار بر اساس قانون کار اگر بخوایم در نظر بگیریم از ساعتی ۳۰ تومن هستش تا بالاتر
ولی بعید میدونم شرکتی قادر به پرداخت ساعتی ۳۰ هزار تومن به یه برنامه نویس باشه

hamed sarkhosh ( 23380 تجربه )
10 ماه پیش
تخصص : برنامه نویس

سلام
@arthas.pix
دوست عزیز با توجه به تجربه ای که بنده دارم تو این مدت قیمت برنامه نویس در ایران بسیار متفاوته. بستگی به اینکه شما فریلنس کار می کنید یا در یک شرکت مشغول به کار هستید می تونه این قیمت ها متفاوت باشه. من دوستی دارم که برنامه نویسی php و لاراول هستند(البته با بقیه زبان ها هم آشنایی دارند) و مهارت و تجربه بالایی دارند و ساعتی 100 تومن کار می کنن با شرکت های مختلف. دوستی دارم که به صورت فریلنس با شرکتی همکاری می کنند و ساعتی 20 تومن کار می کنند. کسایی رو دور و اطرافم می شناسم که برای یک پروژه 80 میلیون تومن پول گرفتن و کسی رو می شناسم که برای همون سطح پروژه 6 میلیون تومن پول گرفته. این دیگه بستگی به شما و مشتری شما داره. اینکه نحوه ی مذاکره و ارتباطات شما و همچنین مهارت برنامه نویسی شما تا چه حد باشه که بتونید پروژه های مختلف رو با چه مبلغی انجام بدید.
موفق باشید

علیرضا ( 435 تجربه )
10 ماه پیش
تخصص : CTO

به نظرم بهترین مدل همکاری توافقی هست که یک قیمتی رو اعلام کنید ، بسته به حجم کار و نوع کار و بعد روی اون قیمت با مشتری مذاکره کنید

Cix ( 1805 تجربه )
10 ماه پیش
تخصص : برنامه نویس وب

ممنون از پاسخ دوستان . وب سایتی هست که کوچکتر از دیوار هست و خب به من گفتند ساعتی ۱۰ تومن پرداخت میکنن من داخل شرکتشون براشون طراحی این رو شروع کنم . به نظر شما منصفانه هست ؟

لاراول کار ‌که از صفر تا ۱۰۰ سایت رو هم باید خودم بزنم . تنها نه تیمی.

اگر شما باشید چه قیمتی پیشنهاد میدید ؟

امکانات وب سایت به مشتریان بیشتر از خدمات دیوار هست اما شاخه های کمتری داره

علی بیات ( 300117 تجربه )
10 ماه پیش
تخصص : توسعه دهنده ارشد وب

ابتدا برای محاسبه دستمزد ساعتی برنامه نویس باید ابتدا تعرفه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور رو مورد بررسی قرار دهیم. در بخش زیر تعرفه ای که این سازمان ارائه داده است رو آورده ایم. این تعرفه مال سال ۹۷ است.
بر اساس تعرفه ای که سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور مشخص کرده است برنامه نویس، تحلیلگر، طراح، مدیر پایگاه داده، طراح پایگاه داده، آموزش تخصصی بر اساس تخصص عالی که شماره یک است تا تخصص پایین که شماره ۷ است بین ۲,۱۲۴,۰۰۰ ریال تا ۱,۵۹۳,۰۰۰ باید حقوق دریافت کند. یعنی اگر شماره برنامه نویس عالی باشد ساعتی باید ۲,۱۲۴,۰۰۰ ریال حقوق دریافت کنید اما اگر برنامه نویس درجه ۷ باشید باید ساعتی ۱,۵۹۳,۰۰۰ ریال حقوق دریافت کنید.

اما بر اساس واقعیت چیزی که خودمون حساب کردیم معمولا ساعتی حدود ۱۵ تا ۷۰ هزار تومان دستمزد دریافت میکنند. باید این رو هم متذکر شوم که این محاسبه توسط بنده انجام شده است و منبع خاصی ندارد و بر اساس حقوقی که برنامه نویس ها دریافت میکنند محاسبه شده است که به نظر خودم محاسبه من خیلی به واقعیت نزدیکتر است تا چیزی که سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور اعلام کرده است.

علی فرمانی ( 49875 تجربه )
10 ماه پیش
تخصص : طراح و برنامه نویس

@arthas.pix
قیمت که به نظر خودتون مناسب پروژه تست با توجه به امکانات بگیرین.
مثلا خودتون حساب کنید ببینید چقدر ارزش داره برای هر بخش و بگیرین دقت کنید اگه پروژه به نظر خودتون 10 ملیون ارزش داره به خاطر اینکه بترسین پروژه ندن بهتون اونو 6 تومن نگیرین . چون درسته پروژه اومده دستتون ولی بعد از انجام 50% کار از گرفتنش پشیمون میشید .

نکته دیگه هم اینه احتمالاتو حساب کنید . مثلا نگید بخش تونیفکشنو تو چند ساعت درست میکنم 200 تومن براش بسه . اینو حساب کنید این بخش اگه باگ پیدا کنه و مشکلی پیش بیاد براش شاید چند روز حتی هفته وقتتونو بگیره .
نکته دیگه هم آسایش و راحتی انجام کار خیلی مهمه اگه دقت نکنید باعث زدگی از برنامه نویسی میشه . همین پول یکی از دلایلش هست . بهش جوری قیمت بدین مثلا 3 ماه پروژه کار میبره تا 4 الی 5 ماه پولش شمارو تامین کنه .

alpha ( 70 تجربه )
6 ماه پیش

@arthas.pix
'کلا اینجا ایران است دوست عزیز ، و مهم نیست که شما چی بلدین ، چون همه به برنامه نویسها به چشم کارگر ساختمان نگاه می کنند ، بنظرم قبل از همکاری با هر شرکتی ، از ریز و درشت شرکت شامل وظایف شما ، انتظارات شرکت ، حقوق شرکت ، شرایط افزایش حقوق ، مزایا ، جریمه ها ، تاریخ شروع به فعالیت ، موضوع شرکت ، نوع پروژه هایی که میزنن ، وضعیت مالیات و بیمه و ... شرکت اطلاعات بگیرید. بعد تصمیم بگیرین و هیچ وقت گول رئیسان شرکت رو نخورین'

Ben Dehqan ( 9410 تجربه )
6 ماه پیش
تخصص : توسعه دهنده پروژه های فناورمحور - اینترنت اشیا

این موضوع بستگی زیادی داره به شهری و استانی که دارین کار میکنید!‌ چون معمولا رقابت قیمت تعیین میکنه. یک کارفرما پروژه رو با چند تا همکار دیگه میسپره و قیمت رو جستجو میکنه.
اما چند تا توصیه:
قبلا از قبول هر پروژه ای، حتما مستندات پروژه رو، از کارفرما بگیر و به هیچ وجه بدون مستندات استارت نزن! وگرنه مجبوری تا ابد دهر با همون قیمت توافقی باهاش کار کنی.
بعد از دریافت مستندات، روی حجم ساعت کار نفر یه تخمینی بزن + حاشیه امنیت پروژه بکن بعد قیمت بده. شرکت ها معمولا هزینه تموم شده رو ضردبدر ۲ میکنن.
با مشتری طی کن به ازای هر ماه که روی پروژه کار میکنی x تومن دستمزد میخوای و تخمین میزنی که n ماهه کار تموم بشه و اگر هم تموم نشد هزینه ها، پای کارفرما س نه شما

ژاله ( 100 تجربه )
2 هفته پیش
تخصص : آزاد

کلا آدمهای جالبی هستید.
به اجرا در آوردن یک پروژه بدون محاسبه هزینه های بسیار عجیب و غریب شرکتی شامل:
بیمه تامین اجتماعی
مالیات بر حقوق
هزینه بن کارگری
مالیات بر ارزش افزوده
مالیات تکلیفی
عوارض نوسازی و شهرداری
مالیات بر درآمد خدماتی
حق مسکن
حق اولاد
هزینه های جاری در استفاده از امکانات شرکت
هزینه های آب ، برق، گاز، تلفن، اجاره ساختمان، شارژ ثابت ساختمان محل کار
امکانات در استفاده و در حال استهلاک (کامپیوتر-مانیتور-ماوس- میز-صندلی)
غیر ممکن هست.
و اضافه میکنم که در بازار حرج و مرج برنامه نویسی که خود شما متخصصان امر دامن به آن زده اید، یک پروژه 1 میلیارد تومانی را با قیمت 50 میلیون تومان بطور شخصی میفروشید و یا برعکس آن، چه انتظاری از کارفرما ها دارید.
بروید خارج از کشور و مستقل شوید و هزینه های جاری زندگی خود را بدهید و بر اساس قوانین کار حقوق بگیرید و بعد با ایران مقایسه کنید.

برای ارسال پاسخ باید وارد سایت شوید