منطق پشت زمان و تاریخ

1 سال پیش توسط miladk313 آپدیت شد
آفلاین
user-avatar
EW ( 16490 تجربه )
1 سال پیش

لینک کوتاه اشتراک گذاری

0

سلام منطق پشت زمان و تاریخ در برنامه نویسی چی هستش؟ مثال میزنم :
ما یک لیست todo داریم و میتونیم درونش خب task بسازیم... حالا به این تسک ها میتونیم زمان بدیم به عنوان مثال :
کار1 تاریخ 98/2/1.... خب تا اینجای کار رو در جریان هستم خیلی راحت یک فیلد در دیتابیس این دیتای تاریخ رو میگیره و ست میکنه به عنوان زیر مجموعه کار1 منتها در مورد روز های هفته نمیشه این مورد رو گفت به عنوان مثال ما 7 روز هفته داریم خب todo وقتی امروز ایجاد میشه نیاز داره که در فیلد همون روز باشه... من شنبه task1 رو درست میکنم و خب یک شنبه دیگه نباید این تسک باشه حالا مشکلی که ایجاد میشه اینه که ما اگر 7 تا فیلد بسازیم برای 7 روز هفته و هر تسکی که همون روز اعمال میشه رو زیر مجموعه یکی از اون 7 تا فیلد کنیم باز هم معلوم نیست فرق 7 تا فیلد با 7 تا فیلد هفته بعد چیه؟ یعنی معلوم نیست تاریخش مربوط به کدومه! مگر اینکه همش 7 تا فیلد 7 تا فیلد درست کنیم برای هر هفته که اینجوری دیتابیس پر میشه!

آفلاین
user-avatar
miladk313 ( 11330 تجربه )
1 سال پیش
تخصص : برنامه نویس لاراول

لینک کوتاه اشتراک گذاری

1

سلام.
وابسته به زبان برنامه نویسی که داری استفاده میکنی میتونی با استفاده از یک سری کتابخونه ها و اگه پیدا نکردی در بدترین حالت از یک api روز هفته ی یک تاریخ رو بگیری و داده هاتو باهاش فیلتر کنی . یا حتی درساده ترین حالت بعد از گرفتن روز هفته ،میتونی اون رو در دیتابیست با همون task ذخیره کنی.
کار دیگه ای که میتونی داخل پایگاه داده های رابطه ای،مثل mysql بکنی اینه که یه جدول بسازی که ایام هفته داخلش باشن و یه جدول واسط هم بزاری که طبق رابطه ای که میزنی روز هفته ی هر task هم ثبت بشه.اینجوری نیازی نیست هفتا هفتا سیو کنی . به ازای هر task که ثبت میشه تو اون جدول واسط اطلاعات اضافه میشه.

برای ارسال پاسخ لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.