developer
4 سال پیش توسط developer مطرح شد
1 پاسخ

سیستم لایک و موارد مشابه در نود جی اس

سلام، توی لاراول با vuejs خیلی راحت سیستم لایک یا لاگین و ... رو درست میکنیم توی نود جی اس چجوری میشه این کار رو کرد؟ باید کل ویو رو با ری اکت بزنیم تا بشه مثلا با api لاگین کرد؟


nodejs
تگ‌های محبوب
لاراول
php
laravel
متفرقه
reactjs
عمومی
html_css
nodejs
vuejs
وردپرس
پایتون
css
فلاتر
react
javascript
ثبت پرسش جدید
سید محمد حسین موسوی
تخصص : FullStack Developer
@SeyedMH.Mosavi 4 سال پیش مطرح شد
0

سلام
اصلا مهم نیست که شما با چه تکنولوژی دارید کار می کنید و چه فریم ورکی دارید استفاده می کنید، کارکرد رو اگر درست متوجه شده باشید می تونید انجامش بدید.
در ساده ترین حالتش فرض کنید یه جدول محصول دارید که یه فیلد تعداد لایک داره و هر کاربری که لایک می کنه این فیلد یدونه زیاد می شه. حالا می خواید با vuejs باشه یا nodejs یا ...
شما دارید یه update توی دیتابیس انجام می دید. اول می رید محصول رو پیدا می کنید و مقدار like فعلی رو بدست می یارید و بعد یدونه بهش اضافه می کنید و تو دیتابیس ذخیره می کنید.
می تونید اینکار رو با ajax خود جکوئری هم انجام بدید یا با هر چیزه دیگه ای
زبان برنامه نویسی یا فریم ورک هیچ تاثیری تو کلیت کار نداره فقط شما دارید از syntax های مختلف استفاده می کنید و هیچ فرقی با هم ندارن.
در مورد لاگین و بقیه موارد هم همین مورد صدق می کنه. اول باید ببیند از چه روشی می خواید برای Authenticate اسفتاده کنید. مثلا می خواید از روش JWT یا ... استفاده کنید. اول باید سمت سرور با اون زبان برنامه نویسی که کار می کنید بگردید تا ببینید مثلا چه ابزاری و چه روش هایی وجود داره که شما بتونید از روش احراز هویت بر اساس توکن استفاده کنید. در انتها قراره باز یه توکن به سمت کلاینت بفرستید و اونور هم مهم نیست که دارید با Jquery کار می کنید یا VUE یا Angular یا ...
کلیت کار همشون یکیه فقط syntax با هم متفاوته


برای ارسال پاسخ لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام