سوالات متداول

در اینجا سعی می‌کنیم به سوالات متداولی که ممکن است، برای شما در راکت پیش بیاید، پاسخ دهیم

یک ارتباط قوی نیاز به شناختن بهتر دارد

سوالات متداول

ما در راکت سعی داریم ما در این صفحه از راکت سعی کرده‌ایم پر تکرارترین سوالاتی که کاربران از ما در صفحات مختلف می‌پرسند را یکجا گردآوری کنیم تا شما بدون اینکه مجبور به مطرح کردن مجدد سوال باشید، بتوانید از این صفحه جواب سوال مورد نظر خود را پیدا کنید.


۱. شما در راکت دقیقا چیکار می‌کنید؟

توضیح کاملی در رابطه با راکت و فعالیت راکت وجود داره که ما اونها رو به شکل کامل در صفحه درباره ما توضیح دادیم، پس اگر دوست دارید در مورد راکت و فعالیتی که میکنه اطلاعاتی کسب کنید میتونید به این صفحه مراجعه کنید و با ما بیشتر آشنا بشید.

۲. چطوری می توانم برای حساب کاربری خود عکسی را قرار دهم؟

برای قرار داد تصویر به حساب کاربری خودتان در راکت وارد شوید، از بخش اطلاعات کاربری بر روی ویرایش اطلاعات کلیک کنید، تصویر مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود عکس انتخاب و به عنوان تصویر حساب کاربری قرار دهید.

۳. چطور می‌تونیم دوره‌های آموزشی سایت رو دریافت کنیم؟

دوره‌های آموزشی سایت به سه دسته تقسیم می‌شوند

 • دسته اول : دوره‌های رایگان  
 • دسته دوم : دوره‌های نقدی
 • دسته سوم : دوره‌های نقدی - با دسترسی رایگان اعضای ویژه

در زیر هر کدام از سه دسته‌ بالا را دقیق‌تر به شما توضیح می‌دهیم.

دوره‌های رایگان

برای دسترسی به دوره‌های آموزشی رایگان، شما نیاز به پرداخت هیچ مبلغی در سایت ندارید، تنها نیاز است ابتدا از طریق صفحه عضویت، در سایت عضو شوید و بعد می‌توانید به دوره‌های رایگان دسترسی پیدا کنید.

دوره‌های نقدی

برای دسترسی به دوره‌های نقدی، شما نیاز است ابتدا از طریق صفحه عضویت وبسایت، در سایت عضو شوید در قدم بعدی به صفحه دوره مورد نظر خود رفته و آن دوره را را به شکل نقدی تهیه کنید، از زمانی که شما هزینه دوره را پرداخت کنید می‌توانید به تمام جلسات دوره و همینطور آپدیت‌های آینده دوره به شکل کامل دسترسی پیدا کنید چه به شکل آنلاین و چه به شکل آفلاین.

دوره‌های نقدی - با دسترسی رایگان اعضای ویژه

برای دسترسی ارزان‌تر به دوره‌های آموزشی وبسایت راکت ما موضوعی با عنوان "اعضای ویژه" را به سایت راکت اضافه کرده‌ایم. به این شکل که شما با تهیه عضویت ویژه می‌توانید به شکل رایگان به مدت زمان مشخص به بخش زیادی از دوره‌های نقدی به شکل آنلاین و رایگان دسترسی پیدا کنید.

نکته اول :‌ بخش بسیار زیادی از دوره‌های سایت قابلیت دسترسی رایگان توسط اعضای ویژه را دارند. اما با این حال شما میتوانید از صفحه دوره‌های آموزشی لیست این دوره‌ها را مشاهده کنید.
نکته دوم :‌ در صورت خریداری نقدی یک دوره‌ می‌توانید جلسات مربوط به آن دوره را دانلود کنید تا به شکل آفلاین بتوانید مشاهده کنید. با عضویت ویژه شما قابلیت دانلود نخواهید داشت

۴. کاربران ویژه به چه فایل‌های دسترسی دارند؟

با توجه به توضیحاتی که در بالا برای دوره‌های ویژه دادیم، اگر شما عضویت ویژه راکت را تهیه کرده باشید میتوانید در زمان مشخص شده برای اکانت خود، ویدیوهای عضویت ویژه را تنها به شکل آنلاین مشاهده فرمایید.

نکته مهم :اعضای ویژه همچنین به فایل‌های پیوست هر جلسه دسترسی دارند، این فایل‌ها معمولا شامل کد‌های است که در هر جلسه نوشته می‌شود.

۵. از کجا تشخیص دهیم که با عضویت ویژه می‌تواینم به یک دوره دسترسی پیدا کنیم؟

در راکت به دوره‌های که با عضویت ویژه می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، دوره‌های ستاره‌دار گفته می‌شود. اما سوال اینجاست که از کجا می‌توان فهمید که یک دوره ستاره‌دار است.

به دو روش می‌توانید بفهمید :

۱. در باکس‌های هر دوره در صفحه دوره‌‌های آموزشی شما می‌توایند مطابق با تصویر زیر بفهمید که آیا آن دوره مربوط به اعضای ویژه می‌شود یا خیر.

از کجا تشخیص دهیم که با عضویت ویژه می‌تواینم به یک دوره دسترسی پیدا کنیم؟

۲. در صفحه هر دوره در قسمت جزئیات دوره کاملا قابل مشاهده است که آیا دوره توسط اعضای ویژه قابل دسترس است یا خیر. به تصویر زیر توجه کنید‌:

از کجا تشخیص دهیم که با عضویت ویژه می‌تواینم به یک دوره دسترسی پیدا کنیم؟

۶. آیا میتوانم حساب کاربری ویژه را از سه‌ماهه به سالیانه آپدیت کنم؟

بله برای اینکار وارد ناحیه کاربری و بخش "افزایش اعتبار vip" شوید و پنل سه‌ماهه یا یکساله را انتخاب کرده و هزینه را پرداخت کنید. مدت زمان جدید با مدت زمان قدیمی جمع شده و به عنوان مدت زمان جدید در پنل شما ثبت میشود.

۷. دکمه دانلود ویدیو آموزشی را پیدا نمی‌کنم، دکمه دانلود کجاست؟

برای دسترسی به دکمه دانلود، ابتدا باید وارد سایت شوید. سپس وارد جلسه مورد نظر شوید که قصد دانلود آن را دارید، در صورتی که اجازه دسترسی به جلسات مربوط به دوره را داشته باشید، میتوانید از بالای صفحه در سمت چپ، دکمه‌ای آبی رنگی با عنوان "دانلود این قسمت" را مشاهده کنید. با استفاده از این دکمه میتوانید جلسه مورد نظر را دانلود بفرمایید.

نکته بسیار مهم :‌ اعضای ویژه قابلیت دانلود ویدیو‌ها را ندارند.

دکمه دانلود ویدیو آموزشی را پیدا نمی‌کنم، دکمه دانلود کجاست؟

۸. در بازکردن فایل‌های فشرده مشکل دارم‌!

این مشکل میتواند بخاطر دو دلیل باشد:

دانلود ناقص فایل

این احتمال وجود دارد که فایل دانلودی شما به شکل ناقص دانلود شده باشد. که در این صورت نیاز است دوباره فایل مورد نظر را دانلود کنید.

استفاده نکردن از winRar

ما در راکت از فرمت rar برای فشرده‌سازی حد اکثری فایل‌های خود استفاده میکنیم، بدلیل اینکه این فرمت در همه سیستم‌ عامل‌ها مانند zip به خوبی پشتیبانی نمی‌شود گاهن کاربرانی که این فایل‌ها را دانلود میکنند با مشکل باز کردن آنها مواجه میشوند. بنابراین دوستانی دارای سیستم عامل ویندوز‌ هستند، حتما از آخرین ورژن winRar و کاربرانی که دارای سیستم عامل mac هستند از keka استفاده نمایند تا برای باز کردن فایل‌ها به مشکلی برخورد نکنند.

۹. چرا بهتره که ویدیو‌ها رو آنلاین ببینیم؟

شما در راکت امکانات مختلفی را برای مشاهده آنلاین دارید، که در زیر این موارد را برای شما لینک میکنیم

 • صدور گواهی مشاهده کامل دوره به شکل آنلاین در پایان دوره
 • سرعت بیشتر به‌دلیل استفاده از سرور‌های داخل کشور
 • محاسبه حجم مصرفی به شکل داخلی (نصف حالت بین اللملی)
 • مدت زمان ویدیو دیدن شما ثبت می‌شود
 • بعد از مشاهده کامل یک جلسه، تیک تکمیل زده می‌شود.
 • به ازای دیدن آنلاین هر ویدیو تجربه کاربری به شما تعلق میگیرد.
 • میتوانید میزان ویدیو دیدن خود در روز، ماه و سال را در پنل کاربری مشاهده کنید (به زودی).

۱۰. چرا راکت دانلود فایل یکجا ندارد و باید تک به تک دانلود کنیم !

ما در راکت فلسفه‌ای متفاوت نسبت به وبسایت‌های آموزشی دیگر داریم. این مسئله هم بر اساس تحلیل و داده کاوی بیشتر از چند میلیون اطلاعات صورت گرفته که در زیر برایتان توضیح خواهیم داد.

بر اساس تجربه و تحلیلی که صورت گرفته بیشتر از ۵۰ درصد کاربران زمانی که فایل‌های یک دوره را به شکل کامل و یکجا دریافت می‌کنند تقریبا بیشتر از ۳۰ درصد از دوره‌ را به خوبی مشاهده نمی‌کنند و تمرین‌های لازم را انجام نمی‌دهند، ما در راکت سعی داریم کاربران بعد از ثبت نام در هر یک از دوره‌ها، برای دانلود وارد صفحه جلسه مورد نظر شوند، پیشنهاد ما این است که به شکل آنلاین جلسه را مشاهده کنند تا بتوانند نمودار یادگیری خود در راکت را مشاهده کنند.

اما درصورتی که این امکان وجود ندارند، ابتدا جلسه مورد نظر را دانلود کرده و به شکل کامل مشاهده و تمرین‌‌های لازم را انجام دهند. بعد از انجام این کار در صورت داشتن سوال می‌توانند وارد صفحه جلسه مربوطه شوند و سوال خود را بپرسند در غیر اینصورت می‌توانند پروسه‌ای که به شما توضیح دادم را برای جلسه بعدی انجام دهند.

امکانات سایت برای مشاهده آنلاین

ما در راکت سیستمی تهیه کرده‌ایم که با مشاهده آنلاین ویدیو‌ها میتوانید بررسی کنید کدام جلسه را به شکل کامل مشاهده کرده‌اید یا کدام جلسه را تا نصف دیده‌اید، به این شکل شما میتوانید به سادگی روند آموزشی خود را دنبال کنید و ببینید که در ماه به چه میزان یا (چند ساعت) ویدیو‌ آنلاین مشاهده کرده‌اید یا میزان پیشرفت شما به چه شکلی بوده است. البته در حال اضافه کردن ویژگی‌های دیگری هم هستیم تا شما از دیدن ویدیو حس پیشرفت کنید. نه سردرگمی

مطمئن باشید با انجام اینکار شما میتوانید مطالب را به میزان دو برابر بهتر یاد بگیرید و از مواردی که یاد گرفتید بهتر استفاده کنید. پس از این پس جلسه به جلسه جلو بروید ویدیوها را آنلاین ببینید، یک جلسه را کامل مشاهده کنید،تمرین آن را انجام دهید و به بعد به جلسه بعدی بروید.

۱۱. چگونه در متن خود، عکسی را قرار دهیم؟

ابتدا باید عکس خود را در یک فضای میزبانی بارگذاری کنید و نشانی آن را ذخیره کنید. سپس به کمک الگوی زیر می توانید عکس مورد نظر را در متن نظر خود قرار دهید:

![متن جایگزین برای عکس](address pic)

مثال:
![alt text](https://i.imgur.com/v8IVDka.jpg)

۱۲. چگونه کد‌های خود را در متن نظر یا در بخش بحث و گفتگو قرار دهیم؟

برای قرار دادن کد در بخش نظرات یا بخش بحث و گفتگو شما می‌توانید از دو روش زیر استفاده کنید.

استفاده از ویرایشگر

برای قرار دادن کد، همانند تصویر زیر قبل از هرکاری وارد یک خط بدونه متن شوید برای این‌کار می‌توانید از کلید enter استفاده کنید، در قدم اول همانند تصویر زیر، بر روی دکمه وارد کردن کد کلیک کنید، همانطور که میبینید متنی در ویرایشگر قرار میگرد با عنوان اینکه "کد خود را اینجا وارد کنید"، حالا کد مورد نظر خود را بجای این متن قرار دهید. اما دقت کنید که کاراکتر‌های بالا و پایین این متن را پاک نکنید.

چگونه کد‌های خود را در متن نظر یا در بخش بحث و گفتگو قرار دهیم

با انجام قدم‌های بالا کدتان باید همانند تصویر زیر در ویرایشگر قرار بگیرد.

چگونه کد‌های خود را در متن نظر یا در بخش بحث و گفتگو قرار دهیم

استفاده بدونه ویرایشگر

برای قرار دادن کد‌ها یا ارور‌های خودتان میتوانید متن مربوطه را بین سه ``` یا همان (backtick) قرار دهید، تا کد یا ارور شما دارای ظاهری مناسب باشد. اگر نمیدانید دکمه backtick در کجای کیبورد شما قرار دارد میتوانید از تصویر زیر استفاده کنید.

چگونه کد‌های خود را در متن نظر یا در بخش بحث و گفتگو قرار دهیم

یک نمونه برای مشاهده روش استفاده از این علامت :

```
  .my-link {
    text-decoration: underline;
  }
```

در صورتی که بنظرتان جای یک سوال دیگر خالی‌ست، میتوانید از بخش بحث و گفتگو و گفتگویی با عنوان سوالات متداول راکت، سوال مورد نظر خود را ثبت کنید تا در صورت نیاز در این صفحه ثبت شود.