یادگیری Nodejs

نودجی‌اس پلفرمی فوق العاده جالب است که شما را قادر میسازد از جاوااسکریپت در جاهای استفاده کنید که در گذشته امکانش وجود نداشت از جمله این مکان‌ها میتوانیم به استفاده جاوااسکریپت در سمت سرور، همچون یک زبان Backend نام ببریم که این موضوع به تنهای امکان فوق العاده ای محسوب میشود یا حتی شما میتوانید از node برای دنیای رباتیک هم استفاده کنید . امروزه نود‌جی‌اس به محبوبیت بسیار زیادی رسیده و یادگیری آن به همه پیشنهاد میشود .

پیش نیاز ها

- مهارت‌های زیر ابتدا باید به عنوان پیشنیاز طی شوند تا شما بتوانید مهارت یادگیری Nodejs را شروع کنید

شامل 7 دوره

یادگیری جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یکی از زبان‌های بسیار قدرتمند است که هر روز در حال پیشرفت و تکامل است، تکامل و پیشرفت جاوا اسکریپت را می‌تو...

قدم های اصلی

آموزش Node.js قدم شماره 1

آموزش Node.js

در دوره آموزش Node.js (نودجی‌اس) ما سعی می‌کنیم Node.js را به شکل کاربردی و مفصل و به شکل عمیق به شما آموزش دهیم

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
07:05:08
156
125,000 تومان
آموزش MongoDB قدم شماره 2

آموزش MongoDB

در طول دوره آموزش MongoDB (مانگودی بی) ما سعی داریم روش استفاده از این دیتابیس nosql را به شکل کامل و جامع به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
03:38:48
89
79,000 تومان
ساخت Restful Api با Nodejs قدم شماره 3

ساخت Restful Api با Nodejs

در طول دوره آموزش api نویسی node.js در کنار ایجاد یک ساختار mvc ما به شما آموزش می‌دهیم به چه شکلی api مورد نظر خود را با node پیاده‌سازی کنید.

08:47:36
80
99,000 تومان
آموزش GraphQL قدم شماره 5

آموزش GraphQL

در دوره آموزش GraphQL ما سعی کرده‌ایم به شکل قدم به قدم GraphQL را به شکل کامل و کاربردی به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
05:02:03
73
79,000 تومان
توضیحات

تا به حال این ایده به ذهن‌تان خطور کرده که با یک زبان برنامه‌نویسی هم بخش فرانت-اند وبسایتی را ایجاد کنید و هم بخش بک-اند آن را توسعه دهید؟ خب به نظر کمی غیر ممکن می‌رسد چرا که تقریبا ۹۰درصد زبان‌های برنامه‌نویسی چنین امکانی را در اختیار شما قرار نخواهند داد. اما زمانی که بحث به جاوااسکریپت کشیده می‌شود همه چیز فرق می‌کند.

داستان از چه قرار است؟

جاوااسکریپت به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی شناخته ‌می‌شود که شما با استفاده از آن ‌می‌توانید هم بخش Front-End و هم بخش Back-End وبسایت خود را با استفاده از آن کاملا پیاده‌سازی کنید.

اما چرا بدین شکل است؟ از زمانی که تکنولوژی با نام نودجی‌اس عرضه شد جاوااسکریپت این قدرت را پیدا کرد که از طرف سرور نیز اجرا شده و بتواند به درخواست‌های کلاینت در سمت سرور پاسخ بدهد. کار با این تکنولوژی چندان سخت نبوده و نیازی به نگرانی برای یادگیری آن را ندارید.

پیش‌نیاز یادگیری نودجی‌اس؟

برای یادگیری نودجی‌اس شما ابتدا کار باید به خوبی با جاوااسکریپت آشنایی داشته باشید. این خود مستلزم زمان و فکر کردن مناسب است. اگر با این بخش آشنایی دارید پس تبریک می‌گویم می‌توانید به صورت مستقیم وارد فرایند یادگیری نودجی‌اس شوید، در غیر اینصورت به شما پیشنهاد می‌کنم یک قدم به عقب برگشته و به صفحه «گام‌های یادگیری جاوااسکریپت» مراجعه کنید. در آنجا می‌توانید بصورت کامل ابتدا با جاوااسکریپت آشنا شده و سپس به این بخش بازگردید.

چرا باید نودجی‌اس را یاد گرفت؟

نودجی‌اس یکی از تکنولوژی‌های پرطرفدار و پرخواستار است. فرصت‌های کاری بسیار زیادی برای توسعه‌دهندگان نودجی‌اس وجود دارد که مطمئنم شما نیز قصد ندارید از آن‌ها عقب بیافتید. اما جدای از آن‌ها در پیاده‌سازی برخی از اپلیکیشن‌ها شما نیاز دارید که حتما از تکنولوژی نودجی‌اس و یا موارد مشابه با آن استفاده کنید. برای مثال دسته‌ای از اپلیکیشن‌ها که RTA یا Real-Time-Application نام دارند (مانند اپلیکیشن‌های گفتگو) برای پیاده‌سازی نیاز به استفاده از نودجی‌اس دارند. در ارتباط با اینکه چرا نودجی‌اس این توانایی را به ما می‌دهد به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله «ویژگی‌هایی که باعث بالا رفتن اهمیت نودجی‌اس می‌شوند» را مطالعه کنید.

قدم‌های یادگیری نودجی‌اس در راکت

قدم اول:‌ آموزش Node.js

در اولین گام از فرایند یادگیری نودجی‌اس نیاز است که ابتدا با چهارچوب خود این تکنولوژی آشنایی پیدا کنید. برای این موضوع پیشنهاد می‌کنم دوره آموزشی «آموزش Node.js» را به دقت و با صبر مشاهده کنید. اگر قدم اول را به خوبی بردارید مراحل دیگر برای‌تان بسیار راحت خواهد بود.

قدم دوم: آموزش MongoDB

هر پروژه‌ای (بیشتر) نیاز به یک بانک اطلاعاتی دارند. هر زبان و تکنولوژی برنامه‌نویسی نیز معمولا با یک مورد از انواع بانک‌های اطلاعاتی سازگاری بیشتری دارد. برای نودجی‌اس این موضوع ختم به مونگودی‌بی می‌شود. به همین دلیل بعنوان یک توسعه‌دهنده نودجی‌اس نیاز خواهید داشت که به خوبی با MongoDB و ساختار آن آشنایی داشته باشید. دوره آموزشی «آموزش MongoDB» به شما این کمک را می‌کند.

قدم سوم:‌ ساخت Restful Api با Nodejs

برای هر پروژه مدرنی که امروز ایجاد می‌شود شما نیاز دارید که از API استفاده کنید. با استفاده کردن از API شما به سادگی می‌توانید با فریمورک‌های مدرن رابط کاربری نیز ارتباط برقرار کرده و در این مسیر دچار مشکل نشوید. در دوره آموزشی «ساخت Restful API با Nodejs» شما هر آنچه که برای این موضوع بدان نیاز دارید را یاد خواهید گرفت.

قدم چهارم: ساخت یک وبسایت آموزشی (فروشگاهی) با Nodejs

نظرتان در رابطه با اینکه تمام دانشی که تا به این نقطه یاد گرفته‌ایم را به یک پروژه تبدیل کنیم چیست؟ من که همواره با آموزش‌های پروژه محور موافق بوده‌ام. در دوره آموزشی «ساخت یک وبسایت آموزشی (فروشگاهی) با Nodejs» ما وبسایتی را مشابه با وبسایت راکت ایجاد خواهیم کرد. محتوای آموزش داده شده در این دوره حجم بسیار زیادی دارند چرا که ویژگی‌ها و موضوعات بسیار زیادی برای مطرح کردن وجود دارد. به همین دلیل با صبر و حوصله این دوره را مشاهده کنید.

قدم پنجم: آموزش GraphQL

داشتن یک API با تعدادی زیادی از Endpoint، دیدگاه قدیمی برای استفاده از APIهاست. اما با وارد شدن GraphQL این دیدگاه شروع به تغییر کرده و جای خود را بجای چندیدن Endpoint به یک Endpoint به همراه queryهای مختلف داده است. در طول دوره آموزش «آموزش GraphQL» قصد داریم، این زبان کوئری جذاب را برای ایجاد کردن APIهای حرفه‌ای به شما آموزش دهیم.

 

مشاهده ادامه مطلب