یادگیری Nodejs

اگر قصد استفاده از جاوا اسکریپت برای توسعه سمت سرور را دارید پس نیاز است که NodeJS را یاد بگیرید. NodeJS یک محیط اجرایی برای استفاده از کدهای جاوا اسکریپتی در سمت سرور است. فریمورک‌های بسیار زیادی نیز برای NodeJS ساخته شده که در بین آن‌ها می‌توان به ExpressJS اشاره کرد.

آموزش Nodejs
نقشه راه:
  • قدم‌های پیش‌نیاز: 1
  • قدم‌های اصلی: 5
  • قدم‌های بعدی: 0

مسیر یادگیری چیه؟

بخش «مسیر یادگیری» در تلاش است تا از پیچیدگی فرایند آموزشی کاسته و مسیر روشنی را برای طی کردن دوره‌های آموزشی در اختیار شما قرار دهد. هر کدام از مسیرهای یادگیری، از نقطه صفر شروع شده و شما را تا پیشرفته شدن همراهی می‌کند. پیش رفتن با هر قدم از این مسیر می‌تواند دید بسیار خوبی به شما از فرایند آموزشی و میزان پیشرفت خودتان را ارائه دهد.

پیش‌نیازها

قدم‌های اصلی

تکمیل ضبط
رایگان برای اعضای ویژه
07:05:08
390,000
تکمیل ضبط
رایگان برای اعضای ویژه
03:38:48
390,000
08:47:36
390,000
تکمیل ضبط
رایگان برای اعضای ویژه
05:02:03
290,000
سرفصل‌های قابل خریداری
35٪ تخفیف
ساخت Restful Api با Nodejs
390,000
ساخت یک وبسایت آموزشی (فروشگاهی) با Nodejs
390,000
آموزش مانگو دی بی (Mongo DB)
390,000
آموزش GraphQL
290,000
آموزش نود جی اس (node js)
390,000
مبلغ قابل پرداخت:
647,500 تومان سود از خرید
1,850,000
1,202,500

شروع مسیر یادگیری Nodejs

با خرید یک‌جای دوره‌های مسیر یادگیری Nodejs از مزایای زیر برخورداری شوید.

  • تخفیف 35 درصدی
  • گارانتی بازگشت وجه
  • پشتیبانی همیشگی
  • دسترسی دائمی

در مورد راکت چه میشنویم؟

این‌ها، بخش خیلی کوچکی از نظراتی هستند که افراد مختلف در مورد راکت دارند.

راکت شاید تنها ترین مجموعه در ایران باشد، که آموزش های کاربردی، بروز و پروژه محور متناسب با نیاز بازار داخلی و جهانی ارائه میده! دمتون گرم

مهدی علیپور
مهدی علیپور کارآفرین، طراح رفتار و مربی بین المللی

به واسطه فیلد کاری متفاوت، من تجربه استفاده از دوره ها راکت رو نداشتم ولی هر کدوم از بچه های تیم‌ فنی‌مون که یک دوره از مجموعه راکت تهیه کرده،‌ هم رضایت بالایی داشتند هم دوره ها براشون خیلی کاربردی بوده. تبریک میگم به حسام موسوی عزیز برای دوره های ارزشمندی که خلق کرده

وحید بهرامیان
وحید بهرامیان مدیر محصول ژاکت

توضیحات مسیر یادگیری آموزش Nodejs

تا به حال این ایده به ذهن‌تان خطور کرده که با یک زبان برنامه‌نویسی هم بخش فرانت-اند وبسایتی را ایجاد کنید و هم بخش بک-اند آن را توسعه دهید؟ خب به نظر کمی غیر ممکن می‌رسد چرا که تقریبا ۹۰درصد زبان‌های برنامه‌نویسی چنین امکانی را در اختیار شما قرار نخواهند داد. اما زمانی که بحث به جاوااسکریپت کشیده می‌شود همه چیز فرق می‌کند.

داستان از چه قرار است؟

جاوااسکریپت به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی شناخته ‌می‌شود که شما با استفاده از آن ‌می‌توانید هم بخش Front-End و هم بخش Back-End وبسایت خود را با استفاده از آن کاملا پیاده‌سازی کنید.

اما چرا بدین شکل است؟ از زمانی که تکنولوژی با نام نودجی‌اس عرضه شد جاوااسکریپت این قدرت را پیدا کرد که از طرف سرور نیز اجرا شده و بتواند به درخواست‌های کلاینت در سمت سرور پاسخ بدهد. کار با این تکنولوژی چندان سخت نبوده و نیازی به نگرانی برای یادگیری آن را ندارید.

پیش‌نیاز یادگیری نودجی‌اس؟

برای یادگیری نودجی‌اس شما ابتدا کار باید به خوبی با جاوااسکریپت آشنایی داشته باشید. این خود مستلزم زمان و فکر کردن مناسب است. اگر با این بخش آشنایی دارید پس تبریک می‌گویم می‌توانید به صورت مستقیم وارد فرایند یادگیری نودجی‌اس شوید، در غیر اینصورت به شما پیشنهاد می‌کنم یک قدم به عقب برگشته و به صفحه «گام‌های یادگیری جاوااسکریپت» مراجعه کنید. در آنجا می‌توانید بصورت کامل ابتدا با جاوااسکریپت آشنا شده و سپس به این بخش بازگردید.

چرا باید نودجی‌اس را یاد گرفت؟

نودجی‌اس یکی از تکنولوژی‌های پرطرفدار و پرخواستار است. فرصت‌های کاری بسیار زیادی برای توسعه‌دهندگان نودجی‌اس وجود دارد که مطمئنم شما نیز قصد ندارید از آن‌ها عقب بیافتید. اما جدای از آن‌ها در پیاده‌سازی برخی از اپلیکیشن‌ها شما نیاز دارید که حتما از تکنولوژی نودجی‌اس و یا موارد مشابه با آن استفاده کنید. برای مثال دسته‌ای از اپلیکیشن‌ها که RTA یا Real-Time-Application نام دارند (مانند اپلیکیشن‌های گفتگو) برای پیاده‌سازی نیاز به استفاده از نودجی‌اس دارند. در ارتباط با اینکه چرا نودجی‌اس این توانایی را به ما می‌دهد به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله «ویژگی‌هایی که باعث بالا رفتن اهمیت نودجی‌اس می‌شوند» را مطالعه کنید.

قدم‌های یادگیری نودجی‌اس در راکت

هدف ما از ارائه این پنج دوره آموزشی، آشنا کردن شما به صورت کامل با نودجی‌اس و تمام ابزارهای ضروری مرتبط با آن است. با گذراندن تمام دوره‌های موجود در این صفحه می‌توانید به صورت حرفه‌ای وارد حوزه کاری Nodejs Development شوید و برای فرصت‌های شغلی مرتبط رزومه ارسال کنید. بیایید به صورت جداگانه با هر کدام از این دوره‌ها آشنا شویم.

قدم اول:‌ آموزش Node.js

در اولین گام از فرایند یادگیری نودجی‌اس نیاز است که ابتدا با چهارچوب خود این تکنولوژی آشنایی پیدا کنید. برای این موضوع پیشنهاد می‌کنم دوره آموزشی «آموزش Node.js» را به دقت و با صبر مشاهده کنید. اگر قدم اول را به خوبی بردارید مراحل دیگر برای‌تان بسیار راحت خواهد بود.

قدم دوم: آموزش MongoDB

هر پروژه‌ای (بیشتر) نیاز به یک بانک اطلاعاتی دارند. هر زبان و تکنولوژی برنامه‌نویسی نیز معمولا با یک مورد از انواع بانک‌های اطلاعاتی سازگاری بیشتری دارد. برای نودجی‌اس این موضوع ختم به مونگودی‌بی می‌شود. به همین دلیل بعنوان یک توسعه‌دهنده نودجی‌اس نیاز خواهید داشت که به خوبی با MongoDB و ساختار آن آشنایی داشته باشید. دوره آموزشی «آموزش MongoDB» به شما این کمک را می‌کند.

قدم سوم:‌ ساخت Restful Api با Nodejs

برای هر پروژه مدرنی که امروز ایجاد می‌شود شما نیاز دارید که از API استفاده کنید. با استفاده کردن از API شما به سادگی می‌توانید با فریمورک‌های مدرن رابط کاربری نیز ارتباط برقرار کرده و در این مسیر دچار مشکل نشوید. در دوره آموزشی «ساخت Restful API با Nodejs» شما هر آنچه که برای این موضوع بدان نیاز دارید را یاد خواهید گرفت.

قدم چهارم: ساخت یک وبسایت آموزشی (فروشگاهی) با Nodejs

نظرتان در رابطه با اینکه تمام دانشی که تا به این نقطه یاد گرفته‌ایم را به یک پروژه تبدیل کنیم چیست؟ من که همواره با آموزش‌های پروژه محور موافق بوده‌ام. در دوره آموزشی «ساخت یک وبسایت آموزشی (فروشگاهی) با Nodejs» ما وبسایتی را مشابه با وبسایت راکت ایجاد خواهیم کرد. محتوای آموزش داده شده در این دوره حجم بسیار زیادی دارند چرا که ویژگی‌ها و موضوعات بسیار زیادی برای مطرح کردن وجود دارد. به همین دلیل با صبر و حوصله این دوره را مشاهده کنید.

قدم پنجم: آموزش GraphQL

داشتن یک API با تعدادی زیادی از Endpoint، دیدگاه قدیمی برای استفاده از APIهاست. اما با وارد شدن GraphQL این دیدگاه شروع به تغییر کرده و جای خود را بجای چندیدن Endpoint به یک Endpoint به همراه queryهای مختلف داده است. در طول دوره آموزش «آموزش GraphQL» قصد داریم، این زبان کوئری جذاب را برای ایجاد کردن APIهای حرفه‌ای به شما آموزش دهیم.

 

با به پایان رساندن این پنج قدم به صورت حرفه‌ای می‌توانید اپلیکیشن‌های سمت سرور مبتنی بر Node.js را ایجاد کنید. 

سوالات متداول

برای شروع مسیر یادگیری یک زبان یا فریمورک برنامه نویسی ممکن است سوالات مختلفی در ذهن شما شکل گرفته باشد، در اینجا ما سعی کرده‌ایم به تعدادی از این سوالات پاسخ دهیم.

؟

بازار کار Node.JS به چه صورت است؟

از آنجایی که نودجی‌اس نیز براساس جاوا اسکریپت کار می‌کند، بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که از این زبان هم در بخش Front-End و هم Back-End استفاده کنند. به همین دلیل فرصت‌های شغلی و آینده کاری مناسبی برای نودجی‌اس وجود دارد. جدای از این موارد، نودجی‌اس ویژگی‌های منحصر به فردی را ارائه می‌دهد که برای بسیاری از شرکت‌ها حیاتی است.

؟

آیا آموزش‌های راکت برای Node.JS کافی است؟

ما با این ذهنیت دوره‌های آموزشی را ضبط می‌کنیم که شما را به صورت عملی و پروژه محور با نودجی‌اس آشنا کنیم. به همین دلیل بعد از اتمام این دوره‌های آموزشی شما به صورت کامل با ویژگی‌ها و توانمندی‌های نودجی‌اس در عمل آشنا خواهید شد. 

؟

آیا بدون یادگیری جاوا اسکریپت می‌توان سراغ Node.JS رفت؟

خیر. نودجی‌اس یک محیط اجرایی مبتنی بر جاوا اسکریپت است و از سینتکس آن بهره می‌گیرد. در نتیجه حتما پیش از یادگیری نودجی‌اس باید به خوبی با جاوا اسکریپت و استانداردهای ES آشنایی داشته باشید.

؟

آیا Node.JS برای توسعه REST API مناسب است؟

بله، نودجی‌اس به عنوان یک محیط اجرایی بسیار سریع، توانایی توسعه REST APIهای بسیار سریع و قدرتمندی را به شما می‌دهد که در پروژه‌های شخصی و سازمانی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.