یادگیری Vue

vue.js یکی از کتابخانه‌های‌ محبوب جاوا اسکریپت است که شما می‌توانید با استفاده از آن frontend وبسایت مورد نظر خود را چه به شکل spa و چه به شکل غیر spa ایجاد کنید. در طی دوره‌های آموزش vue.js ما سعی کرده‌ایم قدم به قدم موارد مورد نیاز به vue.js را به شکل کامل و کاربردی به شما آموزش دهیم.

پیش نیاز ها

- مهارت‌های زیر ابتدا باید به عنوان پیشنیاز طی شوند تا شما بتوانید مهارت یادگیری Vue را شروع کنید

شامل 7 دوره

یادگیری جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یکی از زبان‌های بسیار قدرتمند است که هر روز در حال پیشرفت و تکامل است، تکامل و پیشرفت جاوا اسکریپت را می‌تو...

قدم های اصلی

آموزش کامل Vue3 قدم شماره 1

آموزش کامل Vue3

آموزش vue.js قدم ابتدایی از یادگیری vue است که در طی این دوره قصد داریم به شکل قدم به قدم کار با این کتابخانه پرمخاطب جاوا اسکریپت را به شما آموزش دهی...

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
15:18:52
65
290,000 تومان
آموزش پروژه محور Vuex قدم شماره 2

آموزش پروژه محور Vuex

در طول دوره آموزش vuex ما سعی داریم به شکل پروژه محور روش کار با vuex برای مدیریت کردن بر روی state های داخل vue را به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
04:55:07
62
69,000 تومان
توضیحات

ویوجی‌اس یا Vue.js فریمورک جاوااسکریپتی است که در طی چند سال اخیر محبوبیت بسیار زیادی در بین توسعه‌دهندگان بدست آورد. یکی از دلایل اصلی برای این محبوبیت ساده بودن آن به نسبت دیگر فریمورک‌های توسعه رابط کاربری است. در  این مجموعه دوره آموزشی که تحت عنوان گام‌های یادگیری Vue.js برای شما در نظر گرفته شده است ما شما را با این فریمورک از پایه آشنا می‌کنیم.

Vue.js چیست؟

Vue.js یک کتابخانه و فریمورک جاوااسکریپتی‌ست که با هدف تسریع و تسهیل فرایند توسعه رابط کاربری اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب و حتی موبایل ایجاد شده است. در فرایند ساخت ویوجی‌اس تمام ویژگی‌های ضروری دیگر فریمورک‌های رقیب مانند React و Angular در آن گنجانده شده تا توسعه‌دهنده این فریمورک احساس نیاز به دیگر موارد نداشته باشد. اما مهمترین قضیه‌ای که باعث برتری ویوجی‌اس بر دیگر موارد شده این است که تمام آن اجزاء و کامپوننت‌ها به صورتی بسیار آسان‌تر از بقیه موارد در دسترس و قابل پیاده‌سازی است.

در دوره‌های آموزش vue.js ما سعی داریم شما را قدم به قدم با این کتابخانه جذاب آشنا کنیم و به شما آموزش دهیم که چطور می‌توانید از vue برای ایجاد وبسایت‌های SPA یا تک صفحه‌ای استفاده کنید.

پیش نیاز‌های آموزش Vue.js

برای آنکه بتوانید vue.js را به شکل کامل یاد بگیرید قبل از آموزش vue.js شما قطعا باید جاوااسکریپت را به شکل کامل یادگرفته باشید و با آن کار کرده باشید. دلیل این موضوع کاملا واضح است همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم Vue.js یک کتابخانه جاوااسکریپتی محسوب می‌شود که بدون داشتن دانش کافی از جاوااسکریپت عملا نمی توانید با آن کار کنید و آن را یاد بگیرید.

اگر جاوااسکریپت را هنوز یاد نگرفته‌اید پیشنهاد می‌کنیم در قدم اول دوره آموزش جاوااسکریپت را مشاهده کنید.

آیا یادگیری Vue سخت است؟

در جواب این سوال باید گفت که این کاملا بستگی به شما دارد، بستگی به اینکه شما تسلط کافی و مناسب بر جاوااسکریپت دارید یا خیر، هر چقدر جاوااسکریپت را بهتر بلد باشید می‌توانید به شکل ساده‌تری Vue.js را یاد بگیرید و در پروژه‌‌های خود مورد استفاده قرار دهید.

یادگیری و استفاده از Vue.js کار ساده‌ای است اما بدلیل اینکه اشخاص یادگیری جاوااسکریپت را جدی نمی‌گیرند، اکثر اوقات می‌بینم که در یادگیری Vue.js هم با مشکل مواجه می‌شوند.

اما ما در دوره آموزش Vue.js سعی کرده‌ایم این کتابخانه را قدم به قدم و به شکل کامل به شما به شکلی آموزش دهیم که هیچ سختی خاصی را احساس نکنید.

چرا باید Vue.js را از مجموعه راکت یاد بگیرید؟

ما در راکت تمام تلاش خود‌ را کرد‌ه‌ایم تا بتوانیم Vue را به شکل جامع و کاربردی به شما آموزش دهیم تا شما توانایی این را بدست بیاورید که از آن برای ایجاد وبسایت‌های SPA یا غیر SPA استفاده کنید.

در کنار آموزش اکثر سرفصل‌های این کتابخانه با مثال‌های مختلف ما سعی می‌کنیم در کل پروسه یادگیری در کنار شما باشیم و در صورت داشتن سوال یا مشکل به شما کمک کنیم تا سوالات و مشکلات خود را حل کنید.

قدم‌های آموزش Vue.js در راکت

قدم اول: آموزش کامل Vue3

ابتدای این دوره آموزشی ما فرض‌مان بر این است که شما گام‌های یادگیری جاوااسکریپت را به خوبی یاد گرفته‌اید. در قدم اول ما ابتدا سعی می‌کنیم شما را با چهارچوب این فریمورک و ساختار آن آشنا کنیم. بعد از آن ما پروژه‌های عملی را نیز پیش خواهیم برد و شما را با چالش‌های ساخت اپلیکیشن‌های دنیای واقعی همراه خواهیم کرد.

قدم دوم : آموزش پروژه محور Vuex

Vuex به عنوان یک کتابخانه‌ای Vue.js به حساب ‌می‌آید که شما با استفاده از آن می‌توانید اطلاعات (stateها) در داخل کامپوننت‌های خود را به شکل مناسب‌تری کنترل کنید و همچنین به سادگی بین کامپوننت‌های مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید و این اطلاعات را تغییر دهید.

مدیریت اطلاعات به صورت متمرکز باعث می‌شود شما کنترل بهتری روی داده‌های مربوط به لایه فرانت-اند و کل اپلیکیشن داشته باشید. بدین صورت تغییر و اعمال کارهای متفاوت روی داده‌ها بصورت ساده‌تر اتفاق می‌افتد.

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول

آیا آموزش‌ vue.js وبسایت راکت کافی است ؟

ما در قالب آموزش‌های که برای vue.js در راکت در نظر گرفته‌ایم سعی کرده‌ایم که به شکل کامل مباحث مربوط به vue.js را به شما به شکل قدم به قدم و کامل آموزش دهیم. به شکلی که شما با مشاهده کامل دوره‌ها می‌توانید vue.js را یاد گرفته و از آن در پروژه‌های خود استفاده کنید.

vue ارزش یادگیری دارد ؟

قطعا vue بدلیل محبوبیت و نوع استفاده‌ای که دارد از ارزش بالای برای یادگیری محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که اگر سری به وبسایت‌های فریلنسری یا کاریابی داخل ایران و خارج ایران بزنید خیلی سریع متوجه می‌شوید که در صورت یادگیری vue.js می‌توانید در جای مشغول به کار شوید.

یادگیری vue.js چقدر زمان میبرد؟

اینکه چقدر زمان میبرد تا شما به شکل کامل با vue.js آشنا شوید تماما به شخص شما بستگی دارد، اینکه به چه میزانی بر مباحث جاوا اسکریپت تسلط دارید قطعا به شکل مستقیم در نمودار یادگیری vue.js برای شما تاثرگذار خواهد بود.

vue.js فرانت‌اند است یا بک‌اند؟

vue یک کتابخانه frontend محسوب می‌شود که شما با استفاده از آن می‌توانید می‌توانید وبسایت‌های spa را به شکل کامل ایجاد کنید.