countdown timer

2 روز پیش توسط محمدحسن یگانه آپدیت شد
آفلاین
user-avatar
مهسا ( 606 تجربه )
4 روز پیش

لینک کوتاه اشتراک گذاری

0

من یک صفحه ای دارم در واقع یه روم هست که این روم رو کاربر میتونه تاریخش رو مشخصه کنه که چه زمانی شروع بشه در واقع کاربر روم رزرو کنه. اون روم یه مدت زمانی فعاله.مثلا کاربر میتونه روم رو تاریخ شروع روم و ساعتش رو مشخص کنه مثلا برای سه ساعت اون روم فعاله.
از طریق api و ajax یه سری اطلاعات من دارم که از سرور میگیرم. مثل starttime:10:00 , endtime: 16:00 , duration , startday. در واقع یه جیسون از سمت سرور اطلاعات رومه.
این روم یه تایمر داره که مثلا اگه روم 3 ساعت زمان داره اون تایمر کاهش پیدا میکنه براساس طی زمان.
مشکل من اون تایمر هستش که بلد نیستم چیکار کنم اااااصلاااا. و اینکه در نهایت بتونم زمان شروع و پایان روم رو که از سرور میگیرم ست کنمش به تایمره. لطفااا لطفااا اگه بلد هستید بهم بگید چطوری درستش کنم با چه کدی. ممنون

آفلاین
user-avatar
محمدحسن یگانه ( 119417 تجربه )
2 روز پیش
تخصص : Full-Stack Web Developer Freelancer

لینک کوتاه اشتراک گذاری

1

به نظرم لازمه دو تا موضوع رو از هم تفکیک کنید:

یک زمان شروع داریم که در دیتابیس و بک اند ذخیره میشه و تقریبا اصل ماجراست.
یک زمانی داریم که در فرانت اند به کاربر نمایش داده میشه.

به نظرم چیزی که مهم تره زمان تعیین شده در بک اند هست و پیش از هر اتفاقی باید در سرور چک بشه که آیا زمان فعلی از زمان شروع بزگتر هست یا هنوز فرصتش فرا نرسیده.
حالا برای اینکه به کاربر هم یک چیزی بتونیم نمایش بدیم میشه در زمان لود شدن صفحه مثلا زمان باقی مونده تا شروع رو حساب کنیم و به فرانت اند پاس بدیم و در فرانت اند با جاوااسکریپت بقیه کارها رو انجام می‌دیم. یعنی بر اساس همین زمان باقی مونده یک countDown (مثل این یا این) ایجاد کنیم.

برای ارسال پاسخ لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.