آموزش CSS

در این دوره قصد داریم CSS را به شما به شکل کامل آموزش دهیم. تا بتوانید از CSS برای طراحی وبسایت مورد نظر خود استفاده نمایید. یادگیری کامل CSS نیاز به تمرین و تکرار دارد که در این دوره تصمیم داریم که با تکرار و تمرین CSS را به شکل کامل به شما آموزش دهیم.

آموزش CSS

اشتراک گذاری:

توضیحات

CSS یا Cascading Style Sheets یک زبان برنامه‌نویسی نیست!‌ پس چیست؟ باید گفت CSS یک زبان نشانه‌گذاریست که با استفاده از آن ‌می‌توانید وبسایت‌های با ظاهر فوق‌ العاده ایجاد کنید. ما در دوره آموزش CSS سعی داریم که CSS را به شکل ساده و قدم به قدم و به شکل کامل به شما آموزش دهیم.

یادگیری CSS بسیار ساده‌ است و تنها نیاز به کمی حوصله و تمرین دارد. در ادامه این مطلب کمی در مورد این دوره و خود بحث CSS صحبت خواهیم کرد.

CSS چیست؟

اگر اسکلت بدن انسان را HTML در نظر بگیریم، CSS را می‌توان گوشت، پوست و مو در نظر گرفت که به ظاهر انسان شکل می‌دهد. این ساده‌ترین تعریفی است که می‌تواند از CSS ارائه کرد.

بدونه شک یادگیری طراحی وب بدونه یادگیری CSS یک عمل امکان ناپذیر است. بنابراین خواه، ناخواه اگر مایل هستید به یک برنامه‌نویس Front-End تبدیل شوید باید CSS را یاد بگیرید.

تاریخچه CSS

CSS در حوالی سال 1996 در HTML 4 معرفی شد تا مشکلات و محدودیت‌های مختلفی که در HTML 3.2 وجود داشت را تا حدی زیادی برطرف کند.

CSS از شروع کار تا الان با ویژگی‌های جدیدی که در هر نسخه معرفی کرد با نسخه 3 به پختگی نسبتا مناسبی رسید که با استفاده از آن ما می‌توانیم وبسایت‌های جذاب و کاربر پسند ایجاد کنید.

برای یادگیری CSS باید چه چیز هایی را بدانیم؟

برای یادگیری CSS شما تنها نیاز دارید با HTML آشنا باشید و ویرایشگر کد VSCode را هم مقداری بشناسید. همین کافیست که دوره آموزش CSS را شروع کنید.

در دوره آموزش CSS چه مباحثی را یاد می‌گیرید؟

در دوره آموزش CSS شما تقریبا با ۹۰ درصد از مواردی که در CSS وجود داره با مثال‌های مختلف آشنا می‌شوید و در نهایت می‌توانید با مواردی که یاد گرفتید وبسایت مورد نظر خود را شکل دهید.

ابزار های مورد نیاز برای شرکت در این دوره

شما برای شرکت در این دوره به مقدار زیادی اشتیاق به یادگیری و پیشرفت، با چاشنی اراده و اندکی تصمیم به ورود به دنیای برنامه نویسی پیشرفته دارید.

این دوره ویژه چه کسانی هست؟

این دوره ویژه افرادیست که قصد یادگیری طراحی وب ‌را دارند، اگر شما مایل هستید وبسایت‌های با ظاهر جذاب و کاربردی ایجاد کنید، قطعا نیاز دارید در قدم اول CSS را یاد بگیرید. کاری که در این دوره انجام می‌د‌هیم این است که به شما کمک کنیم تا CSS را به خوبی یاد بگیرید.

سرفصل‌های دوره آموزش CSS

انتخاب ‌کنندها

انتخاب کننده‌ها نقش بسیار اساسی در CSS دارند، اینکه شما بتوانید المنت‌های خود را به درستی در CSS انتخاب کنید و بعد به آن‌ها استایل دهید بسیار مهم و ضروری است.

ما در CSS عنوان مختلف انتخاب کننده داریم که با ترکیب‌ آن‌ها می‌توانید المنت‌های مختلف از صفحه را انتخاب کنید.

در این بخش از دوره آموزش CSS به شکل کامل و دقیق شما را با انتخاب‌های CSS آشنا خواهم کرد.

باکس مدل

این عنوان ممکن است کمی عجیب باشد اما با دیدن جلسات این بخش خیلی زود متوجه اهمیت باکس مدل در فاصله‌گذاری و اندازه‌دهی المنت‌های یک صفحه از وبسایت خودتان می‌شوید.

برای مثال فاصله‌دهی از کنارهای داخلی المنت یا از کنارهای خارجی المنت، از پایین یا بالا ، اندازه کلی المنت و ... .

بکگراند و تصاویر

ممکن است در یک وبسایت شما قصد داشته باشید از تصاویر در جاهای مختلف به روش‌های مختلف استفاده کنید. در بخش بکگراند و تصاویر از دوره آموزش CSS شما را با خصوصیاتی آشنا می‌کنیم که بتوانید به شکل حرفه‌ای تصاویر صفحات وبسایت خودتان را مدیریت کنید.

فونت و متن

استایل دادن به فونت‌ها و متن‌ها در ظاهر یک وبسایت به شدت تاثیرگذار و کاربردی است. در این بخش به شکل کامل در مورد روش اعمال استایل‌های CSS بر روی متن‌ها، موارد مختلفی را به شما آموزش خواهیم داد.

واحد و سایز‌ها

هر فونت، تصویر و المنتی در یک صفحه وب می‌تواند دارای سایز باشد آن هم سایز‌های مختلفی در جهات مختلف در CSS . در این بخش قصد داریم شما را با انواع مختلف واحدهای CSS که برای اعمال اندازه استفاده می‌شود آشنا کنیم.

از سایز برای margin و padding گرفته تا سایز width و height.

موقعیت المنت‌

داشتن یک وبسایت با ظاهر مناسب قطعا رابطه مستقیم با مکان قرار گیری المنت‌های مختلف در یک صفحه دارد، شما با استفاده از CSS می‌توانید خیلی ساده مکان قرارگیری المنت‌ها در صفحه را کنترل کنید. در بخش موقعیت مکانی به شکل دقیق این موضوع را به شما آموزش خواهیم داد.

فرم‌ها

فرم‌ها در وبسایت‌های نقش بسیار مهمی در ایجاد وبسایت دارند، بخاطر اینکه این فرم‌ها هستند که با کاربران تعامل دارند، پس داشتن فرم‌های با استایل‌های زیبا و کاربردی به همراه تجربه کاربری مناسب ‌می‌تواند به وبسایت شما کمک کند که تعامل راحت و خوشایندی را به کاربران نهایی خود دهید.

رسپانسیو کردن وبسایت

صفحه‌نمایش‌های با اندازه‌های مختلف امروزه جز جدایی ناپذیر زندگی ما شده‌اند از موبایل‌ها گرفته تا تبلت و لپ تاپ که هر کدام در هر مدل دارای سایز صفحه نمایش متفاوت هستند.

اگر شما وبسایتی را طراحی کنید و با CSS به آن استایل دهید اما به رسپانسیو بودن صفحه‌هات خود نسبت به این صفحه نمایش‌ها بی توجه باشید عملا وبسایتی بسیار بد را بوجود آوردید.

که تنها در یک ابزار با صفحه نمایش خاص ظاهر مناسبی دارد. در این بخش از دوره آموزش CSS ما سعی کردیم در مورد رسپانسیو کردن وبسایت در پروژه‌های واقعی صحبت کنیم و آن را به شما آموزش دهیم.

انیمیشن و انتقال

اعمال انیمیشن‌های مختلف در یک صفحه وب می‌تواند به تجربه کاربری بهتر کاربران شما در مرور آن صفحات کمک بسیار زیادی کند.

در این بخش به شما یاد میدهیم که چطور تنها با استفاده از CSS انمیشن بسازید و در صفحه وب خود از آن استفاده کنید

و... .

بخش‌های بیشتر دیگری در این دوره وجود دارد که پیشنهاد میکنیم کمی به پایین اسکرول کنید تا بتوانید به شکل کامل با بخش‌های و قسمت‌های آن به شکل کامل آشنا شوید.

سوالات متداول

?

یادگیری css سخت است؟

باید گفت خیر ! یادگیری css بسیار ساده‌است، اما تنها نیاز به تمرین و تکرار و کسب مهارت در استفاده کردن از پروپرتی‌های مختلف دارد. شما با دوره آموزش css راکت به شکل رایگان و قدم به قدم می‌توانید css را بسیار ساده یاد بگیرید

?

آیا برای طراحی وب css الزامیست؟

جواب این سوال قطعا بله است. این امکان پذیر نیست که شما تصمیم بگیرید طراحی وب انجام دهید اما css را یاد نگیرید در اصلا باید گفت یادگیری css خیلی سریع اتفاق می‌افتد و این تنها تجربه در css است که می‌تواند شما را با طراحان وب دیگر متمایز کند.

?

چند درصد از css را یاد میگیریم؟

شما با استفاده از دوره‌ آموزش css راکت میتوانید تقریبا بر ۹۰ درصد از مباحث موجود css تسلط پیدا کنید البته این تسلط تنها با تمرین و تکرار در کنار مشاهده جلسات دوره به دست می‌آید.

?

یادگیری css چقدر زمان میبرد؟

این کاملا بستگی به شخص شما و میزان تلاش و وقتی دارد که صرف یادگیری css می‌کنید هر چه مقدار تلاش و زمانی که برای یادگیری css صرف می‌کنید بیشتر باشد شما در زمان کمتری css را یاد خواهید گرفت. 

جلسات دوره

بخش پنجم بکگراند و تصاویر
بخش هشتم موقعیت المنت

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.67 از 335 رای
مدت دوره 11:26:52
تعداد جلسات: 83
نوع دوره: رایگان
آخرین آپدیت: 07 / 07 / 1398
گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران...