آموزش دیزاین پترن ها

قیمت دوره 99,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 08:31:29
تعداد قسمت‌ها 20
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.38 از 8 رای

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

آموزش دیزاین پترن (Design Pattern) یا همان الگوهای طراحی یکی از موارد مهم در دنیای شی گرایی است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید مشکلات متداولی که در شی گرایی وجود دارد را حل کنید.

دیزاین پترن یا الگو طراحی چیست؟

زمانی که استفاده از شی گرایی در زبان‌های برنامه‌نویسی به متد جدیدی برای کدنویسی تبدیل شد به همراه خود مشکلاتی هم وارد داستان کرد به شکلی که با بزرگ شدن پروژه‌های شی گرایی مشکلات آن هم بزرگ‌تر می‌شدند.

رفته رفته برای هر کدام از این مشکلات شی گرایی راحلی پیدا شد که در قالب یک سری الگو جمع آوری شد تا هر زمان شخصی با مشکلات شی گرایی مورد نظر برخورد داشت با استفاده از این الگوها بتواند برنامه‌ مورد نظر خود را ساده‌تر و قابل فهم‌تر کند.

حالا در قالب دوره آموزش دیزاین پترن ما سعی داریم به شکل کامل ابتدا این مشکلات و در قدم بعدی راحل‌ آن‌ها که این الگوها باشند را به شما آموزش دهیم.

دیزاین پترن‌ها در چه زبان‌های استفاده می‌شوند؟

در هر زبان برنامه‌ نویسی که شی گرایی وجود داشته این مشکلات هم وجود دارد و قطعا با وجود این مشکلات، الگوهای هم برای حل آن‌ها وجود دارد که در طی دوره آموزش دیزاین پترن (Design Pattern) آن‌ها را به شکل کامل به شما آموزش خواهیم داد.

سوالی که ممکن است بپرسید این است که آموزش دیزاین‌ پترن راکت با چه زبانی ضبط شده و آیا دیزاین‌ پترن‌ ها در زبان‌های مختلف به شکل مختلف استفاده می‌شوند؟

در جواب این سوال باید گفت همانطور که از عنوان مشخص است شما با یک سری الگو مواجه هستید که با یادگیری آن‌ها می‌تواند از دیزاین پترن‌ها در هر زمان برنامه‌نویسی استفاده کنید بنابراین فرقی ندارد که زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده شما چیست، هر چه که باشد می‌توانید این الگو‌ها را یاد گرفته و از آنها در پروژه‌های خود استفاده کنید.

اما برای اینکه بدانید در طی این دوره از زبان php برای پیاده سازی الگوها استفاده کرده‌ایم.

پیش نیاز‌های آموزش دیزاین پترن

شما برای مشاهده دوره آموزش دیزاین پترن راکت تنها نیاز به این دارید که یک زبان برنامه‌نویسی شی گرا را بلد باشید و دیگر هیچ !

به همین سادگی با آشنا بودن با یک زبان برنامه‌ نویسی شی گرا می‌توانید الگو‌های مورد نظر را هم با کمی تلاش یاد بگیرید.

آیا آموزش دیزاین پترن سخت است؟

شما با دیدن دوره آموزش دیزاین پترن ها با مفهوم و روش پیاده‌سازی آن‌ها آشنا خواهید شد اما موضوع مهمی که وجود دارد این است که نیاز زیادی به تمرین و تکرار دارید چون عملا اینکه چطور و چه زمانی از این دیزاین پترن‌ها استفاده کنید مقداری کار سختی است.

اما ما سعی کرده‌ایم با این آموزش در کنار اینکه روش استفاده از دیزاین‌ پترن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم به شما کمک کنیم که چطور و در کجا از این دیزاین پترن ها استفاده کنید

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول

آیا آموزش دیزاین پترن وبسایت راکت کافی است ؟

ما در طی این دوره سعی کرده‌ایم اکثر دیزاین پترن‌های موجود و پرکاربر را قدم به قدم به شکل کامل به شما آموزش دهیم و این آموزش هم به این شکل است که ابتدا مشکلات موجود در شی گرایی را در یک جلسه توضیح داده و در ادامه آن راحل را با استفاده از الگو مورد نظر برطرف می‌کنیم.

بنابراین می‌توان گفت شما با استفاده از این دوره می‌توانید با دیزاین پترن‌ها به شکل مناسبی آشنا شوید اما برای یادگیری کامل باید تمرین و تکرار زیاد داشته باشید.

دیزاین پترن ها ارزش یادگیری دارند؟

باید گفت که دیزاین پترن‌ها قطعا ارزش یادگیری بالایی دارند، چون با یادگیری آن‌ها می‌توانید از مشکلاتی که در پروژه‌های شی گرایی پیش میاید جلوگیری کنید و کد تمیز و کاملی را بنویسید.

یادگیری دیزان پترن‌ ها چقدر زمان میبرد؟

متاسفانه نمی توان زمان دقیق یا حتی حدودی برای یادگیری دیزاین‌ پترن‌ ها مشخص کرد. چون جدایی از یادگیری دیزاین پترن‌ ها مسئله مهمتری با عنوان استفاده از دیزاین پترن‌ ها در جای درست خود وجود دارد که تنها با تکرار و تمرین زیاد می‌توانید به این سطح برسید.

در چه زبانی از دیزاین پترن استفاده می‌شود؟

در هر زبان برنامه نویسی شی گرایی شما می‌توانید از این الگوها استفاده کنید و مشکلاتی که به شکل متداول در شی گرایی وجود دارد را با استفاده از آن‌ها حل کنید.

گواهی پایان دوره
گواهی پایان دوره (گواهی مشاهده آنلاین)
دوره را به شکل آنلاین و کامل مشاهده کنید.
این گواهی رایگان است و تنها با مشاهده کامل دوره برای شما فعال می‌شود.
تایید فنی مهارت (گواهی کسب مهارت)
قابلیت تایید فنی کسب مهارت برای این دوره هنوز فعال نشده. (به زودی فعال خواهد شد)

توجه مهم : در صورتی که نیاز دارید توضیحات بیشتری در مورد گواهی پایان دوره راکت کسب کنید، وارد صفحه "گواهی پایان دوره راکت چیست؟" شوید، توضیحات تکمیلی در این صفحه وجود دارد که برای درک بهتر گواهی پایان دوره به شما کمک خواهد کرد.

جلسات دوره

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال دیدگاه لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

قیمت دوره 99,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 08:31:29
تعداد قسمت‌ها 20
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.38 از 8 رای

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آفلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم...

مشاهده پروفایل حسام موسوی

گفتگو‌ برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن وارد شو

دوره‌های پیشنهادی

آموزش typescript

در دوره آموزش تایپ اسکریپت ما سعی داریم قدم به قدم و به شکل کامل تایپ اسکریپت ( typescript ) را به شما به شکل کامل آموزش دهیم