آموزش دیزاین پترن ها

در آموزش دیزاین پترن -‌ (Design Pattern) ما سعی میکنیم الگوهای طراحی که برای حل مشکلات متداول در شی گرایی مورد استفاده قرار میگیرد را به شما آموزش دهیم.

آموزش دیزاین پترن ها

اشتراک گذاری:

توضیحات

زمانی که برای چندین بار با یک نوع مشکل اساسی برخورد می‌کنید متوجه می‌شوید که به یک راهکار ثابت و جامع نیز نیاز خواهید داشت. داشتن چنین راهکاری از هر بار فکر کردن و وقت گذاشتن برای حل همان مشکلات سابق شما را معاف خواهد کرد. خب هدف ما از یادگیری دیزاین پترن نیز دقیقا همین است. با استفاده از الگوهای طراحی ما می‌توانیم مشکلات تکرارشدنی را در زمانی کوتاه و نتیجه‌ای رضایت‌بخش حل نماییم. البته یک نکته بسیار مهم آن است که این الگوها یک روش مستقیم برای حل مسائل نیستند بلکه راهنماهایی هستند که به شما شیوه حل مسائل را پیشنهاد می‌دهند.

دیزاین پترن یا الگو طراحی چیست؟

زمانی که استفاده از شی گرایی در زبان‌های برنامه‌نویسی به متد جدیدی برای کدنویسی تبدیل شد به همراه خود مشکلاتی هم وارد داستان کرد به شکلی که با بزرگ شدن پروژه‌های شی گرایی مشکلات آن هم بزرگ‌تر می‌شدند.

رفته رفته برای هر کدام از این مشکلات شی گرایی راه‌حلی پیدا شد که در قالب یک سری الگو جمع آوری شد تا هر زمان شخصی با مشکلات شی گرایی مورد نظر برخورد داشت با استفاده از این الگوها بتواند برنامه‌ مورد نظر خود را ساده‌تر و قابل فهم‌تر کند. حالا در قالب دوره آموزش دیزاین پترن ما سعی داریم به شکل کامل ابتدا این مشکلات و در قدم بعدی راحل‌ آن‌ها که این الگوها باشند را به شما آموزش دهیم.

دیزاین پترن‌ها در چه زبان‌های استفاده می‌شوند؟

در هر زبان برنامه‌ نویسی که شی گرایی وجود داشته این مشکلات هم وجود دارد و قطعا با وجود این مشکلات، الگوهای هم برای حل آن‌ها وجود دارد که در طی دوره آموزش دیزاین پترن (Design Pattern) آن‌ها را به شکل کامل به شما آموزش خواهیم داد.

سوالی که ممکن است بپرسید این است که آموزش دیزاین‌ پترن راکت با چه زبانی ضبط شده و آیا دیزاین‌ پترن‌‌ها در زبان‌های مختلف به شکل مختلف استفاده می‌شوند؟

در جواب این سوال باید گفت همانطور که از عنوان مشخص است شما با یک سری الگو مواجه هستید که با یادگیری آن‌ها می‌توانید از دیزاین پترن‌ها در هر زمان برنامه‌نویسی استفاده کنید بنابراین فرقی ندارد که زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده شما چیست، هر چه که باشد می‌توانید این الگو‌ها را یاد گرفته و از آنها در پروژه‌های خود استفاده کنید.

اما برای اینکه بدانید در طی این دوره از زبان php برای پیاده سازی الگوها استفاده کرده‌ایم.

پیش نیاز‌های آموزش دیزاین پترن

شما برای مشاهده دوره آموزش دیزاین پترن راکت تنها نیاز به این دارید که یک زبان برنامه‌نویسی شی گرا را بلد باشید و دیگر هیچ !

به همین سادگی با آشنا بودن با یک زبان برنامه‌ نویسی شی گرا می‌توانید الگو‌های مورد نظر را هم با کمی تلاش یاد بگیرید.

آیا آموزش دیزاین پترن سخت است؟

شما با دیدن دوره آموزش دیزاین پترن ها با مفهوم و روش پیاده‌سازی آن‌ها آشنا خواهید شد اما موضوع مهمی که وجود دارد این است که نیاز زیادی به تمرین و تکرار دارید چون عملا اینکه چطور و چه زمانی از این دیزاین پترن‌ها استفاده کنید مقداری کار سختی است.

اما ما سعی کرده‌ایم با این آموزش در کنار اینکه روش استفاده از دیزاین‌ پترن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم به شما کمک کنیم که چطور و در کجا از این دیزاین پترن ها استفاده کنید.

در این دوره آموزشی چه چیزهایی را یاد خواهید گرفت؟

اولین موضوعی که قرار است در این دوره یاد بگیرید چیستی الگوهای طراحی و چگونگی بهره‌گیری از آن است. بعد از آن ما بصورت جداگانه و در ویدیوهای مجزا الگوهای طراحی مختلف را بررسی کرده و هر کدام را توضیح خواهیم داد. 

سوالات متداول

?

آیا آموزش دیزاین پترن وبسایت راکت کافی است ؟

ما در طی این دوره سعی کرده‌ایم اکثر دیزاین پترن‌های موجود و پرکاربر را قدم به قدم به شکل کامل به شما آموزش دهیم و این آموزش هم به این شکل است که ابتدا مشکلات موجود در شی گرایی را در یک جلسه توضیح داده و در ادامه آن راحل را با استفاده از الگو مورد نظر برطرف می‌کنیم.

بنابراین می‌توان گفت شما با استفاده از این دوره می‌توانید با دیزاین پترن‌ها به شکل مناسبی آشنا شوید اما برای یادگیری کامل باید تمرین و تکرار زیاد داشته باشید.

?

دیزاین پترن ها ارزش یادگیری دارند؟

باید گفت که دیزاین پترن‌ها قطعا ارزش یادگیری بالایی دارند، چون با یادگیری آن‌ها می‌توانید از مشکلاتی که در پروژه‌های شی گرایی پیش میاید جلوگیری کنید و کد تمیز و کاملی را بنویسید.

?

یادگیری دیزان پترن‌ ها چقدر زمان میبرد؟

متاسفانه نمی توان زمان دقیق یا حتی حدودی برای یادگیری دیزاین‌ پترن‌ ها مشخص کرد. چون جدایی از یادگیری دیزاین پترن‌ ها مسئله مهمتری با عنوان استفاده از دیزاین پترن‌ ها در جای درست خود وجود دارد که تنها با تکرار و تمرین زیاد می‌توانید به این سطح برسید.

?

در چه زبانی از دیزاین پترن استفاده می‌شود؟

در هر زبان برنامه نویسی شی گرایی شما می‌توانید از این الگوها استفاده کنید و مشکلاتی که به شکل متداول در شی گرایی وجود دارد را با استفاده از آن‌ها حل کنید.

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

جلسات دوره

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.47 از 34 رای
مدت دوره 08:31:29
تعداد جلسات: 20
نوع دوره: ویژه / نقدی
شرکت‌کنندگان: 1703 نفر

این دوره برای اعضای ویژه بصورت رایگان قابل مشاهده است. عضویت ویژه

گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

بیشتر از ۱۵ سال هست که در حال برنامه‌نویسی و انجام پروژه های مختلف هستم و ۱۰ سالی هست که آموزش برنامه‌نویسی به علاقمندان حوزه برنامه نویسی میدیم در همه این مدت الان عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی ک...