آموزش HTML

دوره آموزشی HTML با هدف آشنا کردن کامل شما با کدنویسی HTML به صورت رایگان است. بعد از این دوره یاد خواهید گرفت که صفحات وب ساده‌ای را ایجاد کنید.

آموزش HTML

اشتراک گذاری:

توضیحات

HTML به عنوان یک زبان نشانه‌گذاری شناخته می‌شود که به شما اجازه می‌دهد ساختار یک صفحه وب را به شکلی که مد نظر دارید ایجاد کنید. ما در دوره آموزش HTML سعی کرده‌ایم خیلی ساده و سریع و رایگان این زبان نشان‌گذاری را به شکل کامل به شما آموزش دهیم.

HTML چیست‌؟

HTML چیست || دوره آموزشی رایگان HTML وبسایت راکت

اولین قدم در آموزش HTML این است که بدانیم تعریف این زبان چیست؟ HTML یک زبان برنامه‌نویسی نیست؛ بلکه یک زبان نشانه‌گذاری است که ساختار محتوای شما را تعریف می‌کند. HTML شامل مجموعه‌ای از عناصر ( elements ) می‌شود که با استفاده از آن شما می‌توانید ساختار یک صفحه وب را مشخص می‌کنید تا در قدم بعدی بتوانید به آن ظاهر مناسبی به آن دهید.

برای مثال شما میخواهید مشخص کنید در مکان x از صفحه وب یک لیست قرار بگیرد یا یک فرم یا یک لینک و یا هر چیز دیگر که اینکار با استفاده از HTML به سادگی قابل انجام است.

نسخه‌های مختلف HTML

تا الان نسخه‌های متفاوتی از HTML منشر شد، که در زیر لیست این ورژن‌ها را می‌توانید مشاهده کنید.

 • HTML در ابتدا در سال ۱۹۹۱ منتشر شد.
 • HTML 2.0 در ۱۹۹۵ منتشر شد.
 • HTML 3.2 در ۱۹۹۷ منتشر شد.
 • HTML 4.01 در ۱۹۹۹-۲۰۰۰ منتشر شد.
 • و HTML5 که آخرین و پیشرفته‌ترین نسخه از HTML است را در سال ۲۰۱۴ منتشر کردند.

هدف دوره آموزش HTML در ابتدا این است که شما را با مبانی HTML (که تقریبا در تمام نسخه‌ها یکی است) و پس با مفاهیم پیشرفته و جدید HTML5 آشنا کند.

HTML5 چیست؟

HTML5 را می‌توانیم به عنوان آخرین ورژن HTML که در سال 2014 ارائه شد دانست. در این ورژن از HTML شما دارای عناصر، ویژگی‌ها و رفتارهای جدیدی هستید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ساختار‌های بهتری را برای وبسایت خود ایجاد کنید.

مواردی که به HTML5 اضافه شده در راستای درک بهتر سند HTML است به شکلی که با نگاه به بخش‌های مختلف کد HTML بتوانید درک کنید آن بخش با چه هدفی ساخته شده است.

ما در دوره آموزش HTML سعی کرده‌ایم به خوبی موارد مختلف HTML و HTML5 را به شما آموزش دهیم.

برای آموزش HTML باید چه چیزهایی را بدانیم؟

شما برای یادگیری HTML از طریق این دوره به مقدار زیادی اشتیاق به یادگیری و پیشرفت، با چاشنی اراده و اندکی تصمیم به ورود به دنیای طراحی وب دارید.

به غیر این موارد پیش‌نیاز به خصوصی برای شروع کار با HTML وجود ندارد.

آموزش HTML ویژه چه کسانی هست؟

HTML چیست؟ دوره رایگان HTML وبسایت راکت

دوره آموزش HTML مربوط به افرادی می‌شود که تصمیم دارند طراحی وب یاد بگیرند. در اصل باید گفت یادگیری HTML اولین قدم برای یادگیری طراحی وب است که باید با دقت این قدم را بردارید.

در این دوره آموزشی چه مفاهیمی را یاد خواهید گرفت؟

 • معرفی و آشنایی با HTML
 • آشنایی با ساختار تگ‌ها
 • معرفی پر استفاده‌ترین تگ‌های اولیه
 • آشنایی با وب معنایی
 • یادگیری HTML5 و معرفی آن
 • و... 

هدف دوره

هدف ما در این دوره آموزشی این است که به شما مقدمات اولین تکنولوژی دنیای طراحی وبسایت را یاد بدهیم. یادگیری HTML مهمترین و اساسی‌ترین قدمی‌ست که برای یادگیری تکنولوژی‌های حوزه وب نیاز است تا آن را یاد بگیرید. دلیل اینکه این دوره را نیز به صورت رایگان منتشر کرده‌ایم این است که همه شانس ورود به دنیای جذاب و پر درآمد طراحی وبسایت را داشته باشند.

سوالات متداول

?

آموزش HTML چقدر زمان می‌برد‌؟

یادگیری HTML بسیار ساده‌ است به شکلی که با کمی تلاش شما می‌توانید کمتر از یک یا دو هفته به شکل کامل با این زبان نشانه‌گذاری آشنا شوید و مسیر یادگیری طراحی وب خود را ادامه دهید. 

?

آیا یادگیری HTML برای طراحی وب ضروری است؟

اگر تصمیم دارید که به یک توسعه دهنده Front-End و طراح وبسایت تبدیل شوید باید HTML را به شکل کامل یاد بگیرید. ما در دوره آموزش HTML سعی کرده‌ایم به شکل کامل و کاربردی و البته رایگان این زبان نشانه‌گذاری را به شما آموزش دهیم.

?

آیا HTML یک زبان برنامه‌نویسی است؟

خیر به هیچ وجه، HTML به عنوان یک زبانه نشانه‌گذاری شناخته می‌شود که با استفاده از آن شما می‌توانید در چینش یا طراحی اسکلت صفحات وب‌سایت خود را مشخص کنید. 

?

دوره آموزش HTML چند درصد از مباحث را پوشش می‌دهد؟

ما سعی کرد‌ه‌ایم در قالب این دوره موارد مهم و مختلفی که شما برای یادگیری HTML به آن نیاز دارید را قدم به قدم از صفر مطلق تا جایی که نیاز است، در طی جلسات مختلف به شما آموزش دهیم.

?

HTML به چه دردی می‌خورد؟

HTML ضروری‌‌ترین تکنولوژی برای طراحی صفحات وب بوده و هیچ وبسایتی بدون استفاده از HTML ایجاد نخواهد شد. در نتیجه HTML در طراحی اولیه صفحات وب نقش کلیدی دارد.

جلسات دوره

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.73 از 852 رای
مدت دوره 03:16:48
تعداد جلسات: 23
نوع دوره: رایگان
شرکت‌کنندگان: 24281 نفر
گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

بیشتر از ۱۵ سال هست که در حال برنامه‌نویسی و انجام پروژه های مختلف هستم و ۱۰ سالی هست که آموزش برنامه‌نویسی به علاقمندان حوزه برنامه نویسی میدیم در همه این مدت الان عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی ک...