آموزش ری اکت (React JS)

آموزش کاربردی و جامع ری اکت (react js) از مقدماتی تا پیشرفته توسط مدرسین مجرب تیم آموزشی راکت یاد بگیرید.

آموزش ری اکت (React JS)

اشتراک گذاری:

توضیحات

در سال‌های اخیر میزان رشد و توسعه کتابخانه‌ها و فریمورک‌های جاوااسکریپتی بسیار افزایش یافته، به همین دلیل نیز حوزه‌های کاری که یک فرد می‌تواند در آن‌ها مشغول به کار شود نیز گسترش یافته و در نهایت باعث شده تا فرصت‌های شغلی زیادی ایجاد شود. در بین فریمورک‌های جاوااسکریپتی یکی از محبوب‌ترین گزینه‌هایی که می‌توانید پیدا کنید React است. دلیل آن نیز همه کاره بودن این فریمورک بوده، چرا که جدای از توسعه اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب، توانایی ایجاد اپلیکیشن‌های موبایلی را نیز دارد. دوره آموزش Reactjs راکت به شما کمک می‌کند که کار با کتابخانه محبوب جاوااسکریپتی را به سادگی یاد بگیرید.

Reactjs چیست؟

Reactjs به عنوان یک ابزار جاوااسکریپتی با هدف ایجاد وبسایت‌های SPA شناخته می‌شود که شما با استفاده از آن می‌توانید خیلی راحت چنین وبسایت‌های ایجاد کنید. در دوره آموزش Reactjs ما سعی داریم شما را قدم به قدم با این ابزار جذاب آشنا کنیم و به شما یاد دهیم که چطور می‌توان از React برای ایجاد وبسایت‌های SPA استفاده کرد.

React یک کتابخانه است یا فریمورک؟

برای درک اینکه React یک کتابخانه است یا فریمورک در قدم اول شما باید مقداری با تعریف هر کدام از این دو آشنا باشید.

کتابخانه: مجموعه‌ای از کدها که برای هدف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فریمورک:‌ مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها که با معماری خاصی در کنار هم قرار می‌گیرند.

احتمالا با خواندن تعریف هر کدام از این دو متوجه خواهید شد که تفاوت‌ این دو چیست. اما حالا ما در دوره آموزش Reactjs کار با یک کتابخانه را یاد می‌گیریم یا فریمورک را؟

در جواب این سوال باید گفت که React به تنهایی یک کتابخا‌نه است و با هدف ایجاد ظاهر یک وبسایت در قالب کدهای جاوااسکریپتی ایجاد شده اما زمانی که در کنار کتابخانه‌های دیگر قرار بگیرد شما می‌توانید از آن برای ایجاد وبسایت‌های SPA خود استفاده کنید.

برای یادگیری React.js باید چه چیزهایی را بدانیم؟

برای آموزش React شما قطعا باید با جاوااسکریپت آشنا باشید و با آن کار کرده باشید. بخاطر اینکه React یک کتابخانه جاوااسکریپتی محسوب می‌شود و عدم آشنایی با جاوااسکریپت مشکل اساسی در استفاده از React.js محسوب می‌شود. اگر تا الان جاوااسکریپت را هنوز یاد نگرفته‌اید پیشنهاد می‌کنیم در قدم اول دوره آموزش جاوااسکریپت را مشاهده کنید.

چرا باید React.js را از مجموعه راکت یاد بگیرید؟

ما در راکت سعی کرد‌ه‌ایم به شکل کامل و کاربردی کتابخانه Reactjs را برای ایجاد راحت‌تر وبسایت‌های SPA به شما آموزش دهیم.

در کنار آموزش اکثر سرفصل‌های این کتابخانه با مثال‌های مختلف ما سعی می‌کنیم در کل پروسه یادگیری در کنار شما باشیم و در صورت داشتن سوال یا مشکل به شما کمک کنیم تا سوالات و مشکلات خود را حل کنید.

این دوره ویژه چه کسانی هست؟

این دوره ویژه افرادی است که با جاوااسکریپت کاملا آشنا هستند و تصمیم دارند به شکل راحت‌تری وبسایت‌های spa ایجاد کنند برای همین به دنبال یادگیری react هستند

قطعا دوره آموزش Reactjs می‌تواند به شما در یادگیری React.js و ایجاد وبسایت‌های SPA کمک کند.

پس از اتمام دوره چه چیزهایی کسب می‌کنید؟

  • پشتیبانی و پاسخ به پرسش های شما
  • کسب امتیاز و اعتبار برای شرکت در دوره های دیگر
  • دریافت آپدیت های دوره به صورت مادامالعمر (در صورت خریداری نقدی این دوره)
  • توانایی کسب درآمد و گرفتن پروژه های واقعی

سرفصل‌های دوره آموزش Reactjs

در این دوره آموزشی سعی کرده‌ایم تا به صورت جامع و البته کاربردی React.js را به شما آموزش دهیم. برای آشنایی بیشتر با سرفصل‌های این دوره می‌توانید موارد زیر را مطالعه کنید. 

نصب و راه‌اندازی

در ابتدا دوره آموزش Reactjs ما سعی می کنیم روش نصب و راه‌اندازی کامل پروژه react را قدم به قدم و کامل به شما آموزش دهیم.

آشنایی با موارد پایه و syntax

آشنایی با syntax و موارد پایه react مسئله‌ مهمی است که در این بخش مواردی که برای شروع کار با react نیاز دارید را به شکل کامل به شما آموزش خواهیم داد.

لیست‌ها و شروط

لیست‌ها و شروط در هر پروژه‌ای frontend بسیار مهم است. در این بخش از آموزش Reactjs سعی میکنم روش پیاده‌سازی کردن لیست‌ها و شروط در template را قدم به قدم به شما آموزش دهم.

استایل‌ها در کامپوننت‌

اینکه بتوانید به HTML خود در قالب کاموپننت استایل‌های CSS مورد نظر خود را اعمال کنیم مسئله مهمی است که در این بخش روش پیاده‌سازی استایل در کامپوننت‌ها را دقیقا به شما آموزش خواهم داد.

بوت‌استرپ در React

از دیدگاه من استفاده از بوت‌استرپ به شکل معمول در React اصلا عاقلانه نیست. اما اینکه چرا عاقلانه نیست و به جای آن باید چیکار کرد را در این بخش از دوره آموزش Reactjs قدم به قدم به شما آموزش خواهم داد.

چرخه‌زندگی کامپوننت‌ها

هر کامپوننت در React دارای یک چرخه زندگی دایره‌واری است که در این جلسه به شکل کامل این چرخه زندگی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما بتوانید با استفاده از این چرخه زندگی اپلیکیشن‌های پیشرفته‌تری را ایجاد کنید.

پروژه لیست Todo

یک پروژه، برای یادگیری بهتر هر ابزاری لازم است در این دوره هم این قاعد حاکم است و ما در این بخش از دوره آموزش Reactjs یک پروژه todo را پیاده‌سازی میکنیم تا شما بتوانید در قالب این پروژه مطالب جلسات قبل را بهتر فرا بگیرید.

آشنایی با Context و Reducer

با بزرگتر شدن پروژه react مدیریت بر روی state ها سخت‌تر می‌شود. در این بخش شما را با امکانی در react آشنا میکنم که بتوانید این state ها را مدیریت کنید.

درخواست HTTP و Firebase

زمانی که تصمیم بگیرید یک اپلیکیشن SPA بسازید برای ارتباط با ‌Back-End پروژه باید از APIها استفاده کنید در این بخش روش استفاده از درخواست‌های HTTP برای ارتباط با API را به شما آموزش خواهم داد.

کار با React Router

تا این بخش از آموزش Reactjs ما تنها در یک صفحه کدهای خود را پیاده‌سازی کرده‌ایم اما اگر تصمیم بگیرید که یک اپلیکیشن بزرگ‌تر ایجاد کنید باید صفحات دیگری هم به پروژه اضافه کنیم.

برای اینکار نیاز به کتابخانه مکملی با عنوان React-router دارید که در این بخش روش کامل استفاده از آن را به شما آموزش خواهم داد.

هدف نهایی دوره

در پایان دوره ما شما را به یک توسعه دهنده React.js تبدیل می‌کنیم که می‌توانید با استفاده از این ابزار جاوا اسکریپتی، وبسایت‌های تک صفحه‌ای قدرتمند و کاربردی را ایجاد کنید. با یادگیری React شما می‌توانید برای صد‌ها فرصت شغلی موجود در بازار کار رزومه ارسال کنید. 

سوالات متداول

?

آیا دوره آموزشی وبسایت راکت برای یادگیری React کافی است؟

در جواب این سوال باید گفت بله. چون ما در دوره آموزش reactjs سعی کرده‌ایم موارد مختلف و مهمی از react را قدم به قدم و به شکل کامل به شما آموزش دهیم.

در این دوره شما با تقریبا ۹۰ درصد از مواردی که در react وجود دارد و استفاده می‌شود آشنا می‌شوید و کار با آن‌ها را فراخواهید گرفت.

?

آیا یادگیری react سخت است؟

جواب این سوال بستگی به این دارد که شما چقدر جاوااسکریپت بلد هستید، چون تسلط مناسب بر جاوااسکریپت به شما کمک می‌کند react را بسیار ساده یادبگیرید و در پروژه‌های خود مورد استفاده قرار دهید. 

یادگیری react کار ساده‌ای است اما بدلیل اینکه افراد یادگیری جاوااسکریپت را جدی نمیگیرند گاهن با مشکلات مختلفی در react مواجه می‌شوند.

اما ما در دوره آموزش reactjs سعی کرده‌ایم این کتابخانه را قدم به قدم و به شکل کامل به شما به شکلی آموزش دهیم که هیچ سختی خاصی را احساس نکنید.

?

آموزش reactjs راکت جامع است؟

ما در طی دوره آموزش reactjs سعی کرده‌ایم تمام مباحث کتابخانه react را پوشش دهیم تا شما در قالب همین دوره بتوانید با react به شکل کامل آشنا شوید و از آن در پروژه‌های آینده خود به سادگی استفاده کنید .

بنابراین می‌توان گفت بله آموزش reactjs راکت از دیدگاه ما جامع و کاربردی است.

?

react ارزش یادگیری دارد ؟

برنامه‌نویسان و شرکت‌های بسیار مختلفی چه در ایران و چه در خارج ایران مشغول استفاده از react هستند. به شکلی که در صورت یادگیری react به سادگی می‌توانید در شرکتی کار بگیرید یا به شکل فریلنسری پروژه تحویل بگیرید.

بنابراین می‌توان گفت که react ارزش یادگیری واقعا بالای دارد و می‌تواند به شما در هدف پیش روی خود کمک بسیار زیادی کند.

?

در چه پروژه‌هایی می‌توان از react استفاده کرد؟

تقریبا در هر پروژه Frontend شما می‌توانید از react استفاده کنید البته نباید این را فراموش کرد که react برای ایجاد راحت‌تر وبسایت‌های spa ایجاد شده بنابراین اگر تصمیم دارید چنین وبسایت‌های ایجاد کنیدو react به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها در اختیار شما قرار دارد.

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

جلسات دوره

بخش سوم آشنای با موارد پایه و syntax
بخش هشتم چرخه‌زندگی

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.39 از 156 رای
مدت دوره 12:40:45
تعداد جلسات: 87
نوع دوره: ویژه / نقدی
شرکت‌کنندگان: 2437 نفر
گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران...