آموزش webpack

برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید یا با تهیه عضویت ویژه میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

قیمت دوره 69000 تومان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 03:44:35
تعداد قسمت‌ها 21
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
4.67 از 6 رای

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

وب پک یک ابزار قدرتمند bundle کردن فایل‌های پروژه‌های جاوا اسکریپتی است که این روز‌ها بسیار محبوب شده و در کتابخانه‌ها و فریمورک‌های زیادی از آن استفاده می‌شود. اگر شما قصد دارید در جاوا اسکریپت حرفه‌ای شوید بدون شک باید کار با این ابزار را فرابگیرید. در دوره آموزش وب پک ( webpack ) ما سعی می‌کنیم این ابزار را به شکل دقیقی به شما آموزش دهیم.

وب پک ( webpack ) چیست ؟

جاوا اسکریپت در کنار HTML و CSS جز سه اصل طراحی وب به حساب می‌آید. با استفاده از جاوا‌ اسکریپت می‌توان DOM مربوط به HTML را تغییر داد یا به اصطلاح صفحات را پویا کرد.

وقتی که شما از جاوا‌ اسکریپت برای ساخت وبسایت خود استفاده ‌می‌کنید باید فایل‌ها و assetهای زیادی مثل تصاویر، فونت‌ها و استایل و ... را در پروژه جاوا اسکریپتی خودتان مدیریت کنید.

در حالت عادی اگر تعداد فایل‌ها کم باشد مشکلی برای مدیریت فایل‌ها نیست اما اگر تعداد فایل‌ها زیاد شود. کار شما برای مدیریت فایل‌ها سخت می‌شود.

برای حل این موضوع، باید از ابزاری با عنوان bundler استفاده کرد. با پیاده‌سازی عملیات bundler ما می‌توانیم تعداد زیادی فایل و ماژول جاوا اسکریپتی را با هم ادغام کنیم تا در نهایت فقط یک فایل جاوا اسکریپتی داشته باشید.

البته در دوره آموزش وب پک دقیقا مشکلی که در صورت استفاده نکردن از bundle‌ها برای پروژه‌های شما پیش می‌آید را به شما نمایش می‌دهیم.

در یک پروژه جاوا اسکریپتی ممکن است برای افزایش خوانایی کدها ما در فایل‌های متفاوتی کد بنویسیم. اگر از ابزاری برای bundle کردن این کدها استفاده نکنیم باید فایل‌های مختلف را به ترتیب در سند html فراخوانی کنیم که این موضوع می‌تواند شما را دچار مشکلات اساسی کنند. چون با اشتباه لود کردن و یا لود نشدن یکی از فایل‌ها ممکن است کل پروژه شما با ارور مواجه شود.

در کنار این موضوع ماژول‌بندی کردن کد‌های جاوا اسکریپت بسیار می‌تواند کاربردی باشد. ما با استفاده از وب پک می‌توانی کدهای جاوا اسکریپت را به شکل ماژول بنویسیم و در نهایت یک فایل خروجی از webpack برای لود شدن در صفحه وب دریافت کنیم.

چرا وب پک ( webpack )

مانند بخش‌های دیگر از دنیای توسعه وب، به شکل کلی یک استاندارد یا ابزار برای انجام یک کار وجود ندارد. برای مثال شما یک زبان برنامه‌نویسی backend خاص ندارید. در حال حاضر برای bundle کردن پروژه‌ها هم به همین شکل است، شما می‌توانید از بین webpack، Gulp، Browserify، NPM scripts، Grunt و یا ده‌ها مورد مشابه دیگر یکی را انتخاب کنید.

مقایسه‌های زیادی در رابطه با این ابزارها و تفاوت‌های آن صورت گرفته که با سرچ در گوگل می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید و خیلی وقت‌ها انتخاب یک ابزار تنها به سلیقه فردی و پروژه‌ای که روی آن کار می‌کنید دارد.

قبل از اینکه آموزش وب پک را شروع کنید می‌توایند در اینجا می‌توانید نقطه قوت و ضعف را از وب‌پک مشاهده کنید تا بتوانید براساس آن انتخاب‌تان را به درستی انجام دهید:

نقاط قوت:

  • بهترین ابزار برای کار با اپلیکیشن‌های تک صفحه‌ای
  • قابلیت کار با هر دو سینتکس ماژول import و require()
  • قابلیت بسیار پیشرفته برای code splitting
  • قابلیت Hot Reload برای توسعه سریع در فریمورک‌هایی مانند ری‌اکت، ویوجی‌اس و موارد مشابه.
  • محبوبترین ابزار ساخت در سال ۲۰۱۶.

نقاط ضعف:

  • کار کردن با آن برای افراد مبتدی کمی سخت است
  • کار کردن با فایل‌های سی‌اس‌اس، تصاویر و منابع غیر جاوااسکریپتی در ابتدا کمی سخت است
  • مستندسازی آن می‌تواند بهتر باشد
  • تغییرات در آن بسیار به سرعت اتفاق می‌افتد

نقاط ضغف وب وپک

پیش‌نیاز آموزش وب پک چیست ؟

شما قبل از اینکه شروع به آموزش وب پک کنید باید جاوا اسکریپت را به خوبی بلد باشید . هماهنطور که در بالا اشاره کرده‌ایم وب پک یک ابزار bundle کدهای جاوا اسکریپتی است.

اگر هنوز جاوا اسکریپت را یاد نگرفته‌اید می‌توانید از صفحه آموزش جاوا اسکریپت قدم به قدم با جاوا اسکریپت آشنا شوید و بعد شروع به آموزش webpack کنید.

آموزش وب پک ویژه چه کسانی هست؟

این دوره ویژه افرادی است که قصد دارن به شکل حرفه‌ای با جاوا اسکریپت کار کنند و پروژه‌های مختلفی را با آن پیاده‌سازی کنند.

قطعا دوره آموزش webpack می‌تواند به شما در یادگیری وب پک و حل مشکل مدیریت‌ فایل‌های جاوا اسکریپت برای همیشه کمک کند.

دیدن ادامه مطلب

سوالات متداول

چرا آموزش وب پک راکت ؟

ما در دروه‌های خود در راکت همیشه سعی کرد‌ه‌ایم کار با ابزارها را به شکل دقیقی و کاربردی به شما آموزش دهیم و مطمئن هستیم در دوره آموزش وب پک می‌توانیم شما را به شکل کامل با وب پک آشنا کنیم.

چرا webpack را انتخاب کنم ؟

از بین Gulp، Browserify، NPM scripts، Grunt و یا ده‌ها مورد مشابه دیگر webpack بسیار کاربردی‌تر و محبوب‌تر شده است. به شکلی که در اکثر کتابخانه‌ها و فریمورک‌ها برای مدیریت فایل‌های جاوا اسکریپت از webpack استفاده ‌می‌شود.

یادگیری webpack چقدر طول می‌کشد ؟

زمان یادگیری در هر شخص کاملا متفاوت هست و این کاملا بستگی به میزان تلاشی و وقتی دارد که شما در روز برای آموزش وب‌ پک قرار می‌دهید. 

هر چه زمانی که صرف آموزش webpack می‌کنید بیشتر باشد قطعا در زمان سریع‌تری می‌توانید کار با webpack را فرا بگیرید.

یادگیری webpack الزامیست ؟

از دیدگاه ما بله، اکنون هر کتابخانه و فریمورک جاوا اسکریپتی تقریبا می‌توان گفت برای مدیریت فایل‌های جاوا اسکریپت از webpack استفاده می‌کنند. 

این ابزار به شدت در پروژه‌های شخص برای مدیریت فایل‌های جاوا اسکریپت ضروری و کاربردیست که عدم یادگیری آن می‌تواند در آینده برای شما مشکل به وجود آورد

برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید یا با تهیه عضویت ویژه میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

قیمت دوره 69000 تومان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 03:44:35
تعداد قسمت‌ها 21
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
4.67 از 6 رای

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آفلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران هم قرار بدم. 

سوالات و گفتگو‌ها

سوالات و گفتگو‌ها

اگر سوال و مشکلی یا حتی بحثی در یکی از حوزه‌های برنامه‌نویسی دارید این بخش به شما کمک ویژه‌ای خواهد کرد

دورهای پیشنهادی

مشاهده همه دوره ها
آموزش node.js

آموزش node.js

در دوره آموزش node.js ( نود جی اس ) ما سعی می‌کنیم node.js را به شکل کاربردی و مفصل و به شکل عمیق به شما آموزش دهیم

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش جاوا اسکریپت ES7 و ES8

آموزش جاوا اسکریپت ES7 و ES8

در طی دوره آموزش جاوا اسکریپت es۷ و es۸ ما سعی داریم در چند جلسه موارد جدید از ویژگی‌های که در این ورژن از ecma script معرفی شده را به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش پروژه محور React Native

آموزش پروژه محور React Native

در طی دوره آموزش react native به شکل پروژه‌ محور و کامل این فریمورک react را به شما آموزش خواهم داد تا بتوانید با استفاده از آن اپلیکیشن خود را بسازید...

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید