آموزش المنتور

(پیش فروش)

صفحه ساز المنتور است. در این دوره آموزشی قرار است که به صورت کامل کار با صفحه ساز المنتور را یاد گرفته و در خلال پروژه ‌هایی بصورت عملی از آن استفاده کنید.

تا پایان‌ پیش فروش
آموزش المنتور

اشتراک گذاری:

توضیحات

زمانی که نیاز به حرفه‌ای شدن در وردپرس داریم باید این توانایی را داشته باشیم که قالب‌های وردپرسی را تغییر دهیم و برگه‌هایی با طراحی‌های زیبا ایجاد کنیم. در این شرایط می‌توان همه کارها را به صورت دستی انجام داد.

اما هدف اصلی ما در به کار بردن وردپرس این است که از انجام چنین کارهای دستی خودداری بکنیم. برای همین ما در این نقطه از کار به یک صفحه ساز نیاز خواهیم داشت.

یکی از معروف‌ترین و پر استفاده‌ترین صفحه‌ سازهای وردپرسی المنتور نام دارد که توسط شرکت Elementor توسعه یافته و در اختیار کاربران قرار گرفته است. المنتور یکی از کاربردی‌ترین تکنولوژی‌هایی است که در فرایند توسعه وبسایت‌های وردپرسی به کمک‌تان خواهد آمد. 

سال هاست از انتشار اولین نسخه وردپرس گذشته است و به جرئت می‌توان گفت هر سال پیشرفت بیشتری از وردپرس را شاهد هستیم. افزونه های حرفه ای هر کدام به نوعی توانسته‌اند یک پازل باشکوه و قدرتمند را بسازند. این پازل باشکوه از افزونه های قدرتمندی مثل ووکامرس تشکیل شده است که عضو جدانشدنی وردپرس هستند. و اما یکی از مهمترین تکه های این پازل که در این دوره میخواهیم به آن بپردازیم المنتور است.

صفحه ساز قدرتمند المنتور انقلابی بزرگ برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس بوده و هست، ویرایش سریع و راحت قالب ها، قابلیت راه اندازی صفحات فوق حرفه ای در سریع ترین زمان ممکن و همچنین کاهش 90 درصدی هزینه ها از مهمترین دلایل پیشرفت سریع المنتور به شمار می‌رود.

البته المنتور تنها به ویرایش قالب‌ها محدود نشده و امکانات بسیار زیاد دیگری را برای توسعه وبسایت وردپرسی در اختیارمان قرار می‌دهد که در این دوره به صورت کامل آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

چرا به المنتور نیاز داریم؟

در حال حاضر بیش از 70 درصد قالب های وردپرسی به المنتور مجهز شده اند و از سوی دیگر نیاز مشتریان مختلف به سفارشی سازی قالب ها باعث شده است به یکی از راحت ترین و قوی ترین صفحه ساز های وردپرس یعنی المنتور نیاز پیدا کنیم. المنتور به ما اجازه ی ویرایش صفحات مختلف وردپرسی، ویرایش هدر و فوتر وب سایت و تمامی صفحاتی که ما در سایت وردپرسی خودمان داریم را می‌دهد.

چرا نباید از سایر صفحه ساز ها استفاده کنیم؟

با یک مثال شروع می‌کنیم: یکی از مهمترین اصولی که معمولا هر برنامه نویس حرفه ای و هر مدیر پروژه می‌داند انتخاب درست زبان برنامه نویسی، انتخاب درست پکیج‌ها  و انتخاب درست فریم ورکی هست که بر روی آن کدنویسی می‌کنند.
دلیل این سخت‌گیری را می‌دانید؟ پاسخ بسیار آسان است! خیالی آسوده بابت توسعه و بروزرسانی ها!

کافیست یکی از پکیج ها یا زبان های برنامه نویسی که یک تیم استفاده کرده اند مشکلی ایجاد کند و برای توسعه پروژه به مشکلی بزرگ برخورد کنند، آن وقت است که فاجعه بزرگی اتفاق می‌افتد و حتی احتمال شکست کامل پروژه وجود دارد.
حالا ارتباط مثال بالا با سوال اول مشخص می شود، ما با انتخاب سایر صفحه ساز ها  برای توسعه هر وب سایت به مشکل بزرگی برخورد خواهیم کرد و برای جلوگیری از مشکلات پیش رو یک صفحه ساز مطمئن و حرفه ای مثل المنتور را انتخاب می‌کنیم.

چه فرقی بین "ساخت صفحات به صورت کدنویسی" و "ساخت صفحات با المنتور" است؟

زمانی که صفحات را به صورت کدنویسی سطح پایین قصد داریم بسازیم، برای یک کدنویسی استاندارد و تبدیل استاندارد کد های سطح پایین به وردپرس به زمان زیادی نیاز خواهیم داشت.

افرادی که قصد دارند به صورت کدنویسی سطح پایین صفحات را بسازند نیاز به دانش فنی بالا در پی اچ پی دارند و همچنین در این مسیر به مشکلات زیادی برخورد خواهند کرد.

ولی در ساخت صفحات با المنتور ما حرفه ای ترین صفحات را در زمان بسیار کم طراحی خواهیم کرد. همچنین کدنویسی المنتور به صورت کاملا استاندارد بوده و در کمتر از چند دقیقه می‌توانید یک صفحه رسپانسیو حرفه ای برای وبسایت خود داشته باشید.

همچنین ابزار های فوق حرفه ای و جذاب برای المنتور به شما این اجازه را می‌دهد که جذاب ترین انیمیشن ها و کامپوننت ها که به صورت کدنویسی ساعت ها طول می‌کشد را در کمتر از چند ثانیه راه اندازی کنید.

کاهش هزینه ها با المنتور

المنتور به خوبی می‌تواند در کاهش هزینه ها به ما کمک ‌کند. یک طراح وردپرس و یا مدیر یک وب سایت وردپرسی می‌تواند با یادگیری المنتور صفحات مختلف را بسازد و ویرایش کند و میلیون ها تومان در هزینه ها صرفه جویی کند. همچنین طراحان وردپرسی می‌توانند با المنتور در کمترین زمان ممکن یک پروژه را نهایی کنند و سراغ پروژه بعدی بروند.

ساخت صفحات پویا با المنتور

طراحی صفحات المنتوری محدود به صفحات استاتیک نیست. ما در این دوره صفحات حرفه ای خواهیم ساخت که ادمین بتواند محتوای هر صفحه را از طریق پنل وردپرسی تغییر دهد.

برای مثال شما یک سایت فیلم دارید و قصد دارید برای هر پست فیلم خود یک سری فیلد اضافه قرار بدید ولی وردپرس تنها فیلد توضیحات کلی برای یک پست را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید از طریق المنتور فیلد‌های داینامیک در سمت فرانت سایت بسازید که با هر پست ادمین بتواند هر فیلد را پر کند و آن فیلد ها به کاربر نمایش داده شود.

اهداف آموزش

-تسلط کامل به ابزار های المنتور
-توانایی ساخت یک قالب وردپرسی به صورت صفر تا صد
-توانایی طراحی حرفه ای صفحات وردپرسی
-توانایی ویرایش تخصصی صفحات وردپرسی
-توانایی توسعه وب سایت از طریق المنتور
-تسلط به تبدیل صفحات استاتیک به صفحات پویا
-توانایی بهینه سازی صفحات المنتوری
-توانایی تبدیل کاربری یک سایت وردپرسی(برای مثال تبدیل سایت خبری به فروشگاهی)
-و سایر قابلیت های حرفه ای در المنتور...

پیش نیاز های دوره

بهتر است قبل از دیدن این دوره، دوره مقدماتی و دوره پیشرفته وردپرس را مشاهده نمایید چرا که ما در دو دوره قبلی ریز جزئیات وردپرس را تکمیل کرده ایم.
همچنین برای بازدهی قوی تر در این دوره توصیه می‌شود دوره CSS مقدماتی راکت را مشاهده نمایید. 

چرا دوره پیشرفته المنتور راکت را مشاهده کنیم؟

1.    کامل ترین و قوی ترین دوره المنتور ایران
2.    پروژه محور و دارای تمرین در هر فصل (تمارین توسط مدرس مشاهده میشود)
3.    کاهش هزینه ها برای توسعه دهندگان و مدیران وب سایت های وردپرسی
4.    پیشرفت سریع المنتور و نیاز هر توسعه دهنده وردپرس به تسلط در این صفحه ساز
5.    تغیر کاربری آسان برای توسعه و تغیرات در وردپرس 

سرفصل های دوره

(سرفصل ها پس از انتشار دوره به صورت تکمیل شده قرار خواهد گرفت)

1-معرفی و شروع دوره

-المنتور چیست؟
-چرا به المنتور نیاز داریم؟
-معرفی افزونه های معروف المنتوری
-ابزار های مورد نیاز ما برای این دوره
-آماده سازی محیط اولیه دوره
-تمرین فصل اول

2-طراحی هدر

-آماده سازی محیط طراحی هدر وب سایت
-طراحی استاندارد اسکلت هدر
-افزودن لوگو و بهینه سازی
-افزودن منو به هدر
-افزودن دکمه های مورد نیاز
-مخفی سازی یک المان
-داینامیک سازی دکمه ورود و حساب کاربری
-ساخت نسخه موبایل هدر
-طراحی مگا منوی حرفه ای سه لایه المنتوری
-تمرین فصل دوم

3-طراحی فوتر

-طراحی استاندارد اسکلت فوتر
-افزودن لوگو به فوتر
-افزودن منو ها به فوتر
-افزودن خبرنامه به فوتر
-بهینه سازی فوتر
-رسپانسیو موبایل و تبلت فوتر
-ساخت Mobile Navigation برای فوتر
-افزودن برخی امکانات به فوتر
-تمرین فصل سوم

4-طراحی لندینگ پیج

5-طراحی صفحه نوشته

6-طراحی صفحه محصول

7-طراحی صفحه سبد خرید و پرداخت

8-طراحی پنل کاربری

9-طراحی صفحات جانبی سایت

10-داینامیک سازی صفحه نوشته

11-داینامیک سازی صفحه محصول

12-داینامیک سازی سایر صفحات جانبی

13-بهینه سازی نهایی پروژه

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

جلسات دوره

لطفا توجه کنید: هنوز جلسه ای به دوره اضافه نشده است، به زودی جلسات در این دوره قرار خواهند گرفت

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

پیش فروش
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
در انتظار ثبت رای
مدت دوره 00:00:00
تعداد جلسات: 0
نوع دوره: فقط نقدی
آخرین آپدیت: 06 / 10 / 1400
گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
آرمین ساکت
مدرس دوره

داستان من و کدنویسی 9 سال پیش با PHP استارت خورد و با توسعه کتابخانه های جاوا اسکریپتی و پلاگین های وردپرسی همراه شد. وردپرس یار قدیمی 9 ساله ی من هست و سعی میکنم تجربیاتم را به علاقه مندان منتقل کنم