آموزش کامل عبارات باقاعده - Regular Expressions

قیمت دوره 49,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 01:39:41
تعداد قسمت‌ها 9
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
5 از 3 رای

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

استفاده از عبارات با قاعده در برنامه‌ نویسی پیشرفته می‌تواند به شما کمک کند که رشته‌های خود را با قواعد مشخص واکشی و مورد استفاده قرار دهید. در طول دوره آموزش عبارات با قاعده (Regular Expressions) روش است پیاده‌سازی و استفاده کردن از این عبارات را قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد.

عبارات با قاعده چیست؟

فرض کنید که قرار است در ورودی یک فرم، رشته‌های متفاوتی برای شما ارسال شود اما هر کدام از رشته‌ها باید ار قاعده خاصی پیروی کنند برای مثال در فیلد مورد نظر شما تنها شماره موبایل ایرانسل ثبت شود یا در فیلد دیگر شماره‌های که وارد می‌شود در رقم‌های مشخص باشد. یا هزار و یک کار دیگر که شما با پیدا کردن قاعده مشخص می‌توانید با رشته‌ها پیاده سازی کنید. به موارد این چنینی عبارات با قاعده گفته می‌شود.

چرا از عبارات با قاعده استفاده کنیم؟

عبارات با قاعده (Regular Expressions) این توانایی را به ما می‌دهند که با رشته‌های مورد نظر خود هزارن تکنیک را پیاده سازی کنیم برای مثال فرض کنید در یک مقاله هزار کلمه‌ای شما قصد دارید متن تگ‌های a را استخراج کنید.

در اینجا عبارات باقاعده به سادگی به کمک شما‌ می آیند و دیگر نیاز نیست بعد از آن کار خاصی انجام دهید.

پیش نیاز آموزش عبارات با قاعده

شما برای یادگیری عبارات با قاعده نیاز به هیچ پیش نیاز خاصی ندارید و می‌توانید به سادگی با جلساتی که در این دوره در اختیار شما قرار دادیم روش پیاده سازی عبارات باقاعده را یاد بگیرید و در پروژه‌های خود از آن‌ها استفاده کنید.

فرقی ندارد که از کدام زبان برنامه‌ نویسی استفاده می‌کنید، شما می‌توانید در تمام زبان‌های برنامه‌ نویسی از این عبارات برای واکشی یا شروط مختلف در رشته‌های خود استفاده کنید.

اگر هم با زبان برنامه‌ نویسی خاصی تا به الان کار نکردید می‌توانید از بخش دوره‌های آموزشی راکت یک زبان برنامه نویسی را برای یادگیری انتخاب کنید.

آیا آموزش عبارات با قاعده سخت است؟

یادگیری هر چیزی دشواری‌های خودش را دارد اما برای اینکه به عنوان عبارات با قاعده مسلط شوید کار زیادی برای انجام دارید.

این عبارات در ابتدا به نظر ساده میرسند اما با پیچیدتر شدن خواسته‌های شما تعریف عبارات با قاعده متناسب با خواسته شما هم سخت‌تر می‌شود برای آنکه بتوانید به شکل کامل بر روی محتوای عبارات با قاعده مسلط شوید.

نیاز است در کنار ویدیوهای این دوره تمرینات مختلف و زیادی انجام دهید تا بتوانید با عبارات با قاعده به شکل کامل آشنا شوید.

مشاهده ادامه مطلب
گواهی پایان دوره
گواهی پایان دوره (گواهی مشاهده آنلاین)
دوره را به شکل آنلاین و کامل مشاهده کنید.
این گواهی رایگان است و تنها با مشاهده کامل دوره برای شما فعال می‌شود.
تایید فنی مهارت (گواهی کسب مهارت)
قابلیت تایید فنی کسب مهارت برای این دوره هنوز فعال نشده. (به زودی فعال خواهد شد)

توجه مهم : در صورتی که نیاز دارید توضیحات بیشتری در مورد گواهی پایان دوره راکت کسب کنید، وارد صفحه "گواهی پایان دوره راکت چیست؟" شوید، توضیحات تکمیلی در این صفحه وجود دارد که برای درک بهتر گواهی پایان دوره به شما کمک خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال دیدگاه لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

قیمت دوره 49,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 01:39:41
تعداد قسمت‌ها 9
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
5 از 3 رای

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آفلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم...

مشاهده پروفایل حسام موسوی

گفتگو‌ برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن وارد شو

دوره‌های پیشنهادی

آموزش کامل sass

در دوره آموزش sass ما قصد داریم کار با این زبان پیش پردازنده را که به css قابلیت‌های پیشرفته‌تری می‌دهد به شکل جامع و کامل به شما آموزش دهیم.

آموزش کامل Flexbox

در قالب دوره آموزش flexbox ما سعی کرده‌ای به شکل کامل و پروژه‌ محور روش استفاده از flexbox را قدم به قدم برای طراحی وبسایت به شما آموزش دهیم.

آموزش کامل css grid

در طی دوره آموزش css grid به شکل کامل و پروژه محور بحث css grid را به شما آموزش خواهم داد تا بتوانید برای پیاده‌سازی پروژه‌های خود از css grid استفاده...

آموزش پروژه محور و کامل Vuejs 2

آموزش vue.js قدم ابتدایی از یادگیری vue است که در طی این دوره قصد داریم به شکل قدم به قدم کار با این کتابخانه پرمخاطب جاوا اسکریپت را به شما آموزش دهی...