آموزش تایپ اسکریپت در React

در طول دوره آموزش تایپ اسکریپت در React سعی داریم روش استفاده درست از تایپ اسکریپت در فریمورک React.js را قدم به قدم به شما آموزش دهیم. یادگیری این مهارت در نهایت کمک می‌کند اپلیکیشن‌های بسیار قدرتمند‌تری در React.js ایجاد کنید.

آموزش تایپ اسکریپت در React

اشتراک گذاری:

توضیحات

اگر از افراد حرفه‌ای در جامعه جاوا اسکریپت باشید، می‌دانید که جاوا اسکریپت به خودی خود یکسری مشکلات داشته که برای حل کردن‌ش باید از زبان برنامه نویسی تایپ اسکریپت استفاده شود. دو مورد از مهمترین این مشکلات پشتیبانی ضعیف از ویژگی‌های شئ‌گرایی و داینامیک بودن جاوا اسکریپت است که به لطف تایپ اسکریپت این مشکل حل شده است. البته به عنوان یک نکته مهم این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که تایپ اسکریپت یک زبان کاملا مستقل نبوده و به صورت استاندارد، یک Superset جاوا اسکریپت به حساب می‌آید.

شرکت‌ها و استارتاپ‌هایی که افراد کار کشته‌ای در آن‌ها حضور دارند می‌دانند که برای ایجاد یک تجربه شکست ناپذیر و اپلیکیشنی عالی نیاز است که بجای جاوا اسکریپت به عنوان ابزار اصلی، از تایپ اسکریپت استفاده کنند. تایپ اسکریپت به خوبی در بیشتر فریمورک‌ها و کتابخانه‌های جاوا اسکریپتی پشتیبانی می‌شود و در نهایت به همین دلیل است که استفاده از آن در حالت استاندارد بیشتر از جاوا اسکریپت است.

به عنوان چند ویژگی مهم تایپ اسکریپت از موارد زیر برخوردار است که جاوا اسکریپت در آن‌ها محدودیت دارد:

  1. پشتیبانی تمام و کمال از ویژگی‌های اصلی پارادایم شئ‌گرایی
  2. استاتیک بودن
  3. پشتیبانی توسط مایکروسافت
  4. وجود Interfaceها در تایپ اسکریپت
  5. کم بودن خطاهای حین کامپایل و اجرا به نسبت جاوا اسکریپت
  6. به عنوان یک ویژگی مهم دیگر: تایپ اسکریپت همان جاوا اسکریپت است اما با ویژگی‌های بیشتر!

بنابراین با این توضیحات حال باید متقاعد شده باشید که چرا استفاده از تایپ اسکریپت اینقدر مهم است. اگر که هنوز از این نظر متقاعد نشده‌اید سراغ اولین قسمت‌های این دوره بروید!

ری اکت در کنار تایپ اسکریپت دوره آموزشی راکت

حال در یک دوره منحصر به فرد و کم نظیر ما قصد داریم شما را با استفاده از تایپ اسکریپت در کنار محبوب‌ترین فریمورک جاوا اسکریپتی یعنی Reactjs آشنا کنیم. ادغام کردن این دو مورد در کنار همدیگر شما را به چنان توسعه دهنده قدرتمندی تبدیل می‌کند که توانایی طراحی اپلیکیشن‌های بی نقص را پیدا خواهید کرد.

چرا از تایپ اسکریپت در React استفاده کنیم؟

از آنجایی که تایپ اسکریپت به نسبت جاوا اسکریپت از خطاهای اجرایی کمتر و ویژگی‌های خفن بیشتری برخوردار است، استفاده از تایپ اسکریپت بجای جاوا اسکریپت در فرایند توسعه اپلیکیشن‌های مبتنی بر React کار بسیار مفیدی خواهد بود. اما انجام چنین کاری یکسری تکنیک خاص دارد که دقیقا هدف از ارائه این دوره آموزش چنین موضوعی به شماست. با استفاده کردن از تایپ اسکریپت در کنار ری‌اکت شما تمام ابزارهای لازم برای توسعه یک اپلیکیشن تمام و کمال را خواهید داشت. 

از طرفی دیگر، از آنجایی که بیشتر شرکت‌های امروزی قصد دارند از تایپ اسکریپت به عنوان زبان اصلی استفاده کنند، شما به عنوان یک توسعه دهنده React باید بتوانید از ادغام کردن این دو ابزار با همدیگر یک اتحاد جدا نشدنی را درست کنید.

سرفصل های این دوره به ترتیب 

در این دوره آموزشی ما با سه سرفصل اصلی روبرو خواهیم بود که شرح خلاصه هر کدام از موارد را می‌توانید در ادامه مشاهده بکنید.

سرفصل اول: مرور سریع بر تایپ اسکریپت

در سرفصل اول قصد داریم یک مرور سریع روی چیستی تایپ اسکریپت و ویژگی‌های آن داشته باشیم. مطمئنا قبل از اینکه وارد این دوره شوید نیاز دارید که به خوبی با تایپ اسکریپت آشنایی پیدا کرده باشید چرا که در غیر اینصورت شرکت شما در این دوره بی فایده خواهد بود. در سرفصل اول قصد نداریم به صورت کامل تایپ اسکریپت را به شما آموزش دهیم و تنها کاری که می‌کنیم ویژگی‌های اصلی آن را بررسی کرده و یک نگاه کلی به ویژگی‌های آن برای یادآوری خواهیم انداخت.

سرفصل دوم: تایپ اسکریپت در React

سرفصل دوم اصلی‌ترین بخش آموزش ما خواهد بود. در این سرفصل ما با اساسی‌ترین بحث آموزش یعنی استفاده از تایپ اسکریپت در کنار React همراه می‌شویم و تکنیک‌های مختلف این بحث را با همدیگر بررسی می‌کنیم. سرفصل دوم کلیدی‌ترین سرفصل بوده و نباید به آسانی از محتوای آن چشم پوشی کنید.

سرفصل سوم: پروژه Todoبا تایپ اسکریپت

و در نهایت در سرفصل سوم ما آنچه را که تا به این نقطه یاد گرفته‌ایم تست کرده و توانایی‌مان را با ایجاد یک پروژه Todo به چالش می‌کشیم. مطمئنا این پروژه جالب خواهد بود و نکات آموزشی مهمی در آن بررسی می‌شود.

پیش نیازهای این دوره

شما برای گذراندن این دوره نیاز دارید با دو ابزار به خوبی آشنایی داشته باشید. اولین ابزار یا بهتر است بگوییم زبان برنامه نویسی تایپ اسکریپت است که ما به صورت کامل آن را در راکت آموزش داده‌ایم. در کنار این مورد، شما نیاز دارید که در زمینه توسعه اپلیکیشن‌های React حرفه‌ای باشید و بتوانید به خوبی با ویژگی‌های مختلف React کار بکنید چرا که در نهایت کاری شما قرار است انجام دهید مبتنی بر Reactjs خواهد بود. در صورتی که با هر کدام از این موارد مشکل دارید می‌توانید از دوره‌های آموزشی که در زیر برای‌تان لیست شده است استفاده کنید.

امیدواریم که این دوره آموزشی نیز مانند تمام دوره‌های آموزشی وبسایت راکت برای شما مناسب و مفید باشد و بتوانید در ادامه مسیر کاری‌تان از دانش این دوره استفاده کنید.

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
5 از 6 رای
مدت دوره 02:24:26
تعداد جلسات: 23
نوع دوره: ویژه / نقدی
آخرین آپدیت: 04 / 05 / 1401

این دوره برای اعضای ویژه بصورت رایگان قابل مشاهده است. عضویت ویژه

گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران...