قدم صفر برنامه نویسی

در دوره قدم صفر برنامه نویسی سعی می‌کنیم شما را با دنیای برنامه نویسی آشنا کنیم و به سوالات فنی و غیرفنی شما قبل از ورود به این دنیا پاسخ دهیم.

قدم صفر برنامه نویسی

اشتراک گذاری:

توضیحات

در عصری که ما زندگی می‌کنیم، شاید هیچ شغلی را جذاب‌تر و پرتقاضاتر از برنامه نویسی پیدا نکنید. تقاضا برای یادگیری و آموزش برنامه نویسی به نسبت بیشتر حوزه‌های کاری زیاد بوده و از طرفی دیگر شرکت‌های بسیار زیادی بوجود آمده‌اند که همگی فرصت‌های شغلی جدیدی را برای برنامه نویسان بوجود آورده‌اند. 

دلایل بسیار وجود دارد که باعث می‌شود حوزه کاری برنامه نویسی جذاب و ایده‌آل باشد: موقعیت‌های کاری متنوع در سراسر دنیا، امکان رسیدن به سطح مناسبی از درآمد، جذاب بودن فضای آی‌تی، ویژگی‌های کاری جذاب مختص این شغل مثل امکان کار ریموت، مهاجرت کاری از طریق متخصص شدن در این شغل و... .

اما یک موضوع را باید در نظر گرفت و آن اینکه برنامه نویسی نیز مانند هر شغل دیگری، فرایند یادگیری چالش برانگیزی داشته و نیاز به مداومت و تلاش دارد. به همین دلیل قبل از اینکه وارد فرایند یادگیری برنامه نویسی شوید باید برای آن آمادگی کسب کنید. معین کردن مدت زمانی از روز برای یادگیری، تهیه منابع کافی برای انجام برنامه‌نویسی، آشنایی با چالش‌های مختلف آن و... همگی از اساسی‌ترین موضوعاتی است قبل از ورود به دنیای برنامه نویسی باید در نظر بگیرید. 

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که ما این دوره آموزشی را تهیه کردیم این است که شما را با این چالش‌ها و سوالات اولیه آشنا کنیم و به عنوان یک راهنما در این مسیر شما را یاری دهیم. دلیلی که این دوره را به صورت رایگان منتشر کرده‌ایم نیز همین است: تا همگان بتوانند به آن دسترسی داشته و شانسی برای ورود به این زمینه کاری را داشته باشند.

هدف از ارائه این دوره آموزشی چیست؟

افرادی که به تازگی قصد یادگیری برنامه نویسی را دارند، همواره یکسری سوالات و نگرانی‌های همیشگی دارند که باعث می‌شود تا سردرگم شوند و نتوانند به خوبی مسیر آینده‌شان را انتخاب کنند و پیش بروند. به همین دلیل در این دوره قصد داریم در همان قدم‌های اول به آن‌ها کمک کنیم و به سمت ایده‌های‌شان آن‌ها را سوق دهیم.

سوالاتی مانند اینکه برنامه‌نویسی چیست، چه زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم، اصول اولیه برنامه نویسی شامل چه مواردی می‌شود و... از جمله اصلی‌ترین سوالاتی است که ذهن بسیاری از افراد مبتدی را به خود درگیر می‌کند که در این دوره به آن‌ها خواهیم پرداخت.

هدف دوم ما از ارائه این دوره آموزشی این است که یک منبع ثابت و همیشگی برای یادگیری مبانی برنامه نویسی را در اختیار داشته باشید. برای مثال الگوریتم چیست و چه کاربردی دارد؟ چگونه اولین برنامه خودمان را اجرا کنیم؟ محیط‌های کدنویسی کدام‌ها هستند و ده‌ها عنوان دیگر که به شما کمک می‌کنند تا مبانی اولیه برنامه نویسی را یاد بگیرید. 

سوالات متداول

?

چرا به این دوره نیاز داریم؟

اگر در ابتدا مسیر یادگیری برنامه نویسی هستید و دوست دارید با تمام موضوعات اولیه و پایه‌ای برنامه نویسی آشنا شوید و همچنین به سوالات ذهنی‌تان پاسخ درستی بدهید، به این دوره نیاز خواهید داشت. 

?

در این دوره چه چیزهایی را یاد خواهیم گرفت؟

در دوره «قدم صفر برنامه نویسی» شما با پایه‌ای‌ترین نکات دنیای برنامه نویسی آشنا می‌شوید و برای یادگیری پیشرفته و حرفه‌ای‌تر برنامه نویسی آماده می‌شوید. 

?

این دوره برای چه سطحی مناسب است؟

همانگونه که از نام دوره مشخص است، ما از قدم صفر شروع می‌کنیم، در نتیجه اگر شما هیچ پیش‌زمینه‌ای از برنامه نویسی ندارید هیچ اشکالی ندارد چرا که این دوره قصد دارد از ابتدایی‌ترین مسائل شروع کند و در نتیجه شما را برای آینده‌تان آماده کند. 

?

چرا این دوره رایگان است؟

دلیل اصلی برای رایگان بودن این دوره این است که همه ما شانس برداشتن قدم اول برنامه نویسی یعنی یادگیری اصول و مبانی اولیه را داشته باشیم. با رایگان بودن این دوره همه ما قابلیت مشاهده آن را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای را خواهیم داشت.

جلسات دوره

بخش دوم شیرجه به اعماق برنامه نویسی
بخش سوم مسائل غیر فنی ( بازارکار و … )

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.78 از 45 رای
مدت دوره 05:24:40
تعداد جلسات: 34
نوع دوره: رایگان
شرکت‌کنندگان: 1234 نفر
گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

بیشتر از ۱۵ سال هست که در حال برنامه‌نویسی و انجام پروژه های مختلف هستم و ۱۰ سالی هست که آموزش برنامه‌نویسی به علاقمندان حوزه برنامه نویسی میدیم در همه این مدت الان عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی ک...