۵ ایده برنامه نویسی که می‌توانید از امروز کار خود را شروع کنید
ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 5 دقیقه

۵ ایده برنامه نویسی که می‌توانید از امروز کار خود را شروع کنید

چه چیزی سرگرم کننده‌‌تر از ایجاد چالش در هنگام ساختن چیزی است که واقعاً دوست دارید؟ مشکلِ کار کردن روی یک پروژه جانبی بیشتر اوقات پیچید‌ه‌تر از پروژه نیست در واقع یافتن یک پروژه جانبی عالی است که می‌توانید روی آن کار کنید.

کار بر روی یک پروژه جانبی که واقعاً دوست دارید یکی از بهترین راه‌های بهبود خود به عنوان یک برنامه نویس است. می‌توانید مهارت خود را با کار با تکنیک‌های جدید گسترش دهید و حتی ممکن است یک زبان برنامه نویسی را که قبلاً از آن استفاده نکرده‌اید، امتحان کنید.

 به منظور کمک به شما در شروع کار بر روی یک پروژه جانبی، من 5 ایده را برای پروژه‌های جانبی ذکر کرده‌ام که می‌توانید امروز کار خود را شروع کنید.

۱- تقویت یادگیری

تقویت یادگیری ، آموزش مدل‌های یادگیری ماشینی برای گرفتن توالی تصمیمات است. اگر یادگیری ماشین را دوست دارید، این یکی قطعاً برای شماست! اگر تجربه قبلی در مورد یادگیری ماشین ندارید، می‌توانید این پروژه را امتحان کنید، هرچند ممکن است چالش برانگیز باشد.

روشی که شما می‌توانید در مورد تقویت یادگیری اطلاعات بیشتری را کسب کنید ایجاد بازی Breakout است. هدف ساده است: سعی کنید مدلی را تهیه کنید که بازی را مورد ضرب و شتم قرار دهد.

آنچه یاد خواهید گرفت:

  • اجرای یک مدل، کار با پاداش و مجازات.
  • شما تقویت یادگیری و یادگیری ماشین را درک خواهید کرد.

۲- مولد الگو رفتاری

چه کسی الگو‌های‌ رفتاری را دوست ندارد؟ ساخت ژنراتور الگو رفتاری خود بسیار جالب خواهد بود. حتی اگر این یکی از پروژه های کوچک‌تر در این لیست باشد، این پروژه برای توسعه دهندگان کم تجربه مناسب است.

 تصویری را بارگذاری کنید، متن را تایپ کنید و به کاربر امکان بارگیری الگوی رفتاری را بدهید. اگر می‌خواهید با اضافه کردن برخی از تصاویر پیش فرض الگو رفتاری که کاربر می‌تواند انتخاب کند را می‌توانید در این پروژه توسعه و گسترش دهید.  به این ترتیب، کاربر مجبور نیست تصویری را برای الگو‌های رفتاری استاندارد بارگذاری کند.

اگر می‌خواهید با یکی از کتابخانه‌های محبوب( جاوااسکریپت ویو،‌ری‌اکت، یا انگولار) آزمایش کنید، این پروژه برای شما مناسب است.

آنچه یاد خواهید گرفت:

  •  مدیریت بارگذاری فایل.
  •  تولید تصاویر در پرواز، الگو رفتار را به عنوان دانلود در اختیار کاربر قرار دهید.

۳- برنامه دماسنج

برنامه‌ای ایجاد کنید که دما را بر اساس موقعیت مکانی شما نشان می‌دهد. از طرف دیگر، می‌توانید راهی را برای کاربر ایجاد کنید تا دمای هر شهر یا کشور را جستجو کند.

 برای موفقیت در این پروژه، باید از API برای بازیابی درجه حرارت برای مکان خاص استفاده کنید. اگر تازه وارد ساخت برنامه شده‌اید، این پروژه برای شما بسیار عالی است.

اگر می‌خواهید یک چالش اضافی به خودتان بدهید، سعی کنید یک رابط کاربری خیره کننده ایجاد کنید.

آنچه یاد خواهید گرفت:

  • برای توسعه و یادگیری برنامه عالی‌ست.
  • گرفتن اطلاعات از یک API.

۴- عکس موزاییکی

ایده بسیار ساده است.  تصویری را بارگذاری کرده و از آن عکس موزاییکی ایجاد کنید. می‌توانید از API تصویر برای واکشی تصاویر برای کاشی‌های معرق استفاده کنید.

 این پروژه به شما امکان می‌دهد تا هنر‌های زیبایی را بسازید و برای توسعه دهندگان با‌تجربه نیز بسیار مناسب است. شما باید راه‌حلی برای قرار دادن کاشی‌ها ارائه دهید. اگر چالش بیشتری می‌خواهید، می‌توانید به کاربر اجازه دهید ابعاد کاشی‌های معرق را نیز مشخص کند.

آنچه یاد خواهید گرفت:

  • نوشتن الگوریتمی که تمام کاشی‌های معرق را  در آن قرار می‌دهد.
  • واکشی داده‌ها از یک API.

 اگر می‌خواهید اضافه کاری کنید می‌توانید تصاویر را ذخیره کنید، بنابراین لازم نیست درخواست‌های غیر‌ضروری را به API ارسال کنید.

۵- رول تاس سه بعدی

چه چیزی لذت‌ بخش‌تر از تردد در اطراف با 3D است؟ اگر هرگز چیزی را به صورت سه بعدی برنامه نویسی نکرده‌اید، می‌توانم آن را به شما توصیه کنم چون بسیار سرگرم کننده است. بهترین بخش این است که لازم نیست از ابتدا شروع کنید.

 به D3 یا Babylon که پروژه‌های WebGL هستند نگاهی بیندازید. Babylon دارای یک زمین بازی است که می‌توانید با API تنظیم کنید و هرچه می‌خواهید یاد بگیرید. شما برای اجرای سریع می‌توانید از IDE آنلاین، درست مانند CodePen استفاده کنید.

 چیز‌های جالب بسیاری وجود دارد که می‌توانستید به صورت سه بعدی بسازید - یکی از این موارد شبیه‌ساز رول تاس است.

آنچه یاد خواهید گرفت:

  •  شما درک می‌کنید که 3D چگونه کار می‌کند.
  •  بردار‌ها، دوربین‌ها و صحنه‌ها را می‌اموزید.

هنوز تصمیمی نگرفتید؟

آیا هیچ یک از پروژه‌های جانبی موجود در این لیست برای شما جالب و چالش برانگیز بوده‌اند؟ این عالی است به کار خود ادامه دهید و شروع به ساختن برنامه کنید. روی چیزی که واقعاً دوست دارید کار کنید، مهارت خود را بهبود بخشید. برای به حداکثر رساندن تجربه یادگیری، با یک زبان یا فریمورک برنامه نویسی مختلف را آزمایش کنید.

من مشتاقانه منتظر دیدن نتایج هستم.

منبع

چه امتیازی برای این مقاله میدهید؟

خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
5 از 1 رای

2 سال پیش
/@mohamadresaaa
محمدرضا مصلی
توسعه دهنده وب

حدود ۶ سالی هست که دارم برنامه نویسی میکنم و به دلیل علاقه زیادی که به زبان جاوا اسکریپت داشتم، به سمت تکنولوژی nodejs و فریم ورک های آن رفتم و همچنان در این حوزه فعالیت میکنم و دوست دارم تجربه خودم را با دیگران به اشتراک بگذارم.

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

محمدرضا مصلی

توسعه دهنده وب

۵ مقاله اخیر

۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

مقالات برگزیده

مقالات برگزیده را از این قسمت میتوانید ببینید

مشاهده همه مقالات