6 مولد هوشمند الگو های SVG

گردآوری و تالیف : امیررضا سیستانه ای
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1396
دسته بندی ها : طراحی وب

استفاده از فایل ها و الگوهای svg بخاطر مزایایی که داره, محبوبیت بالایی کسب کرده و جای خودش رو باز کرده. در این مقاله میخواهیم به معرفی 6 وبسایت که به شما برای ساخت این الگوها کمک می کنند, بپردازیم.

1) Hero Patterns

Hero Patterns یک پروژه ی خوب توسط یک طراح UI به اسم Steve Schoger هست که میتونه گزینه ی خوبی برای شروع باشه.

این سرویس بیش از 90 الگوی SVG رو برای شما ارائه میده و میتونید میزان شفافیت foreground و background فایل رو تغییر بدید.

مساله جالب اینه که این سایت فقط شامل یکسری الگوهای تکراری کاشی مانند نیست و جایی مناسبی برای افراد تازه کار در زمینه svg هست.

2) Iros Pattern Fills

در نقشه ها و چارتهایی که اوایل قرن 20 وجود داشت, شما کمبود رنگ رو توسط الگوی یکنواخت نقطه ها و خط ها مشاهده می کردید. گرچه این الگو بخاطر محدودیت های اون زمان بود اما هنوز یک گزینه ی عالی برای فایل های SVG هست.

Iros تعدادی از الگوهای یکنواخت رو جمع آوری کرده که شما میتونید در وبسایتتون استفاده کنید. حجم این فایل ها بسیار کم است و شما میتونید تعدادی از اونها هم براحتی وارد کنید.

3) Trianglify Generator

بصورت واضح Trianglify Generator از عناصر الگوی SVG استفاده نمیکنه, اما میتونه جزئی از این ابزارها باشه.

این ابزاریه که یک نوع خاص از بک گراندهای svg رو میسازه - رنگی و ماتریس مثلثی شکل - بیشتر شبیه یک سطح low-polygon. شما میتونید رنگ, سایز و تصادفی بودن لایه های grid رو کنترل کنید.

4) Flaticon Patterns

flaticon برای کسایی که از کتابخانه ی آیکون هاش استفاده می کنند, آشناست. اما این سایت یک ابزار عالی برای تبدیل آیکون ها به شکل یکپارچه (شبیه کاشی) داره.

استفاده ازش بسیار سادست, کافیه روی آیکون ها از کتابخانه کلیک کنید و اون رو به workspace خود اضافه کنید. روی آیکون کلیک کرده و مقادیر scale , موقعیت و چرخش رو تعیین کنید. وقتی تمام شد الگو رو بصورت svg یا سایر فرمت های تصویری دریافت کنید.

5) SVG Patterns Gallery

Philip Rogers یک مجموعه ی بسیار زیبا از الگوهای قابل دانلود SVG فراهم کرده. تعداد این ها زیاد نیست اما تست و استفاده ازشون بسیار سادست.

6) Geopattern

این یک تجربه ی هیجان انگیز در الگوهای تولید شده هست. هرچیزی که شما در فیلد متن وارد کنید به عنوان 'seed' برای تولید یک الگوی منحصر بفرد استفاده میشه. در واقع این تصادفی نیست - اگر همون کلمه رو تایپ کنید دوباره اون الگو رو مشاهده می کنید.

درحقیقت این احتمالا بیشتر از یک ابزار تولید آماده هست. اگرچه از svg استفاده میکنه, فقط به شما اجازه ی دانلود فرمت png رو میده.

منبع

مقالات پیشنهادی

  • الگوریتم base64 در php

    base64 نام تابعی از PHP است که کدهای پروژه شما را رمزگذاری می کند. دو تابع base64_encode و base64_decode برای کد کردن کد های پروژه های وب مورد استفاده...

    مجله آموزشی راکت
  • 6 دلیل برای استفاده از SVG

    تصویر‌سازی وکتوری مقیاس پذیر یا SVG نوعی از تصاویر است که در حال حاضر، در اکثر دستگاه‌ها و مرورگرها پشتیبانی می‌شود. فواید استفاده از این نوع تصویری ب...

    ارسطو عباسی