مزایا و معایب کار کردن در یک استارتاپ

ترجمه و تالیف : پشتیبانی راکت
تاریخ انتشار : 13 خرداد 98
خواندن در 3 دقیقه
دسته بندی ها : استارتاپ

امروز دنیای کسب و کار در حال تغییر و تحول است. افراد جوان بیشتر از اینکه تمایل داشته باشند برای یک سازمان دولتی و بزرگ کار کنند، ترجیح می دهند کسب و کار شخصی خود را داشته باشند. کارآفرینی همیشه برای قشری که تازه از موسسات آموزشی فارغ التحصیل شده اند، جذاب بوده و هست.

 معمولا یک یا چند نفر با خلق ایده ای جدید وارد دنیای کار می شوند و بسته به نوآوری و شرایط بازار و هوشمندی خود به موفقیت دست می یابند. اما کار کردن در یک استارتاپ با تیمی که تازه کار خود را شروع کرده است، چه مزایا و معایبی دارد.

مزایا و معایب کار کردن در یک استارتاپ

در این مقاله سعی داریم به مزایا و معایب کار کردن در یک استارت آپ تازه تاسیس اشاره کنیم تا بتوانید با بررسی جوانب کار تصمیم گیری کنید.با ما همراه باشید:

مزایای کار در یک استارت آپ تازه تاسیس

 • شما این فرصت را خواهید داشت که در زمینه های مختلف شرکت تجربه کسب کنید. معمولا در استارتاپ ها برای صرفه جویی در هزینه ها، مسئولیت ها بین اعضای تیم تقسیم می شود و همه افراد به تمام بخش های کار تا حدودی مسلط می شوند.در واقع شما در استارت آپ ها به یک فرد همه هن حریف تبدیل خواهید شد که به تمام جواتب کار مسلط خواهید بود.
 • هر کس سهم خود را در پیشبرد روند کار دارد. فعالیت و نقش شما مستقیم روی موفقیت استارتاپ اثر خواهد گذاشت. به این ترتیب رضایت شخصی شما به عنوان یک فرد تأثیرگذار در گروه بیشتر خواهد شد و شما به عنوان یک فرد مستقل در گروه مسئولیت بزرگی را بر عهده خواهید گرفت.
 • محیط کار در یک استارتاپ همیشه پویا و معمولا متشکل از جوان هایی است که هرکدام پتانسیل و ظرفیت های به خصوصی دارند. شما از شمار ساعت هایی که در محیط کار هستید، هیچ وقت خسته نخواهید شد.

مزایا و معایب کار کردن در یک استارتاپ

 • محیط استارتاپ ها به طور کلی خیلی رسمی نیست و تا حدودی سلسله مراتب در آن تعریف نمی شود. بنابراین شما در کنار تیم احساس می کنید مانند یک خانواده هستید. مانند زمانی که در یک تیم فوتبال، خوردن نوشیدنی با مربی تیم هرگز غیر معمول تلقی نمی شود، فضای محیط کار هم فضایی دوستانه و غیر رسمی است.
 • در چنین محیط هایی معمولا فرآیند های کاری کوتاه تر طی می شوند و قوانین کمتری وضع می شود. این امر به تیم اجازه می دهد روند کار سریع تر انجام شود و اینکه تغییرات یا اصلاحات در سازمان خیلی سریع تر شکل گیرد.

مزایا و معایب کار کردن در یک استارتاپ

 • کار کردن در یک استارتاپ این امکان را به شما خواهد داد که خلاقیت خود را توسعه بدهید و توانایی های خود را برای حل مشکلات بیشتر کنید.
 • شما با کار کردن در یک استارتاپ این شانس را برای پیشرفت، رشد و ارتقا خواهید داشت.

معایب کار کردن در یک استارتاپ

در کنار خوبی ها و امتیازاتی که با کار کردن در یک استارتاپ می توانید تجربه کنید، معایبی نیز وجود دارد که به برخی از آنها می پردازیم:

 • وقتی در یک استارتاپ کار می کنید، زمان دیگر در اختیار شما نیست. مثلا هیچ ذهنیتی از ۹ یا ۱۷ ساعت کار در روز وجود ندارد؛ این دقیقا همان چیزی است که در برخی کسب و کارهای بزرگ می بینیم.
 • ساختن یک کسب و کار موفق، یک فرآیند طولانی است و با فراز و نشیب همراه است. باید کمی صبر داشته باشید، چون موفقیت در چنین محیط هایی یک مسیر بدون حادثه نیست.

مزایا و معایب کار کردن در یک استارتاپ

 • کار کردن در یک تیم و در یک استارتاپ یک تجربه شخصی تنش زاست، شما بعضی اوقات فکر می کنید روی کوهی از احساسات هستید. استرس و اضطراب، در مسیر همیشه همراه شماست.

در آخر اینکه موفقیت همیشه تضمین شده نیست، حتی اگر شما و همکاران تان در یک استارتاپ از هیچ تلاشی فروگذاری نکنید. امنیت کاری حتی در کسب و کارهای بزرگ همیشگی نیست مانند شرکت های بزرگی مانند پارس الکتریک،ارج،آزمایش و... که همگی ورشکست شدند. اگر شما علاقه مند به کار در یک استارتاپ هستید، باید همیشه از خودتان این سوال را بپرسیدکه ترجیح می دهید:

 1. شغلی داشته باشید که در آن بتوانید مهارت های خود را به طور کامل توسعه بدهید اما با حقوق و مزایای کم و در زمان کوتاه
 2. در یک کسب و کار با ساختاری یکپارچه کار کنید، با یک وظیفه مشخص و اینکه تأثیر خیلی کم اما امنیت شغلی داشته باشید؟

مزایا و معایب کار کردن در یک استارتاپ

معیار ها و ایده آل های شما از شغل آینده تان در انتخاب شما تاثیرگذار است. بدانید که تلاش ها و فداکاری های شما در مدت زمان کم همیشه پاداش درازمدت خواهد داشت. در آغاز راه روی توسعه شخصی خود سرمایه گذاری و فکر کنید که چگونه می توانید مثلا از ۳۰سالگی سهم خود را از بازار کسب و کار به دست آورید.و در آخر اینکه در استارت آپ ها شما اعتبار علمی بدست خواهید آورد که گاهی در مجامع بین المللی مطرح و قیمت گذاری میشود.

گردآوری و تالیف پشتیبانی راکت
آفلاین
user-avatar

باور ما اینست که کاربران ایرانی لایق بهترین‌ها هستند، از این رو ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم فیلم‌ها و مقالات آموزشی بروز و کاربردی را در اختیارتان قرار دهیم تا با استفاده از آنها بتوانید جزء بهترین‌ها در صنعت طراحی و برنامه‌نویسی وب شوید. ما ادعا نمی‌کنیم که بهترین هستیم ولی همیشه تمام تلاش خود را می‌کنیم بهترین عملکرد را به شما ارائه دهیم.

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید