مزایای پنهان پروژه‌های طراحی‌وب
ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 5 دقیقه

مزایای پنهان پروژه‌های طراحی‌وب

تمام کارهای طراحی‌وب سایت به طور یکسان خلق نمی‌شوند. حقیقت این است که همه‌ی آن‌ها از نظر دامنه، دیدگاه و تجربه‌ای که به شما ارائه می‌دهند با یکدیگر تفاوت دارند. اما تقریباً هر پروژه نوعی فایده به همراه دارد. این فواید و مزایا همیشه مادی نیستند و نیازی به آشکار بودن آن‌ها هم نیست. شاید باید به این واقعیت نگاهی دقیق‌تر بیاندازید تا ببینید چه چیزی را بدست آورده‌اید. 

همین روحیه را حفظ کنید. بیایید به مزایای پنهان پروژه‌های طراحی وب نگاهی بیاندازیم.

دانش تخصصی

به نظر می‌رسد هر وبسایتی که می‌سازید، در طول مسیر با یک چالش غیرمنتظره همراه است. همیشه عنصری در طراحی وجود دارد که کل برنامه‌ی کاری شما را از مسیر منحرف می‌کند. تا زمانی که شما آن مشکل را حل نکردید، نمی‌توانید روی پروژه‌های دیگر کار کنید. 

وبسایت‌های تجارت الکترونیک به همین دلیل مشهور هستند. در این لحظه گذشتن از آن مشکل کار آسانی است و شما فرض خواهید کرد که هرگز مجبور نمی‌شوید که دوباره با آن مشکل مقابله کنید. اما ممکن است این مشکلات به سایر پروژه‌ها نیز نفوذ کنند. شاید مشتری جدید شما آنچه را که برای شخص دیگری انجام داده‌اید مشاهده کرده باشد، یا شاید مشتری می‌خواهد یک ویژگی مشابه که در پروژه‌های قبلی شما وجود داشته را پیاده‌سازی کند.

تجربه‌ی اولیه شما از مسائل می‌تواند ارزشمند باشد. حتی اگر شما دوباره مجبور به سر و کله زدن با همان چالش نشوید، سختی‌های گذشته می‌تواند به شما کمک کند تا به بینش لازم دست پیدا کنید. این بینش به شما پایه محکمی را ارائه می‌دهد که می‌توانید به وسیله‌ی آن از موانع پیش‌رو راحت‌تر عبور کنید.

مزایای پنهان پروژه‌های طراحی‌وب

تقویت اعتماد به‌نفس

اعتماد به نفس می‌تواند یک چیز زودگذر باشد. شاید در یک لحظه اعتماد به‌نفس بالایی داشته باشید، اما ممکن است خیلی سریع هم آن‌را از دست دهید. یک پروژه‌ی مناسب می‌تواند همان چیزی باشد که برای تقویت اعتماد به‌نفس خود به آن احتیاج دارید. 

نکته مهم این است که این امر ممکن است از هر نظر اتفاق بیفتد. پس از تحویل دادن پروژه‌ای موفق به مشتری، آن‌ها از شما تعریف و تمجید خواهند کرد. این تعریف‌ها می‌تواند باعث تقویت اعتماد به نفس شما شود. اما اغلب این چیزهای کوچک هستند که احساسی خوب را به ما هدیه می‌دهند.

تجربه کردن تکنیک‌های جدید در طراحی یا نوشتن کدهایی که کارهای جالبی انجام می‌دهند، فقط چند نمونه‌ی اولیه از این موارد است. گاهی‌اوقات موضوع تنها بر سر غافلگیر کردن خودتان است. شما باید احساس غرور و افتخار را در کارهایتان احساس کنید. شما می‌توانید با پیشرفت در پروژه، بارها به این احساس دست پیدا کنید.

درست مانند دانش تخصصی که در بالا به آن اشاره کردیم، تجربه نیز ارزشمند است. هر موقع که به حسی خوب و مثبت نیاز داشتید، تنها باید به دستاوردهای خود فکر کنید.

مزایای پنهان پروژه‌های طراحی‌وب

پی بردن به علایق خود

شما در حرفه کاری خود بر روی تعدادی پروژه وبسایت کار خواهید کرد. ممکن است آن‌ها با یکدیگر فرق داشته باشند. سپس می‌رسیم به شخصیت‌های کسانی که با آن‌ها کار می‌کنید. هریک از آن‌ها تجربه‌ای متفاوت را ارائه می‌دهند. با گذشت زمان شما به آن احساس شیرین خواهید رسید. این‌ها همان پروژه‌هایی هستند که سبب شادی شما می‌شوند. سپس می‌رسیم به قیمت‌ها و الزامات فنی که شما در کار کردن با آن‌ها احساس راحتی می کنید.

در طرف دیگر این ماجرا، افرادی وجود دارند که شما باید از آن‌ها دوری کنید. این مسئله بسیار مهم است. شما در پی بردن به انواع پروژه‌های مورد نظر خود دارای یک آزادی خاصی هستید. این سبب می‌شود که شما خیلی بیش‌تر به تجارت خود اهمیت دهید و بیش از پیش به آن دقت داشته باشید. این می‌تواند منجر به نتایج بهتری در پروژه شود.

مزایای پنهان پروژه‌های طراحی‌وب

روابط

از بزرگ‌ترین مزایای احتمالی هر پروژه وبسایت، روابطی است که بدست می‌آورید. آن‌ها برای قوی نگه داشتن شغل شما در درازمدت بسیار مهم هستند. سریع‌ترین مزیتی که یک رابطه‌ی کاری خوب می‌تواند داشته باشد این است که سبب بازگشت مشتریان می‌شود. ممکن است مشتریان برای طراحی مجدد، وب سایتی جدید و یا غیره دوباره به سراغ شما بیایند.

وقتی یک مشتری از کارهای شما راضی می‌شود، احتمال پیدا کردن مشتریان جدید بالاتر می‌رود. زیرا ممکن است آن‌ها شما را به مشتریان جدیدتری معرفی کنند. معرفی شدن به یک مشتری جدید، خودش یک دستاورد بزرگ است. این کار سبب شهرت و اعتبار شما خواهد شد.

علاوه بر این‌ها، ارجاع داده شدن به طور مداوم می‌تواند فواید زیادی برای ثبات تجارت شما داشته باشد. این بدان معناست که شما می‌توانید بر روی کار خودتان تمرکز کنید.

مزایای پنهان پروژه‌های طراحی‌وب

پول همه چیز نیست

تقریباً هر طراح وب امیدوار است تا از هر پروژه یک پاداش مالی بگیرد. از تمام این‌ها بگذریم آن‌ها خرج‌هایی دارند که باید رسیدگی شود. اما پول می‌تواند به تنهایی یک مزیت کوتاه مدت باشد. پس از خرج کردن آن چه خواهد شد؟

این بیش‌تر در مورد آن موضوعات کمتر شناخته شده‌ای است که عامل اصلی رشد شما هستند. به دست آوردن تجربه‌ی مناسب و روابط درست به شما کمک می‌کند تا از نردبان پیشرفت بالا بروید. شما برای انجام دادن این کارها به کمی زمان احتیاج دارید، اما مطمئن باشید که ارزشش را خواهد داشت.

منبع

چه امتیازی برای این مقاله میدهید؟

خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
در انتظار ثبت رای

/@Pemi.razmi
علیرضا داداشی
دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

علیرضا داداشی

دانشجوی مهندسی پزشکی