Micro ویرایشگر متن بر پایه Terminal

گردآوری و تالیف : عرفان کاکایی
تاریخ انتشار : 09 تیر 1397
دسته بندی ها : کتابخانه

توسعه وب در طی سال‌های اخیر، تغییرات زیادی به خود دیده است. تنها یک دهه پیش، ترمینال برای ساخت وبسایت‌ها نیاز نبود؛ اما امروزه با اجرا شدن  Gulp/Grunt، npm و Version Control از طریق خطوط دستوری، علنا یکی از اساس‌های ساخت وبسایت است.

اگر شما یکی از طرفداران ترمینال به عنوان یک محیط قدرتمند و تر و تازه برای کار با کد هستید، پس از محیط توسعه Micro خوشتان خواهد آمد.

این ابزار، یک ویرایشگر جدید است که مستقیما داخل ترمینال اجرا می‌شود. می‌توانید این ابزار را هرگونه که می‌خواهید، و به هر زبانی که می‌خواهید راه‌اندازی کنید.

ویرایشگر متن

نسخه فعلی Micro، مشخص کردن سینتکس را برای بیش از ۹۰ زبان پشتیبانی می‌کند.

چه در حال کدنویسی Fronend و چه در حال برنامه‌نویسی Backend یا نوع پیچیده‌تری از توسعه برنامه هستید، می‌توانید نحوه استفاده از Micro را یاد بگیرید.

همچنین جای دارد که اشاره کنم هر کاری که می‌توانید در ترمینال انجام دهید،‌ در Micro نیز می‌توانید انجام دهید؛ یعنی این که این ابزار هم به عنوان یک محیط توسعه برنامه، و هم به عنوان یک صفحه ترمینال می‌تواند استفاده شود.

برخی از بهترین ویژگی‌های آن، شامل موارد زیر است:

  • 100 درصد رایگان و اوپن سورس
  • پشتیبانی از چند نشانگر موس
  • ویژگی صفحات تقسیم شده
  • خطایابی خودکار
  • کتابخانه قطعه کد داخلی
  • بر روی تمامی سیستم عامل‌ها اجرا می‌شود

Micro در یک فایل تکی قابل دانلود است، پس اگر آن را نصب کنید، همه چیز آماده است.

به علاوه، این محیط توسعه، سیستم پلاگین مختص خودش بر پایه زبان Lua را دارد. توسعه دهندگان می‌توانند از این پلاگین اوپن سورس به عنوان فریم‌وورکی برای ساخت Extensionهایی بر روی Micro استفاده کنند.

ویرایشگر متن

با این وجود، اگر با ترمینال مشکلی دارید، از Micro نیز متنفر خواهید بود. این ابزار مخصوص کدنویس‌هایی است که عاشق ترمینال هستند.

اما هیچ وقت برای یادگیری خطوط دستوری دیر نیست. نیاز به کمی تمرین دارد و سخت خواهد بود، اما در آخر یک روند کاری بسیار سریع‌تر را خواهید داشت، که به شما کمک می‌کند از اشتباهاتی که خارج از ترمینال ممکن است پیش آید جلوگیری کنید.

برای اطلاعات بیشتر، نگاهی به صفحه اصلی Micro داشته باشید.

منبع

مقالات پیشنهادی

ویرایشگر متن درون خطی انلاین با Medium Editor

Medium Editor یک ابزار برای ویرایش کردن متن های شما بصورت درون خطی است ، درون خطی به این معنی که شما در حال خواندن متن های خود ، میتوانید جزئیات را ان...

گزینه‌های سفارشی‌سازی ویرایشگر Atom

ر بین تمام ادیتورهای متنی که موجود است اتم یکی از ویژه‌ترین ادیتورها نزد توسعه‌دهندگان و طراحان است. اتم یکی از ادیتورهایی بوده که در تیم گیت‌هاب استف...

Clipboard.js - یک رویکرد مدرن در کپی کردن متن در Clipboard

کپی کردن متن در clipboard نباید سخت باشه. نباید مراحل زیادی رو برای پیکربندی یا بارگذاری نیاز داشته باشه. به فلش یا فریم ورک های دیگر بستگی نداشته باش...

۱۰ راه برای شرکت در جامعه متن باز

نرم‌افزارهای متن باز به تسریع توسعه‌دهی فناوری اطلاعات کمک کرده،‌ و باعث ایجاد موقعیت‌هایی شده‌اند که تا به حال دیده نشده‌اند. فقط به استارت‌آپ‌ها و ک...