Micro ویرایشگر متن بر پایه Terminal

ترجمه و تالیف : عرفان کاکایی
تاریخ انتشار : 13 خرداد 98
خواندن در 1 دقیقه
دسته بندی ها : کتابخانه

توسعه وب در طی سال‌های اخیر، تغییرات زیادی به خود دیده است. تنها یک دهه پیش، ترمینال برای ساخت وبسایت‌ها نیاز نبود؛ اما امروزه با اجرا شدن  Gulp/Grunt، npm و Version Control از طریق خطوط دستوری، علنا یکی از اساس‌های ساخت وبسایت است.

اگر شما یکی از طرفداران ترمینال به عنوان یک محیط قدرتمند و تر و تازه برای کار با کد هستید، پس از محیط توسعه Micro خوشتان خواهد آمد.

این ابزار، یک ویرایشگر جدید است که مستقیما داخل ترمینال اجرا می‌شود. می‌توانید این ابزار را هرگونه که می‌خواهید، و به هر زبانی که می‌خواهید راه‌اندازی کنید.

ویرایشگر متن

نسخه فعلی Micro، مشخص کردن سینتکس را برای بیش از ۹۰ زبان پشتیبانی می‌کند.

چه در حال کدنویسی Fronend و چه در حال برنامه‌نویسی Backend یا نوع پیچیده‌تری از توسعه برنامه هستید، می‌توانید نحوه استفاده از Micro را یاد بگیرید.

همچنین جای دارد که اشاره کنم هر کاری که می‌توانید در ترمینال انجام دهید،‌ در Micro نیز می‌توانید انجام دهید؛ یعنی این که این ابزار هم به عنوان یک محیط توسعه برنامه، و هم به عنوان یک صفحه ترمینال می‌تواند استفاده شود.

برخی از بهترین ویژگی‌های آن، شامل موارد زیر است:

  • 100 درصد رایگان و اوپن سورس
  • پشتیبانی از چند نشانگر موس
  • ویژگی صفحات تقسیم شده
  • خطایابی خودکار
  • کتابخانه قطعه کد داخلی
  • بر روی تمامی سیستم عامل‌ها اجرا می‌شود

Micro در یک فایل تکی قابل دانلود است، پس اگر آن را نصب کنید، همه چیز آماده است.

به علاوه، این محیط توسعه، سیستم پلاگین مختص خودش بر پایه زبان Lua را دارد. توسعه دهندگان می‌توانند از این پلاگین اوپن سورس به عنوان فریم‌وورکی برای ساخت Extensionهایی بر روی Micro استفاده کنند.

ویرایشگر متن

با این وجود، اگر با ترمینال مشکلی دارید، از Micro نیز متنفر خواهید بود. این ابزار مخصوص کدنویس‌هایی است که عاشق ترمینال هستند.

اما هیچ وقت برای یادگیری خطوط دستوری دیر نیست. نیاز به کمی تمرین دارد و سخت خواهد بود، اما در آخر یک روند کاری بسیار سریع‌تر را خواهید داشت، که به شما کمک می‌کند از اشتباهاتی که خارج از ترمینال ممکن است پیش آید جلوگیری کنید.

برای اطلاعات بیشتر، نگاهی به صفحه اصلی Micro داشته باشید.

منبع

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید