با استفاده از UIDB، موارد الهام بخشی برای طراحی رابط کاربری پیدا کنید

گردآوری و تالیف : عرفان کاکایی
تاریخ انتشار : 17 تیر 1397
دسته بندی ها : الهام بخش

با وجود هزاران گالری الهام بخش آنلاین، وبسایت‌های زیادی برای جمع‌آوری ایده وجود دارند. اما همه گالری‌ها نمی‌گذارند تا با عناصر رابط مانند فرم‌ها، لاگین‌ها، جداول قیمت‌گذاری یا رابط‌های کاربری داشبورد، جستجو کنید.

UIDB در همینجا کاربرد دارد. این وبسایت، یک گالری الهام بخش است که بر روی دسته‌بندی بر حسب «نوع» تمرکز می‌کند و دسته‌بندی‌هایی برای تقریبا همه موارد دارد.

می‌توانید برای صفحات حساب کاربری سفارشی خود، صفحه «آشنایی با اعضا» و بسیاری موارد دیگر،‌ رابط کاربری بیابید.

طراح های الهام بخش

در صفحه خانه، می‌توانید یک نوار جستجو در گوشه بالا سمت چپ صفحه پیدا کنید. هر چه که می‌خواهید بنویسید، و فیلد مورد نظر کلمات کلیدی معروف برای دسته‌بندی‌های معروف را نشان می‌دهد.

فرض کنید که به دنبال یک رابط کاربری برای صفحه «سوالات متداول» می‌گردید. در نوار جستجو، بنویسید «FAQ» و بر روی نتیجه پیشنهادی کلیک کنید.

سپس می‌توانید رابط‌هایی برای سوالات متداول از همه نوع وبسایت ببینید. این کار کاملا ساده است، و همچنین می‌توانید عناصر رابط پیشنهادی را در نوار سمت چپ ببینید.

این موارد، ‌جستجوهایی هستند که طراحان معمولا وارد می‌کنند:

  • Modalها
  • فیلترهای گالری (Gallery filters)
  • فیلدهای خود پر شونده (Autocompletes)
  • صفحات جستجو (Search Pages)
  • داشبورد مدیر (Admin dashboard)
  • صفحات فروش محصولات (Retail Product Pages)

اکثریت محتویات موجود در UIDB شامل طراحی وبسایت به همراه ایده‌هایی برای لایه‌های تک صفحه‌ای، و لایه‌های پیچیده‌تر است.

الهام بخش

همچنین می‌توانید بر روی هر نتیجه جستجو که می‌خواهید کلیک کنید، تا یک اسکرین‌شات بزرگ‌تر از آن را به همراه لینکی برای مشاهده مثال آنلاین آن ببینید. پیش‌نمایش در سایز بزرگ‌تر، برای مطالعه و جمع‌آوری ایده برای پروژه‌های شما مناسب‌تر است.

بد نیست که نگاهی به وبسایت‌ رسمی آن نیز، داشته باشید.

منبع

مقالات پیشنهادی

10 نکته مهم در طراحی رابط کاربری

یک وبسایت فراتر از چند برگه که از طریق لینک‌ها با همدیگر متصل شده‌اند است. در این حیطه رابط کاربری وجود دارد، فضایی که افراد مختلفی به آن وارد شده و ا...

10 ابزار متن باز معروف برای طراحی رابط کاربری

شما می توانید زمان مورد نیاز برای توسعه دادن رابط کاربری وب را کم کنید، این کار از طریق ابزارهای طراحی رابط کاربری فرانت اند انجام می شود. یکی از معرو...

هشت قاعده طلایی برای طراحی رابط بهتر

طراحان نیاز دارند که هر روز مشکلاتی را حل کنند و براساس تحقیقات عمیقی که دارند بهترین راه حل‌ها را بیابند و آن‌ها را مطابق با برنامه تست کنند. ممکن اس...

چرا الگوهای تاریک رابط کاربری برای تجارت بد هستند؟

الگوهای تاریک رابط کاربری بخش‌های فریبنده‌ای از رابط کاربری است که سعی دارد با فریب دادن کاربران آن‌ها را بدون آنکه بخواهند به انجام کاری ترغیب کنند و...