پکیج های nova

ترجمه و تالیف : عارف دیلمی
تاریخ انتشار : 13 خرداد 98
خواندن در 53 ثانیه
دسته بندی ها : لاراول

تیم توسعه Tighten، سایت novapackages.com  را برای ارائه پکیج‌های‌nova ‌، که در جامعه لاراول  ساخته شده‌اند،  طراحی و آماده کرده است . این سایت فهرستی از پکیج‌های ساخته شده توسط کاربران را در یک لیست بندی زیبا و قابل جستجو فراهم کرده است. کاربر‌ها می‌توانند به جستجو، ثبت و امتیازدهی پکیج‌ها پرداخته و همینطور به جزییات و دستورات نصب، دسترسی داشته باشند.

در حال حاضر  حدود 119 پکیج تا زمان نوشتن این مطلب در این سایت قرار گرفته است.  بیش از 600 کاربر (همکار) ثبت نام کرده اند و تاکنون 14000 بار دانلود در packajist  کامپوزر در رابطه با این پکیج‌ها (nova packages) ثبت شده است. امکان جستجو در میان مجموعه پکیج‌ها فراهم می‌باشد و همین‌طور  ثبت نام بوسیله اکانتGitHub  و ثبت پکیج خودتان نیز مهیا می‌باشد. 

کاربرها می‌توانند پکیج های خود را در سایت Novapackages.com ثبت کنند؛ البته پکیج‌های nova  برچسب‌هایی مثل #nova را در فایل composer.json به کار می‌برند که راهی ساده برای جستجوی این پکیج ها(nova) است.

شما برای ثبت پکیج‌های خود مجبور نیستید کد آن را داشته باشید، با این حال  با ثبت نام خود در این سایت می‌توانید مالکیت خود را بر این پکیج‌ها اثبات کنید.

توسعه ابتدایی این وبسایت( novapackages.com) با هدایت Matt Stauffer  و   همکاری Daniel Coulbourne  ، Jake Bathman و Jose Soto  صورت گرفته است. به گفته Matt Staufer این پروژه شامل ایده‌ها و ورودی‌هایی از کل تیم Tighten است.

به گفته Matt ، تیم Tighten، در آینده طرح‌هایی برای این سایت دارد. در ادامه، جامعه(Nova packages) می‌تواند بحث‌ها و  درخواست‌هایی برای ویژگی‌های دیگر، در GitHub ثبت کند. این سایت به عنوان یک سرویس اجتماعی برای توسعه و  ترویج لاراول و اکوسیستم Nova به شمار می‌آید.

طراحی این سایت یک پروسه تکرارشدنی بود که با طرحبندی آن در مرورگر بوسیله فریمورک Tailwind آغاز شده و درادامه بوسیله طراح تیم Tighten،  Nohemi Olvera انجام شده است.

منبع

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید