سادگی در طراحی تجربه‌ کاربری

ترجمه و تالیف : ارسطو عباسی
تاریخ انتشار : 13 خرداد 98
خواندن در 51 ثانیه
دسته بندی ها : تجربه کاربری , رابط کاربری

در حالیکه روز به روز طراحی رابط کاربری و تجربیات پیچیده‌تر و سنگین‌تر می‌شوند، اما بسیار مهم و ضروری‌ست که بدانیم، هدف یک محصول این است که ساده باشد، سادگی باعث می‌شود که محصول قابلیت درک‌پذیری بسیار بالای داشته باشد و نیاز به هیچ مورد دیگری برای کار با آن وجود نداشته باشد.

طراحی خوب، طراحی است که در نهایت کمی ساخته شود. - دیتر رامس

متاسفانه در کنار پروسه طراحی یک محصول هزاران پیچیدگی و چیزهای پیچیده مختلف در پشت صحنه وجود دارد، (محدودیت‌های تکنیکی، تغییرات سازمانی، تغییرات آینده، نیازهای شرکتی و…) هدف اصلی در روند طراحی یک محصول این است که اجازه ندهید چنین مواردی وارد روند کاری‌تان شود و روی آن محصول نهایی تاثیر بگذارد. 

سادگی در طراحی تجربه کاربری

به صورت عجیب و غریبی برخی اوقات نیز پیش می‌آید که تلاش‌ها و کارهای شما برای اینکه یک محصول را به صورت ساده طراحی کنید، تبدیل به یک پیچیدگی می‌شود. کلید اصلی ماجرا این است که روی تلاش‌های‌تان برای ساختن و استفاده از مواردی با قابلیت درک‌پذیری و استفاده‌پذیری بالا تمرکز کنید و آن‌ها را مطابق با نیازتان طراحی نمایید.

چگونه سادگی را بوجود بیاوریم؟

خزش‌ها و تغییرات آینده

اگر کاربران چیزی را نمی‌خواهند یا اینکه به چیزی احتیاج ندارند، روی ویژگی‌های اساسی و پایه‌ای تمرکز کنید و به مواردی بیاندیشید که بیشترین استفاده را برای شما خواهند داشت. 

درخواست‌های طراحی را اجرایی کنید

از طراحی داده محور برای رسیدن به یک توافق کلی در مسیر طراحی استفاده کنید.

فرضیاتی را برای کاربران ایجاد کنید

از طریق جستجوها، بازدیدهای وبسایت، تمرکز روی گروه‌ها و مواردی مانند این، با کاربران‌تان در ارتباط نباشید، کاربران‌تان را از پشت محصولی که استفاده می‌شود درک کنید.

منبع

گردآوری و تالیف ارسطو عباسی
آفلاین
user-avatar

من ارسطو‌ام :) کافی نیست؟! :)

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید