آموزش پیشرفته پایتون

هر زبان برنامه نویسی در کنار ویژگی‌هایی که به صورت مقدماتی و ابتدایی در اختیار توسعه دهندگان‌ش قرار می‌دهد یکسری ویژگی حرفه‌ای و پیشرفته نیز دارد که تنها برنامه‌نویسان حرفه‌ای می‌توانند با استفاده از تجربیات‌ شخصی‌شان به این ویژگی‌ها دست پیدا کنند

آموزش پیشرفته پایتون

اشتراک گذاری:

توضیحات

هر زبان برنامه نویسی در کنار ویژگی‌هایی که به صورت مقدماتی و ابتدایی در اختیار توسعه دهندگان‌ش قرار می‌دهد یکسری ویژگی حرفه‌ای و پیشرفته نیز دارد که تنها برنامه‌نویسان حرفه‌ای می‌توانند با استفاده از تجربیات‌ شخصی‌شان به این ویژگی‌ها دست پیدا کنند. کار با دیتابیس، کار با پارادایم‌های مختلف، کار با کتابخانه‌های مربوط به آن زبان برنامه نویسی و مواردی از این دست را می‌توان قابلیت‌های پیشرفته‌ای دانست که یک زبان برنامه نویسی به شما ارائه می‌دهد.

پایتون را همگان می‌شناسند مطابق با آخرین آمار پایتون محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین زبان برنامه نویسی در دنیا لقب گرفته و تقریبا جزو زبان‌هایی است که بیشترین فرصت شغلی را دارد. در مجموعه آموزشی راکت برای مدت بسیار زیادی است که ما در زمینه آموزش پایتون دوره تازه‌ای را منتشر نکرده‌ایم و حال قصد داریم مطابق با زمان‌بندی‌ خاصی که در نظر گرفته‌ایم دوره‌های جدید پایتونی را ضبط کنیم.

در اولین دوره این روال جدید قصد داریم شما را با دوره آموزشی پیشرفته پایتون همراه کنیم. دوره آموزشی پیشرفته پایتون قصد دارد دانش شما از زبان برنامه نویسی پایتون را به مرحله جدیدی رسانده و شما را برای یادگیری فریمورک‌های بسیار حرفه‌ای و پیچیده پایتون آماده کند.

موضوعاتی که در دوره پیشرفته پایتون یاد خواهید گرفت:

در دوره آموزش پیشرفته پایتون ما قصد داریم شما را با ۶ سرفصل آموزشی جدید آشنا کنیم که عبارت خواهند بود از:

 • برنامه‌نویسی شئ‌گرا در پایتون
 • برنامه‌نویسی تابعی در پایتون
 • کار با دیتابیس SQL
 • آموزش وب اسکراپینگ
 • آموزش توسعه وبسایت با استفاده از Flask
 • آموزش موضوعات حرفه‌ای‌ (متفرقه)(بیشتر از ۱۰ قسمت آموزشی همراه با بروزرسانی)

هر کدام از این سرفصل‌ها با در نظر گرفتن اهدافی آموزش داده شده‌اند که در ادامه می‌توانید به صورت جداگانه از هدف هر کدام این سرفصل‌ها اطلاعاتی را پیدا کنید.

آموزش برنامه نویسی شئ‌گرا در پایتون

محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین پارادایم برنامه‌نویسی که می‌توانید در دنیا مشاهده بکنید برنامه‌نویسی شئ‌گرایی است. زبان‌های بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که پشتیبانی کاملی از این پارادایم را به عمل آورده که پایتون یکی از این زبان‌هاست. فریمورک‌های محبوبی مانند جنگو که با زبان پایتون توسعه پیدا کرده‌اند نیز به صورت کامل براساس برنامه نویسی شئ‌گرا توسعه پیدا کرده‌اند و در نتیجه شما برای کار کردن با چنین فریمورک‌هایی نیاز خواهید داشت که با برنامه نویسی شئ‌گرا به خوبی آشنایی داشته باشید.

هدف اصلی این سرفصل آشنا کردن شما با برنامه نویسی شئ‌گرا و ویژگی‌های مختلفی است که پایتون در این زمینه به توسعه دهندگان ارائه می‌دهد. بعد از گذراندن این سرفصل در هر جایی که سینتکس شئ‌گرایی پایتون را مشاهده کردید خواهید فهمید که به چه دلیل و چگونه از این قابلیت استفاده شده است.

در این سرفصل ما یک پروژه کوچک برای مدیریت اطلاعات کاربران در یک بانک را ایجاد خواهیم کرد.

آموزش برنامه ‌نویسی تابعی در پایتون

درست است که پایتون یک زبان برنامه نویسی شئ‌گرا است اما به صورت داخلی و  In Builtیکسری قابلیت را برای حداکثر استفاده از پارادایم دیگری تحت عنوان پارادایم برنامه نویسی تابعی در اختیار برنامه نویسان قرار داده است. در این سرفصل شما با بیشتر موارد مورد نیاز در زمینه توسعه برنامه‌های Functional آشنا خواهید شد. در نتیجه یاد می‌گیرید که چگونه از قابلیت‌های این پارادایم حتی در کنار پارادایم دیگری مانند شئ‌گرایی استفاده کنید.

کار با دیتابیس SQL

کار با دیتابیس یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که برای برنامه نویسی با یک زبان برنامه نویسی نیاز دارید که آن را یاد بگیرید. در این سرفصل آموزشی شما یاد خواهید گرفت چگونه دستورات اصلی زبان SQL را در پایتون اجرا کنید و پایتون را به سه بانک اطلاعاتی SQLite، PostgreSQL و MySQL وصل کنید. در این بخش همانطور که در فیلم‌های آموزشی گفته شده است قصد نداریم شما را با تمام ویژگی‌های SQL آشنا کنیم بلکه تنها شیوه استفاده از آن در پایتون را به شما خواهیم گفت.

روش مرسوم و بسیار محبوب استفاده از بانک اطلاعاتی در پایتون، ORM است که ما در رابطه با آن نیز در سرفصل مربوط به توسعه اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب با Flask به شما توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

آموزش وب اسکراپینگ

وب اسکراپینگ به روشی گفته می‌شود که در آن بدون استفاده کردن از یک API محتوای یک وبسایت را دریافت و یا به اصطلاح درست‌تر استخراج می‌کنید. برای انجام این کار کتابخانه‌های بسیار زیادی برای پایتون توسعه یافته که ما در این سرفصل قصد داریم این کار را با استفاده از کتابخانه Beautifulsoap انجام دهیم. همچنین ما با کتابخانه Request آشنا خواهیم شد و در رابطه با ساختار وبسایت‌ها نیز توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

پروژه: دریافت اطلاعات یک وبسایت

آموزش توسعه وبسایت با استفاده از Flask

پایتون فریمورک‌های بسیار زیادی برای توسعه اپلیکیشن‌‌های مبتنی بر وب را دارد که در بین محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به Flask و Django اشاره کرد. ما در این سرفصل قصد داریم شما را با فریمورک فلسک آشنا کنیم و این کار را از طریق یک آموزش پروژه محور پیش خواهیم برد. فلسک میکروفریمورکی سریع و ساده است که در زمینه توسعه REST API نیز می‌تواند به شما کمک‌های بسیار زیادی بکند.

همچنین همانطور که قول داده بودیم در این سرفصل شما را با ORM که یک روش منحصر به فرد و عالی برای مدیریت بانک اطلاعاتی است آشنا خواهیم کرد و چهار عمل اصلی را در پروژه خودمان با استفاده از این قابلیت پیاده‌سازی می‌کنیم.

پروژه: ایجاد یک وب اپلیکیشن To-Do list با بهره‌گیری از قابلیت ORM

 آموزش موضوعات حرفه‌ای‌تر (متفرقه)

در سرفصل نهایی ما شما را با موضوعات کاربردی پایتون آشنا خواهیم کرد که البته نتوانستیم آن‌ها را در سرفصل‌های قبلی قرار دهیم. هر کدام از ویدیوهای این بخش به موضوع جداگانه‌ای پرداخته و در نتیجه این سرفصل یک سرفصل منسجم نخواهد بود. موضوعاتی که در این سرفصل به شما آموزش داده خواهد شد عبارت است از موضوعات زیر:

 • بررسی محیط مجازی یا Virtual Environment
 • مختصر‌نویسی در پایتون
 • کار با ماژول async
 • بررسی آرگومان‌های args و kwargs
 • نحوه کار کردن با فایل JSON و استفاده از API هواشناسی
 • ارسال ایمیل از طریق پایتون
 • عبارات با قاعده در پایتون
 • تست واحد در پایتون
 • کار با فایل CSV (اکسل)
 • و...

سرفصل‌ دوره‌ها با تغییرات جدید و ایده‌های جدیدی که به ذهن بنده به عنوان مدرس می‌رسد بروزرسانی خواهد شد و موضوعات جدید نیز در آینده امکان دارد که به این دوره اضافه شود. برای تکمیل این سرفصل‌ها به شما پیشنهاد می‌دهم که در صورتی که موضوع جدیدی را مد نظر دارید از طریق کامنت‌ها به ما بگویید تا ما قسمت‌های جدید را براساس نیاز شما قرار دهیم.

چرا نیاز است که دوره پیشرفته پایتون را بگذرانید؟

هر فردی که قصد یادگیری حرفه‌ای پایتون را داشته باشد و بخواهد که قدم‌های جدیدی را در فرایند یادگیری پایتون طی کند نیاز خواهد داشت که این دوره آموزشی پیشرفته را طی کند. همچنین برای موضوعاتی که بعدا در دوره‌های آموزشی دیگر پایتون که در آینده نزدیک روی وبسایت قرار خواهند گرفت نیز به عنوان پیش‌نیاز، نیاز پیدا خواهند کرد که شما این دوره را از پیش گذرانده باشید.

چه برنامه‌هایی داریم؟

در مجموعه راکت قصد داریم سطح آموزش زبان برنامه نویسی پایتون را به مرحله جدیدی بُرده و تقریبا بخش بسیار اختصاصی برای دوره‌های مربوط به پایتون را در وبسایت ایجاد بکنیم. همانطور که در مراحل قبل گفتم این تنها شروع کار ماست و قرار است در آینده نزدیک شاهد دوره‌های بسیار حرفه‌ای دیگری باشید.

پیش نیاز

بهتر است قبل از وارد شدن به این بخش از دوره آموزشی، با زبان برنامه‌نویسی پایتون آشنایی داشته باشید و از ویژگی‌های ابتدایی آن آگاه باشید. در صورتی که در مرحله‌ای نیستید که با پایتون و ویژگی‌های ابتدایی آن به راحتی کار بکنید به شما پیشنهاد می‌دهم در ابتدا دوره آموزش مقدماتی پایتون را یاد بگیرید.

مهم: سرفصل‌ دوره‌ها با تغییرات جدید و ایده‌های جدیدی که به ذهن بنده به عنوان مدرس می‌رسد بروزرسانی خواهد شد و موضوعات جدید نیز در آینده امکان دارد که به این دوره اضافه شود. برای تکمیل این سرفصل‌ها به شما پیشنهاد می‌دهم در صورتی که موضوع جدیدی را مد نظر دارید از طریق کامنت‌ها به ما بگویید تا ما قسمت‌های جدید را براساس نیاز شما قرار دهیم.

سوالات متداول

?

چرا پایتون را یاد بگیریم؟

پایتون محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی است که در دنیا توسط برنامه‌نویسان و شرکت‌های بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پایتون شما را قادر می‌سازد تا در زمینه‌های مختلفی مانند توسعه سمت سرور، هوش مصنوعی، تحلیل داده و موارد بسیار زیاد دیگری به یک توسعه‌دهنده همه فن حریف تبدیل شوید.

?

آموزش پیشرفته پایتون چه هدفی دارد؟

ما در راکت قصد داریم دوره‌های آموزش گسترده‌ای برای زبان برنامه نویسی پایتون ایجاد کنیم. پیش‌نیاز یادگیری دوره‌های آینده یادگیری این دوره آموزشی است. بنابراین دوره آموزش پیشرفته پایتون جزو قدم‌های اول یادگیری است که باید آن را طی کنید.

?

منظور از بروزرسانی مداوم دوره چیست؟

چون دوره‌های آموزشی پیشرفته از سرفصل خاصی پیروی نمی‌کنند نیاز است که مدام با بوجود آمدن تغییرات جدید و نیازمندی کاربران و دانشجویان این دوره‌ها برورزسانی شوند. به همین دلیل ما سرفصل ششم را به موضوعات متفرقه‌ای می‌پردازیم که برای حرفه‌ای شدن و آشنایی با موضوعات جدید پایتونی نیاز دارید آن‌ها را یاد بگیرید. بروزرسانی‌ها برای افرادی که دوره را خریداری می‌کنند رایگان خواهد بود.

?

فرایند یادگیری این دوره سخت خواهد بود؟

پایتون زبان برنامه نویسی بسیار آسانی است و اگر بنده در امر آموزش موفق بوده باشم توانسته‌ام که به سادگی شما را با این ویژگی‌های پیشرفته آشنا کنم. البته باید بدانید که برای این موضوع نیاز است که شما از قبل با پایتون مقدماتی آشنایی داشته باشید. جدای از موضوعاتی که در سرفصل ششم گفته خواهند شد تمام موضوعات دیگر بسیار ساده بوده و با تمرین‌ می‌توانید به خوبی روی آن‌ها مسلط شوید.

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

جلسات دوره

بخش اول معرفی
بخش دوم شئ‌گرایی

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.6 از 10 رای
مدت دوره 07:13:56
تعداد جلسات: 50
نوع دوره: فقط نقدی
شرکت‌کنندگان: 145 نفر
گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
ارسطو عباسی
مدرس دوره

کپی رایتر، یوایکس رایتر، متخصص سئو محتوا و… عناوینی هستن که می‌تونم حرفه‌ام رو باهاشون خلاصه کنم اما جدای از این موارد، کتاب نوشتم، پادکست ضبط کردم، مارکتینگ محتوا انجام دادم و خلاصه تجربیات تا بخوایید در زمینه کلمات کسب کردم.