لاراول

کار کردن بدون داشتن یک چهارچوب ممکن است هم سخت و هم زمان‌ بر باشد. به همین دلیل افرادی که در رابطه با PHP حرفه‌ای هستند همواره سعی می‌کنند از یک چهارچوب نیز استفاده کنند. مطابق با تجربیات و آماری که سال‌های اخیر به دست آمده، لاراول یکی از بهترین چهارچوب‌های نرم‌افزاری برای وب بوده است. راکت سعی دارد تا با ارائه بهترین آموزش‌های پایه‌ای و کاربردی شما را در مسیر تبدیل شدن به یک متخصص لاراول یاری دهد. پس اگر در این راه تصمیم گرفته‌اید، همین الان از لیست زیر را به صورت قدم به قدم دنبال کنید.

پیش نیاز ها

- مهارت‌های زیر ابتدا باید به عنوان پیشنیاز طی شوند تا شما بتوانید مهارت لاراول را شروع کنید

شامل 10 دوره

PHP

بیشتر از ۵۰‌ درصد وبسایت‌های امروزی با استفاده از زبان برنامه‌نویسی PHP ساخته می‌شوند. کار با PHP آسان است و در عملکرد،...

قدم های اصلی

توجه
برای متخصص شدن در لاراول نیاز است ابتدا چارت متخصص PHP را کامل کنید . لطفا به این موضوع دقت کنید
آموزش لاراول قدم شماره 1

آموزش لاراول

فریمورک لاراول یکی از محبوب‌ترین و بهترین فریمورک‌های حال حاضر برای زبان PHP است، آموزش لاراول راکت می‌تواند به شکل رایگان به شما لاراول را آموزش دهد.

10:03:42
455
رایگان
آشنایی با امکانات جدید لاراول 7 قدم شماره 2

آشنایی با امکانات جدید لاراول 7

در دوره آشنایی با امکانات لاراول ۷ ما سعی می‌کنیم شما را با امکاناتی که در لاراول ۷ اضافه شده به شکل کامل به شکل رایگان آشنا کنیم

01:50:06
193
رایگان
آشنایی با امکانات جدید لاراول 8 قدم شماره 3

آشنایی با امکانات جدید لاراول 8

لاراول ۸ با تغییرات جدیدی ارائه شده که ما در دوره آشنایی با امکانات لاراول ۸ سعی داریم شما را با این امکانات جدید به شکل کامل آشنا کنیم

02:31:45
158
رایگان
آموزش پروژه محور لاراول قدم شماره 4

آموزش پروژه محور لاراول

آموزش لاراول آن هم با پروژه در یک آموزش پروژه محور لاراول یک شانس برای یادگیری بهتر و کاربردی‌تر لاراول محسوب می‌شود که در این دوره قصد اینکار را داری...

36:13:31
303
429,000 تومان
ساخت یک وبسایت آموزشی (فروشگاهی) با لاراول قدم شماره 5

ساخت یک وبسایت آموزشی (فروشگاهی) با لاراول

این دوره یک دوره کامل برای افرادی است که میخواهند لاراول را به درستی آموزش ببینند بعد از دوره آشنای با لاراول که بصورت رایگان در دسترس همگان قرار گرفت...

30:19:42
183
259,000 تومان
آموزش Livewire قدم شماره 6

آموزش Livewire

در دوره آموزش Livewire ما سعی داریم Livewire که یک فریمورک Laravel به حساب می‌آید را به شکل قدم به قدم و جامع به شما آموزش دهیم.

زیرنویس فارسی برای ناشنوایان
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
10:10:06
155
190,000 تومان
ساخت Restful Api با Laravel و Lumen قدم شماره 7

ساخت Restful Api با Laravel و Lumen

در طول دوره آموزش api نویسی لاراول به شما آموزش می‌دهیم که چطور api مورد نظر خود را با استفاده از laravel و lumen ایجاد و استفاده کنید.

06:07:41
115
80,000 تومان
ساخت Api با Laravel و GraphQL قدم شماره 8

ساخت Api با Laravel و GraphQL

در دوره آموزش GraphQL در لاراول ما سعی داریم روش استفاده از GraphQL را به شکل کامل در لاراول (Laravel) به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
04:46:15
105
125,000 تومان
آموزش پکیج نویسی لاراول قدم شماره 9

آموزش پکیج نویسی لاراول

اگر با لاراول و پکیج ها آشنا باشید مطمئنن میدانید که پکیج ها بخش مهمی در لاراول هستند و به برنامه نویسان و توسعه دهندگان لاراول کمک میکنند تا بتوانن ب...

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
02:21:39
81
79,000 تومان
توضیحات

دانستن یک فریمورک همه کاره یکی از الزامات تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده حرفه‌ای Back-End است. نسبت به اینکه چه زبان برنامه‌نویسی را انتخاب می‌کنید، فریمورک‌های متعددی وجود دارد که انتخاب هر کدام از آن‌ها مستلزم مطالعه و آگاهی نسبت به آن است. برای هر زبان برنامه‌نویسی همواره یک فریمورک محبوب وجود دارد که اغلب برنامه‌نویسان آن از زبان، از آن استفاده می‌کنند. برای مثال لاراول که موضوع آموزشی ماست محبوب‌ترین فریمورک مربوط به زبان برنامه‌نویسی PHP است.

اما چرا به یک فریمورک نیاز داریم؟

دوباره چرخ را اختراع نکنید

همه چیز به یک ضرب‌المثل بسیار پر معنا برمی‌گردد: «دوباره چرخ را اختراع نکنید». زمانی که شما ابزارهای مورد نیاز را در اختیار دارید چه نیازی‌ست که آن‌ها را از ابتدا اختراع کنید. استفاده از یک فریمورک دقیقا شما را از مرتکب شدن به این اشتباه دور نگه می‌دارد.

سرعت توسعه بیشتر

کدنویسی از صفر کار سخت و طاقت فرسایی‌ست، اگر یک مدت زمان محدود برای توسعه اپلیکیشن نیز داشته باشید بسیار اهمیت پیدا خواهد کرد که شما در زمان کوتاهی بتوانید محصول خود را ارائه دهید. فریمورک در این زمینه به کمک شما خواهد آمد.

ساختار استاندارد

فریمورکی مانند لاراول از کدبیس بسیار محکم و استانداردی برخوردار است، شانس شما نیز برای اینکه بتوانید وب اپلیکیشن مستقلی را با این میزان از امنیت ایجاد کنید بسیار کم است. به همین دلیل بسیاری از اوقات بهتر است بجای تکیه کردن بر توانایی‌های خود بر توانایی‌های جمعی (لاراول را یک تیم از برنامه‌نویسان عالی مدیریت می‌کنند) تکیه کرده و به آن‌ها اعتماد کنید.

کار تیمی بهتر

استفاده از یک فریمورک به معنای استفاده از توابع، کلاس‌ها و دستوراتی است که در میان توسعه‌دهندگان بسیار زیادی شناخته شده است. به همین جهت کار تیمی با استفاده کردن از فریمورک آسان است. اما اگر شما یک کد بیس را ایجاد کرده و در آن توابعی ناشناخته را توسعه دهید برای هم تیمی‌های‌تان کار کردن سخت می‌شود چرا که هر بار نیاز دارید که به آن‌ها همه چیز را توضیح دهید.

قدم‌های آموزش یادگیری Laravel

حال که قصد ورود به دنیای فریمورک لاراول را گرفته‌اید باید یک نکته مهم را به شما بگویم و آن اینکه شما قرار است با تکنولوژی‌ بسیار قدرتمند همراه با اکوسیستم بزرگی آشنا شوید. به همین دلیل نیاز است که صبر و حوصله به خرج داده و متفکرانه در رابطه با این موارد فکر کنید. سعی نکنید میانبر بزنید و از شاخه‌ای به شاخه دیگر بروید. اما از آنجایی که ممکن است روش‌های متفاوتی برای رسیدن به دانش لازم وجود داشته باشد چه کاری باید انجام دهید؟ ما در مجموعه وبسایت راکت قصد داریم بصورت قدم به قدم این فرایند را با شما طی بکنیم. به همین دلیل شما را از دیدن و استفاده کردن از روش‌های دیگر بی نیاز ساخته‌ایم. بنابراین به قدم‌های گفته شده در پاراگراف‌های پایین‌تر توجه داشته و سعی کنید بنا به اصول گفته شده حرکت کنید.

پیش‌نیاز

از آنجایی که لاراول یک فریمورک مبتنی بر PHP است شما ابتدای کار نیاز دارید که به خوبی با PHP آشنایی داشته باشید. به همین دلیل اگر با این زبان فوق‌العاده آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنم در ابتدای کار به «گام‌های یادگیری PHP» مراجعه کنید.

قدم اول: آموزش Laravel

در اولین قدم از فرایند یادگیری لاراول، آموختن چهارچوب خود لاراول است. به همین جهت نیاز است که در قدم اول به خوبی با این فریمورک و ویژگی‌های آن آشنا شده و بتوانید ذهنیت یک توسعه‌دهنده لاراول را در خود ارتقا دهید. دوره رایگان آموزشی «آموزش Laravel» این کمک را به شما خواهد کرد.

قدم دوم: آشنایی با امکانات جدید لاراول ۷

لاراول درست مانند هر تکنولوژی دیگری از نسخه‌بندی‌های متفاوتی تشکیل شده است. در کنار یادگیری اصول اولیه لاراول شما باید سعی کنید همواره خودتان را با نسخه‌های جدید سازگار کرده و با ویژگی‌های جدید آن آشنا شوید. دوره آموزشی «آشنایی با امکانات جدید لاراول ۷» در این فرایند شما را یاری خواهد کرد.

قدم سوم: آشنایی با امکانات جدید لاراول ۸

بعد از انتشار نسخه ۷، توسعه‌دهندگان لاراول به این نتیجه رسیدند که امکانات جدید بسیاری را باید به لاراول اضافه کنند. این امکانات جدید را نمی‌توانستند به لاراول نسخه ۷ اضافه کنند چرا که مدت زمانی از ارائه نسخه ۷ می‌گذشت. به همین دلیل امکانات جدید را در نسخه ۸ لاراول اضافه کردند. در دوره آموزشی «آشنایی با امکانات جدید لاراول ۸» شما با این امکانات جدید آشنا خواهید شد.

قدم چهارم: آموزش پروژه محور لاراول

هیچ چیز بهتر از یک آموزش پروژه محور برای یادگیری یک تکنولوژی در دنیای واقعی نیست. در قدم چهارم ما دقیقا قصد داریم به چنین قصدی دست پیدا کنیم. در دوره آموزشی «آموزش پروژه محور لاراول» موضوعاتی را یاد خواهید گرفت که در دنیای واقعی پروژه‌ها نیاز بسیار زیادی به آن‌ها وجود دارد. برای مثال بحث امنیت وبسایت، ایجاد سیستم احراز هویت دو گانه، امکانات مربوط به بررسی دسترسی‌ها و... مواردی هستند که اگر در یک ساختار پروژه محور آن‌ها را یاد بگیرید می‌تواند بسیار به شما کمک کند.

قدم پنجم: ساخت یک وبسایت آموزشی (فروشگاهی) با لاراول

باز هم یک پروژه دیگر اما بصورت کامل‌تر و هدف‌دارتر. در قدم پنجم قصد داریم یک وبسایت آموزشی با محوریت فروشگاه را ایجاد کنیم. مطمئنا چالش‌های بسیار زیادی در راه داریم اما در دنیای برنامه‌نویسی هیچ چیز نمی‌تواند همواره یک چالش بماند. ما در دوره آموزشی «ساخت یک وبسایت آموزشی (فروشگاهی) با لاراول» این موضوع را اثبات خواهیم کرد.

قدم ششم: آموزش Livewire

کار کردن با Back-End لذت‌بخش است اما برای یک توسعه‌دهنده بک-اند چیزی که عذاب آور است توسعه لایه فرانت-اند است. البته در شکل استاندارد هر دو این کارها را یک نفر انجام نمی‌دهد اما زمانی که فرد به تنهایی مجبور به انجام آن‌ها شود راه چاره چیست؟ استفاده کردن از یک فریمورک همه فن حریف. Livewire فریمورک کاملی‌ست که می‌تواند با استفاده کردن از کتابخانه‌ها و ويژگی‌های متفاوت در کنار لاراول به شما قدرت توسعه یک اپلیکیشن یکپارچه را بدهد. در دوره آموزشی «آموزش Livewire» ما دقیقا قصد یاد دادن چنین چیزی را به شما داریم.

قدم هفتم: ساخت Restful Api با Laravel و Lumen

درک درست پیدا کردن از چیستی API بسیار ضروری و مهم است. تمام اپلیکیشن‌های مدرن امروزی از API استفاده می‌کنند. حال ما در دوره آموزشی «ساخت Restful Api با Laravel و Lumen» قصد داریم شما را با فرایند ساخت یک API مستقل آشنا کنیم. قدم هفتم در این آموزش بسیار قدم مهمی‌ست بنابراین آن را نباید نادیده بگیرید.

قدم هشتم: ساخت Api با Laravel و GraphQL

در قدم هفتم یک روش برای ساخت REST API را مورد بررسی قرار دادیم اما در قدم هشتم می‌خواهیم با دنیای جدیدی از APIها آشنا شویم و آن GraphQL است. GraphQL تکنیک نسبتا جدیدی برای ایجاد و مدیریت APIهاست. «ساخت Api با Laravel و GraphQL» دوره آموزشی خواهد بود که به شما در فرایندی یادگیری این موضوع کمک می‌کند.

قدم نهم‌: آموزش پکیج نویسی لاراول

مطمئنا اگر تمام قدم‌ها را به خوبی پیش آمده باشید می‌دانید که سیستم پکیج‌های لاراول به چه شکلی کار می‌کند. حال ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که برای انجام دادن هر کاری بخصوص کارهایی که نیاز به شخصی‌سازی بسیار زیاد دارند استفاده از پکیج‌ها کار مناسبی نباشد. خب در این مواقع باید چه کاری انجام دهیم. نظرتان در رابطه با اینکه پکیج خودتان را از ابتدا ایجاد کنید چیست؟ دوره آموزشی «آموزش پکیج‌نویسی لاراول» به شما دقیقا این کمک را می‌کند.

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول

یادگیری لاراول چقدر طول می‌کشد؟

این کاملا بستگی به شخص شما دارد. افرادی که php را به خوبی کارکرده باشند و با مفهوم و روش استفاده OOP و MVC در PHP به خوبی آشنا باشند با تلاش و تمرین خوب می‌توانند به سادگی لاراول را یادبگیرند و از آن در پروژه‌های خود استفاده کنند.

این سوال بارها و بارها پرسیده می‌شود و باید گفت جواب مشخصی برای آن وجود ندارد، بلکه برای هر شخص این موضوع یعنی زمان یادگیری متفاوت است، بنابراین پیشنهاد می‌شود به دنبال پاسخ برای این سوال نباشید و به جای آن سعی کنید تلاش و تمرین خود را بیشتر کنید تا بتوانید سریع‌تر لاراول را یاد بگیرید.

آیا آموزش لاراول راکت کافی است؟

ما در راکت سعی کرده‌ایم به شکل کامل لاراول را پوشش دهیم.  برای همین دوره‌های مختلف از مقدماتی تا پیشرفته در حوزه آموزش لاراول را آماده سازی کرده‌ایم و در اختیار شما قرار دادیم.

حالا شما می‌توانید قدم به قدم این دوره‌های که در چارت یادگیری لاراول قرار دارد را مشاهده کنید، و با خیال راحت لاراول را به شکلی یاد بگیرید که به راحتی بتوانید هر پروژه‌ای را با آن پیاده‌سازی کنید.

چرا لاراول را انتخاب کنیم؟

جامع‌بزرگ برنامه‌ نویسان ، توسعه سریع ، ساختار تمیز و کاربردی ، ابزارهای زیاد و موارد دیگر از جمله ویژگی‌ های فریمورک لاراول است که این روزها یادگیری لاراول را به یک trend جهانی تبدیل شده است. دیر یا زود به این نتیجه‌ خواهید رسید که برای پروژه بعدی خوب باید لاراول را انتخاب کنید.

آیا یادگیری لاراول آسان است؟

آموزش لاراول آسان است اما به شرط‌ها و شروط‌ها، به شرط اینکه شما php را خوب کار کرده باشید و با مباحث OOP و MVC کامل آشنا شده باشید. در این صورت است که به سادگی با تمرین مناسب می‌توانید لاراول یادبگیرید و از آن در پروژه‌های خود استفاده کنید.