آموزش Django

در طول دوره آموزش جنگو (Django) ما سعی می‌کنیم این فریمورک محبوب و پر استفاده پایتونی را قدم به قدم به شکل کامل به شما آموزش دهیم.

آموزش Django

اشتراک گذاری:

توضیحات

در حال حاضر در دنیای توسعه وب ما تنها چند فریمورک Back-End با تجربیات موفق داریم که می‌توانند همه کارهای مربوط به توسعه وبسایت را در قسمت Back-End انجام دهند. Django یکی از این فریمورک‌هاست. Django با قدرت گرفتن از زبان برنامه‌نویسی پایتون توجه بسیاری از توسعه‌دهندگان را به خود معطوف ساخته و افراد بسیاری با استفاده از آن وبسایت‌های مربوط به استارتاپ‌ها و حتی شرکت‌های بسیار بزرگ را ایجاد می‌کنند. ما در سال‌های اخیر نبود یک دوره آموزشی برای این فریمورک را کاملا حس می‌کردیم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم که این کار را انجام دهیم.

جنگو (Django) چیست؟

اگر جز افرادی هستید که با زبان برنامه‌نویسی پایتون کار می‌کنید احتمالا تا الان علاقمند به این شده‌اید که با استفاده از این زبان برای محیط وب، یک وبسایت ایجاد کنید. جنگو (Django) یک فریمورک پایتونی محسوب می‌شود که برای ایجاد وبسایت‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد. در طول دوره آموزش جنگو ما سعی داریم این فریمورک محبوب و کاربردی را به شکل کامل و دقیقا به شما آموزش دهیم.

فریمورک چیست؟

اساسا فریمورک یک ساختار است که بر اساس یک معماری خاص و با استفاده از یک زبان برنامه‌نویسی به همراه یک سری کتابخانه‌ها و کدها ایجاد می‌شود و به ما این اجازه را می‌دهد که با استفاده از امکاناتی که در اختیار ما قرار می‌دهد به هدف مورد نظر خود سریع‌تر برسیم. فرض کنید که قرار است از زبان پایتون برای ایجاد یک وبسایت استفاده کنید، اگر از فریمورک جنگو استفاده نکنید مجبور خواهید بود هر بخش از چیزی که جنگو در اختیارتان قرار می‌دهد را از ابتدا پیاده‌سازی کنید.

این موضوع قطعا می‌تواند باعث کند شدن توسعه پروژه مورد نظرتان شود و یا با توجه به اینکه فقط خودتان یا چند نفر در حال توسعه پروژه هستید باگ‌های مختلف در پروژه‌تان ناخواسته قرار بگیرد. در مقابل آن، توسعه فریمورکی مثل جنگو به دلیل اوپن سورس بودن، توسط چندین هزار برنامه‌نویس انجام می‌شود و در صورتی که باگی وجود داشته باشد، سریعا بر طرف می‌شود یا شما بدون اینکه نیاز به دوباره‌نویسی خیلی از بخش‌ها داشته باشید می‌توانید به سادگی از ویژگی‌های جنگو استفاده کنید و بخش مورد نظر خود را در پروژه پیاده کنید.

در طول آموزش جنگو عملا مشاهده می‌کنید که جنگو باعث می‌شود به سرعت وبسایتی که در ذهن داشته‌اید را پیاده‌سازی کنید

چرا از جنگو (Django) استفاده کنیم؟

با تعاریفی که در بالا در مورد فریمورک در اختیارتان قرار داده‌ایم خیلی راحت می‌توانید با کمی فکر متوجه شوید، زمانی که قرار است با زبان پایتون کار کنید استفاده از فریمورک جنگو یک حرکت منطقی برای توسعه پروژه مورد نظرتان است.

در کنار مزیت‌های فریمورک بودن جنگو، موضوع مهمی دیگری که باعث این می‌شود که جنگو را به انتخاب خود تبدیل کنید ارائه پنل مدیریت آماده است.

پنل مدیریت آماده؟ بله! جنگو به همراه خود یک پنل مدیریت دارد که با استفاده از آن می‌توانید سریع‌تر از حالت معمولی پروژه مورد نظر خود را پیاده کنید زمانی که دیگر نیاز نباشد حتی به فکر پنل مدیریت برای سایت‌تان باشید چون جنگو از قبل آن را برایتان آماده کرده است.

با توضیحاتی که در بالا به شما ارائه کرده‌ایم اگر شما با زبان پایتون کار می‌کنید در هر شکلی جنگو را می‌توان به عنوان گزینه‌ برتر برای ایجاد وبسایت دانست. در دوره آموزش جنگو ما سعی کرده‌ایم که قدم به قدم این فریمورک پر مخاطب پایتونی را به شما آموزش دهیم.

پیش‌نیاز آموزش جنگو

برای کار با فریمورک جنگو در ابتدا باید با زبان برنامه‌نویسی پایتون به خوبی آشنا باشید. اگر با زبان پایتون تا حالا کار نکرده‌اید، به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌کنیم دوره آموزش جنگو را مشاهده کنید.

ما در راکت دوره‌ای رایگان برای آموزش پایتون در اختیار شما قرار داده‌ایم که با استفاده از آن می‌توانید به سادگی زبان پایتون را از سطح مقدماتی تا پیشرفته یاد بگیرید و از آن برای پیاده‌سازی پروژه‌های مورد نظر خود استفاده کنید.

چرا باید Django را از مجموعه راکت یاد بگیرید؟

ما در راکت سعی کرد‌ه‌ایم به شکل کامل و کاربردی فریمورک جنگو را برای ایجاد راحت‌تر وبسایت‌ها توسط پایتون به شما آموزش دهیم.

در کنار آموزش اکثر سرفصل‌های این فریمورک با مثال‌های مختلف ما سعی می‌کنیم در کل پروسه یادگیری در کنار شما باشیم و در صورت داشتن سوال یا مشکل به شما کمک کنیم تا سوالات و مشکلات خود را حل کنید.

ابزار های مورد نیاز برای شرکت در این دوره

شما برای شرکت در این دوره به مقدار زیادی اشتیاق به یادگیری و پیشرفت، با چاشنی اراده و اندکی تصمیم به ورود به دنیای برنامه‌نویسی پیشرفته را دارید.

این دوره ویژه چه کسانی هست؟

این دوره ویژه افرادی است که با پایتون کاملا آشنا هستند و حالا قصد دارند برای ایجاد سریع‌تر پروژه‌های وب خود با پایتون از فریمورک جنگو استفاده کنند.

قطعا دوره آموزش جنگو می‌تواند به شما در یادگیری جنگو کمک کند.

در این دوره آموزشی چه مفاهیمی را یاد خواهید گرفت؟

  • معرفی نصب و راه‌اندازی اولیه جنگو
  • آشنایی با ساختار MVT و کار با هر لایه بصورت جداگانه
  • کار با مدل‌ها و بانک‌های اطلاعاتی
  • یادگیری زبان ORM
  • کار روی پنل ادمین و شخصی‌سازی آن
  • آشنایی با مفهوم Template و بررسی تمام نکات جزئی در آن
  • استفاده از تقویم و تاریخ شمسی
  • کار روی فایل‌های استاتیک
  • و ده‌ها موضوع دیگر...

 

سوالات متداول

?

یادگیری جنگو سخت است ؟

در جواب این سوال باید گفت اگر شما پایتون را بخوبی یاد گرفته باشید کار سختی برای یادگیری جنگو در پیش ندارید اما اگر با پایتون به خوبی کار نکرده‌اید باید بگویم که اشتباه بدی انجام دادید و باید در ابتدا دانش خود را در پایتون تکمیل کنید تا بتوانید در نهایت با استفاده از جنگو وبسایت مورد نظر خود را ایجاد کنید.

?

چرا جنگو را انتخاب کنیم؟

اگر با زبان پایتون کار می‌کنید و تصمیم دارید که با استفاده از این زبان اپلیکیشن تحت وب ایجاد کنید قطعا می‌توان گفت که جنگو بهترین انتخاب برای شماست. جنگو امکانات مختلفی برای تسریع سرعت تکمیل پروژه مانند پنل مدیریت در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید در سریع‌ترین زمان پروژه مورد نظر خود را به نتیجه برسانید.

?

آیا با این دوره جنگو را کامل فرا میگیریم؟

ما در طی این دوره سعی کرده‌ایم بخش‌های مختلف جنگو را به شکل کامل و جامع به شما آموزش دهیم تا بتوانید با استفاده از محتوای این دوره جنگو را یاد بگیرید و برای پیاده‌سازی پروژه‌های مختلف خود از آن استفاده کنید.

?

چقدر طول می‌کشد جنگو یاد بگیرم؟

میزان زمانی که طول می‌کشد تا شما بتوانید جنگو را یاد بگیریم رابطه مستقیمی با میزان تلاش شما دارد و اینکه به چه میزان بر روی خود پایتون تسلط دارید هر چه میزان تسلط شما بر روی زبان پایتون بیشتر باشد سرعت یادگیری جنگو برای شما بسیار بیشتر است.

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

جلسات دوره

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.33 از 21 رای
مدت دوره 11:43:13
تعداد جلسات: 44
نوع دوره: ویژه / نقدی
آخرین آپدیت: 22 / 01 / 1398

این دوره برای اعضای ویژه بصورت رایگان قابل مشاهده است. عضویت ویژه

گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران...