آموزش پایتون

در طول دوره آموزش پایتون (Python) ما سعی کرده‌ایم قدم به قدم و به شکل رایگان بخش‌های مختلف پایتون را به شکل کامل به شما آموزش دهیم.

آموزش پایتون

اشتراک گذاری:

توضیحات

کمتر کسی پیدا می‌شود که در دنیای برنامه‌نویسی امروز با زبان برنامه‌نویسی پایتون آشنا نباشد و یا حداقل نام آن را نشنیده باشد. پایتون را می‌توان یکی از آسان‌ترین و در عین حال قدرتمندترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا دانست. جدای از آنکه پایتون چه استفاده‌هایی دارد، افرادی که قصد یادگیری برنامه‌نویسی دارند بهتر است که در ابتدای کارشان با پایتون آشنا شوند، این کار بدلیل سرعت بالای پایتون در امر یادگیری است. پایتون به ما کمک می‌کند تا بتوانیم در مدت زمان بسیار کوتاهی از ویژگی‌های مختلف آن استفاده کنیم. در این دوره آموزشی وبسایت راکت ما قصد داریم از به صورت اختصاصی پایتون را بررسی کرده و تمام موضوعات مرتبط اولیه را به شما آموزش دهیم. اما قبل از آن بیایید کمی با خود پایتون آشنا شویم.

پایتون چیست؟

در زمان نگارش این مطلب پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا به حساب می‌آیند. این زبان از محبوبیت خاصی در میان برنامه‌نویسان مبتدی و حرفه‌ای برخوردار است و شرکت‌های بزرگ بسیار زیادی مانند گوگل از آن برای توسعه پروژه‌های خود همچون موتور جستجو گوگل و یوتیوب و... استفاده می‌کنند. البته شما با یک سرچ ساده‌ می‌توانید به لیست شرکت‌هایی که از پایتون برای توسعه اپلیکیشن‌های خود استفاده می‌کنند دست پیدا کنید.

پایتون یک زبان ‌برنامه‌نویسی چند منظوره و شی‌گرا به حساب می‌آید شما می‌توانید از آن برای توسعه اپلیکیشن‌های وب، دسکتاپ و حتی موبایل‌ها استفاده کنید. البته محبوبیت بیشتر پاییتون در سادگی استفاده از آن در موضوعاتی مانند علم داده‌، ماشین لرنینگ و شبکه ‌است.

مزایا و معایب پایتون؟

پایتون مانند هر زبان برنامه‌نویسی دیگری دارای مزایا و معایبی است که در لیست زیر سعی می‌کنیم به شکل جامع بخشی از این مزایا و معایب را برای شما لیست کنیم. البته در طول آموزش پایتون هم سعی می‌کنیم به این مزایا و معایب اشاراتی داشته باشیم.

مزایا

مزایای پایتون

 • ماژول‌های شخص ثالث
  پایتون دارای جامعه بسیار بزرگی از برنامه‌نویسان است که ماژول‌های بسیاری را توسعه می‌دهند و شما می‌توانید بدون تکرار کد از این ماژول‌ها برای توسعه کد خود استفاده کنید.
 • کتابخانه‌های استاندارد و بزرگ
  پایتون دارای کتابخانه‌های استاندارد زیادی برای کارهای مختلف مانند کار با پروتکل‌های اینترنت، سرویس‌های وب و رابط‌های سیستم عامل و... است.
 • یادگیری سریع و آسان
  به دلیل اینکه پایتون یک زبان سطح بالا است و منابع مختلفی برای یادگیری آن در دسترس است، شما می‌توانید به سادگی کار با آن را فرا بگیرید. ما در طی دوره آموزش پایتون سعی می‌کنیم خیلی ساده این زبان را به شما آموزش دهیم.
 • منبع باز بودن
  پایتون به عنوان یک زبان اوپن سورس یا همان منبع باز شناخته می‌شود. معنی این حرف این است که شما و هزاران برنامه‌نویس دیگر میتوانید در توسعه این زبان نقش داشته باشید.

معایب

معایب پایتون

 • سرعت
  پایتون نسبت به زبان‌های c و c++ بخاطر زبان سطح بالا بودن آن و عدم دسترسی نزدیک‌تر به سخت افزار از سرعت پایین‌تری نسبت به این دو برخوردار است.
 • توسعه موبایل
  پایتون زبان خوبی برای توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی به حساب نمی‌آید. این یک زبان ضعیف برای محاسبات موبایل است. به همین دلیل است که برنامه‌های اندکی در تلفن همراه در آن ساخته شده است.
 • مصرف حافظه
  پایتون برای کارهای فشرده حافظه گزینه مناسبی نیست. به دلیل انعطاف پذیری انواع داده‌ها، مصرف میزان حافظه پایتون نیز زیاد است.
 • خطاهای زمان اجرا
  از آنجا که پایتون یک زبان پویا و مفسری به حساب می‌آید، اگر برنامه‌ شما دارای خطا باشد این خطا‌ها احتمالا تنها در زمان اجرا خود را نشان خواهند داد.

برای آموزش پایتون باید چه چیزهایی را بدانیم؟

شما برای آموزش پایتون نیاز به پیش‌نیاز خاصی ندارید. شما برای شرکت در این دوره به مقدار زیادی اشتیاق به یادگیری و پیشرفت، با چاشنی اراده و اندکی تصمیم به ورود به دنیای برنامه‌نویسی پیشرفته دارید.

دوره آموزش پایتون ویژه چه کسانی هست؟

این دوره ویژه افرادیست که قصد دارند پایتون را یاد بگیرند تا از آن برای کارهای مختلف استفاده کنند. شما می‌توانید از پایتون در ایجاد وبسایت، اپلیکیشن‌های سیستم‌ عامل‌های مختلف، ماشین لرنینگ، علم داده و... استفاده کنید.

بنابراین اگر چنین تصمیمی دارید با دیدن دوره آموزش‌ پایتون می‌توانید به سادگی به هدف خود برسید و راه‌تان در دنیای پایتون را با این دوره شروع کنید.

در این دوره آموزشی با چه موضوعاتی آشنا خواهید شد؟

 • بررسی پایتون و ویژگی‌های آن
 • شیوه نصب و پیاده‌سازی ابزارهای مورد نیاز برای توسعه
 • آشنایی با مفاهیم اولیه برنامه‌نویسی مانند متغیرها، شروط، حلقه و...
 • کار با ویژگی‌های شئ‌گرایی
 • کار با ساختارهای داده‌ای
 • کار با بانک‌های اطلاعاتی
 • آشنایی با برنامه‌نویسی سوکت
 • و...

هدف نهایی دوره

هدف نهایی دوره آموزشی پایتون این است که شما را با مقدمات پایتون آشنا کنیم و بتوانید به صورت رایگان با ضروری‌ترین موضوعات این زبان برنامه نویسی آشنا شوید. 

سوالات متداول

?

یادگیری پایتون آسان است؟

 در جواب این سوال باید گفت پایتون یکی از ساده‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای یادگیری است که شما می‌توانید آن را فرا بگیرید . در مجموع حتی از پایتون برای یاد دادن برنامه‌نویسی به کودکان هم استفاده می‌شود

?

آیا با این دوره پایتون را کامل فرا میگیریم؟

ما در راکت و دوره آموزش پایتون سعی کرده‌ایم که پایتون را از ابتدا تا سطوح پیشرفته به شکل قدم به قدم به شما آموزش دهیم. بنابراین باید گفت شما با این دوره میتوانید کار خود با پایتون را شروع کنید و در ادامه به مسیری که مورد نظر شما است قدم بردارید.

?

با پایتون می‌شود چه کاری انجام داد ؟

شما می‌توانید با پایتون اپلیکیشن‌های وب و سیستم عامل‌های مختلفی که مد نظر را بسازید. همچنین می‌توانید از پایتون برای کارهای شبکه ، هوش مصنوعی ، ماشین لرنینگ ، علم داده و ... هم استفاده کنید.

?

چرا پایتون را انتخاب کنیم؟

پایتون به عنوان یک زبان همه فن حریف شناخته می‌شود. شما با استفاده از پایتتون می‌توانید برای وب و سیستم عامل‌های مختلف اپلیکیشن ایجاد کنید. شما میتوانید برای مباحث هوش مصنوعی از پایتون استفاده کنید.

با یادگیری پایتون شما می‌توانید به سادگی وارد هر کدام از حوزه‌های فعالیتی که در بالا نام بردیم، شوید.

?

آینده کاری پایتون به چه صورت است؟

از آنجایی که زبان برنامه نویسی پایتون در زمینه‌های مختلفی به توسعه اپلیکیشن‌ها کمک می‌کند فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای آن وجود دارد. توسعه وب، پیاده‌سازی مدل‌های هوش مصنوعی، دیتا ساینس، خزنده وب و... از جمله اصلی‌ترین کاربردهای زبان برنامه نویسی پایتون است که در شرکت‌ها و استارتاپ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

جلسات دوره

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.48 از 140 رای
مدت دوره 06:46:11
تعداد جلسات: 26
نوع دوره: رایگان
شرکت‌کنندگان: 6464 نفر
گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران...