آموزش پایتون

تا زمانی که این دوره رایگان است شما بصورت کامل به این دوره دسترسی دارید

قیمت دوره رایگان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 06:46:11
تعداد قسمت‌ها 26
نوع دسترسی رایگان
امتیاز دوره‌
4.5 از 4 رای

دوره آموزش پایتون به شما کمک می‌کند تا بتوانید پایتون را از ابتدا یاد بگیرید و برای پیاده‌سازی پروژه‌های مورد نظر خود از آن استفاده کنید.

پایتون چیست ؟

در زمان نگارش این مطلب پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا به حساب می‌آیند. این زبان از محبوبیت خاصی در میان برنامه‌نویسان مبتدی و حرفه‌ای برخوردار است و شرکت‌های بزرگ بسیار زیادی مانند گوگل از آن برای توسعه پروژه‌های خود همچون موتور جستجو گوگل و یوتیوب و ... استفاده می‌کنند.

البته شما با یک سرچ ساده‌ می‌توانید به لیست شرکت‌های که از پایتون برای توسعه اپلیکیشن‌های خود استفاده می‌کنند دست پیدا کنید.

پایتون یک زبان ‌برنامه‌نویسی چند منظوره و شی‌گرا به حساب می‌آید شما می‌توانید از آن برای توسعه اپلیکیشن‌های وب، دسکتاپ و حتی موبایل‌ها استفاده کنید. البته محبوبت بیشتر پاییتون در سادگی استفاده از آن در علم داده‌ها ، ماشین لرنینگ و شبکه ‌است.

مزایا و معایب پایتون ؟

پایتون مانند هر زبان برنامه‌نویسی دیگری دارای مزایا و معایبی است که در لیست زیر سعی میکنیم به شکل جامع بخشی از این مزایا و معایب را برای شما لیست کنیم . البته در طول آموزش پایتون هم سعی می‌کنیم به این مزایا و معایب هم اشاراتی داشته باشیم.

مزایا

مزایای پایتون

 • ماژول‌های شخص ثالث

  پایتون دارای جامعه بسیار بزرگی از برنامه‌نویسان است که ماژول‌های بسیاری را توسعه می‌دهند و شما می‌توانید بدونه تکرار کد از این ماژول‌ها برای توسعه کد خود استفاده کنید.
 • کتابخانه‌های استاندارد و بزرگ

  پایتون دارای کتابخانه‌های استاندارد زیادی برای کارهای مختلف مانند کار با پروتکل‌های اینترنت، سرویس‌های وب و رابط‌های سیستم عامل و ... است
 • یادگیری سریع و آسان

  به دلیل اینکه پایتون یک زبان سطح بالا است و منابع مختلفی برای یادگیری آن در دسترس است، شما می‌توانید به سادگی کار با آن را فرا بگیرید. ما در طی دوره آموزش پایتون سعی می‌کنیم خیلی ساده این زبان را به شما آموزش دهیم.
 • منبع باز بودن

  پایتون به عنوان یک زبان اوپن سورس یا همان منبع باز شناخته می‌شود. معنی این حرف این است که شما و هزاران برنامه‌نویس دیگر میتوانید در توسعه این زبان نقش داشته باشید.

معایب

معایب پایتون

 • سرعت

  پایتون نسبت به زبان‌های c و c++ بخاطر زبان سطح بالا بودن آن و عدم دسترسی نزدیک‌تر به سخت افزار از سرعت پایین‌تری نسبت به این دو برخوردار است
 • توسعه موبایل

  پایتون زبان خوبی برای توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی به حساب نمی‌آید.این یک زبان ضعیف برای محاسبات موبایل است. به همین دلیل است که برنامه‌های اندکی در تلفن همراه در آن ساخته شده است

 • مصرف حافظه

  پایتون برای کارهای فشرده حافظه گزینه مناسبی نیست. به دلیل انعطاف پذیری انواع داده ها ، مصرف میزان حافظه پایتون نیز زیاد است.
 • خطاهای زمان اجرا

  از آنجا که پایتون یک زبان پویا و مفسری به حساب می‌آید ،اگر برنامه‌ شما دارای خطا باشد این خطا‌ها احتمالا تنها در زمان اجرا خود را نشان خواهند داد.

برای آموزش پایتون باید چه چیز هایی را بدانیم؟

شما برای آموزش پایتون نیاز به پیش‌نیاز خاصی ندارید . شما برای شرکت در این دوره به مقدار زیادی اشتیاق به یادگیری و پیشرفت، با چاشنی اراده و اندکی تصمیم به ورود به دنیای برنامه نویسی پیشرفته دارید.

دوره آموزش پایتون ویژه چه کسانی هست؟

این دوره ویژه افرادیست که قصد دارند پایتون را یاد بگیرند تا از آن برای کارهای مختلف استفاده کنند. شما می‌توانید از پایتون در ایجاد وبسایت، اپلیکیشن‌های سیستم‌ عامل‌های مختلف ، ماشین لرنینگ ، علم داده و ... استفاده کنید.

بنابراین اگر چنین تصمیمی دارید با دیدن دوره آموزش‌ پایتون می‌توانید به سادگی به هدف خود برسید و راهتان در دنیای پایتون را با این دوره شروع کنید.

دیدن ادامه مطلب

سوالات متداول

یادگیری پایتون آسان است؟

 در جواب این سوال باید گفت پایتون یکی از ساده‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی برای یادگیری است که شما می‌توانید آن را فرا بگیرید . در مجموع حتی از پایتون برای یاد دادن برنامه‌نویسی به کودکان هم استفاده می‌شود

آیا با این دوره پایتون را کامل فرا میگیریم؟

ما در راکت و دوره آموزش پایتون سعی کرده‌ایم که پایتون را از ابتدا تا سطوح پیشرفته به شکل قدم به قدم به شما آموزش دهیم. بنابراین باید گفت شما با این دوره میتوانید کار خود با پایتون را شروع کنید و در ادامه به مسیری که مورد نظر شما است قدم بردارید.

با پایتون می‌شود چه کاری انجام داد ؟

شما می‌توانید با پایتون اپلیکیشن‌های وب و سیستم عامل‌های مختلفی که مد نظر را بسازید. همچنین می‌توانید از پایتون برای کارهای شبکه ، هوش مصنوعی ، ماشین لرنینگ ، علم داده و ... هم استفاده کنید.

چرا پایتون را انتخاب کنیم؟

پایتون به عنوان یک زبان همه فن حریف شناخته می‌شود. شما با استفاده از پایتتون می‌توانید برای وب و سیستم عامل‌های مختلف اپلیکیشن ایجاد کنید. شما میتوانید برای مباحث هوش مصنوعی از پایتون استفاده کنید.

با یادگیری پایتون شما می‌توانید به سادگی وارد هر کدام از حوزه‌های فعالیتی که در بالا نام بردیم، شوید.

رایگان 12:07
رایگان 08:30
رایگان 11:33
رایگان 11:30
رایگان 11:22
رایگان 19:11
رایگان 23:57
رایگان 10:53
رایگان 17:29
رایگان 13:52
رایگان 17:00
رایگان 16:27
رایگان 26:17
رایگان 25:33
رایگان 11:30
تا زمانی که این دوره رایگان است شما بصورت کامل به این دوره دسترسی دارید

قیمت دوره رایگان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 06:46:11
تعداد قسمت‌ها 26
نوع دسترسی رایگان
امتیاز دوره‌
4.5 از 4 رای

آفلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران هم قرار بدم. 

سوالات و گفتگو‌ها

سوالات و گفتگو‌ها

اگر سوال و مشکلی یا حتی بحثی در یکی از حوزه‌های برنامه‌نویسی دارید این بخش به شما کمک ویژه‌ای خواهد کرد

دورهای پیشنهادی

مشاهده همه دوره ها
آموزش Livewire

آموزش Livewire

در دوره آموزش livewire ما سعی داریم livewire که یک فریمورک laravel به حساب می‌آید را به شکل قدم به قدم و جامع به شما آموزش دهیم .

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش انگولار

آموزش انگولار

در دوره آموزش انگولار ما سعی داریم به شما کمک کنیم angular را ساده و قدم به قدم به شکل کامل و با جزئیات یاد بگیرید.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش پروژه محور لاراول

آموزش پروژه محور لاراول

آموزش لاراول آن هم با پروژه در یک آموزش پروژه محور لاراول یک شانس برای یادگیری بهتر و کاربردی‌تر لاراول محسوب می‌شود که در این دوره قصد اینکار را داری...

امنیت php

امنیت php

در دوره امنیت php ما سعی کرده‌ایم نکات و موارد مهم از امنیت در php را به همراه باگ‌های php مورد بررسی قرار دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید