یادگیری جاوا اسکریپت

جاوااسکریپت یکی از زبان‌های بسیار قدرتمند است که هر روز در حال پیشرفت و تکامل است، تکامل و پیشرفت جاوااسکریپت را می‌توان بعد از پیدایش NodeJS به خوبی مشاهده کرد و این موضوع بسیار مهمی برای یادگیری جاوااسکریپت است. در این مسیر راکت سعی دارد با آموزش‌های جاوا اسکریپ شما را با مهمترین ویژگی‌های جاوااسکریپت و تکنولوژی‌هایی که به شما کمک می‌کند تا پروژه‌های خارق‌العاده‌ای را ایجاد کنید، آشنا کند. آموزش‌های این قسمت به صورت مرحله به مرحله هستند، پس شما می‌توانید برای تبدیل شدن به یک متخصص جاوااسکریپت همین الان مراحل زیر و دوره‌ها را دنبال نمایید.

قدم های اصلی

آموزش جاوااسکریپت قدم شماره 1

آموزش جاوااسکریپت

در دوره آموزش جاوا اسکریپت (javascript) ما سعی داریم که جاوا اسکریپت را به شکل کامل از سطح مقدماتی تا پیشرفته به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
07:42:55
125,000 تومان
آموزش جاوا اسکریپت ES6 قدم شماره 2

آموزش جاوا اسکریپت ES6

در آموزش جاوا اسکریپت es۶ ما سعی داریم ویژگی‌های جدیدی که در جاوا اسکریپت ecam script ۶ به جاوا اسکریپت اضافه شده را به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
07:54:32
145,000 تومان
آموزش جاوا اسکریپت ES7 و ES8 قدم شماره 3

آموزش جاوا اسکریپت ES7 و ES8

در طی دوره آموزش جاوا اسکریپت es۷ و es۸ ما سعی داریم در چند جلسه موارد جدید از ویژگی‌های که در این ورژن از ecma script معرفی شده را به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
00:56:45
39,000 تومان
آموزش پروژه محور جاوا اسکریپت قدم شماره 4

آموزش پروژه محور جاوا اسکریپت

در دوره پروژه‌های جاوااسکریپت ما سعی کرده‌ایم جاوااسکریپت را در قالب پروژه‌های بزرگ و کوچک، ساده و پیشرفته به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
10:27:00
159,000 تومان
Unit Test در جاوااسکریپت قدم شماره 5

Unit Test در جاوااسکریپت

در قالب این دوره آموزش تست نویسی در جاوا اسکریپت قصد داریم به شکل کامل و جامع روش نوشتن تست‌های مختلف برای پروژ‌های جاوا اسکریپت را به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
03:16:22
59,000 تومان
آموزش webpack قدم شماره 6

آموزش webpack

در دوره آموزش وب پک سعی داریم قدم به قدم صفر تا صد این ابزار باندل را به شما آموزش دهیم. آموزش webpack سعی دارد شما را به شکل کامل با webpack آشنا کند...

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
03:44:35
79,000 تومان
آموزش typescript قدم شماره 7

آموزش typescript

در دوره آموزش تایپ اسکریپت ما سعی داریم قدم به قدم و به شکل کامل تایپ اسکریپت ( typescript ) را به شما به شکل کامل آموزش دهیم

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
04:27:59
139,000 تومان

قدم‌های بعدی

شامل 5 دوره

یادگیری nodejs

نودجی‌اس پلفرمی فوق العاده جالب است که شما را قادر میسازد از جاوااسکریپت در جاهای استفاده کنید که در گذشته امکانش وجود ن...

شامل 4 دوره

یادگیری react

ری‌اکت یکی از کتابخانه های جاوااسکریپت محسوب می‌شود که با امکاناتی که دارد، میتواند به شما کمک کند اپلیکیشن های وب و تلف...

شامل 2 دوره

یادگیری vue

vue.js یکی از کتابخانه‌های‌ محبوب جاوا اسکریپت است که شما می‌توانید با استفاده از آن frontend وبسایت مورد نظر خود را چه...

توضیحات

جاوا اسکریپت به عنوان یک زبان همه فن حریف شناخته می‌شود که دارای جامعه برنامه‌نویسان بسیار زیادی است شما می‌توانید از جاوا اسکریپت برای پیاده‌سازی کامل frontend و backend استفاده کنید. آموزش جاوا اسکریپت راکت به شما کمک می‌کند که این زبان دوست‌ داشتنی را قدم به قدم و به شکل جامع فرا بگیرید و از آن در پروژه‌های مختلف خود استفاده کنید.

جاوا اسکریپت چیست؟

جاوا اسکریپت به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی شناحته ‌می‌شود که شما با استفاده از آن ‌می‌توانید هم بخش frontend و هم بخش backend وبسایت خود را با استفاده از آن کاملا پیاده‌سازی کنید.

در دوره‌های آموزش جاوا اسکریپت ما سعی کرد‌ه‌ایم هر دو بخش استفاده از جاوااسکریپت را به شکل کامل پوشش دهیم یعنی هم frontend و هم backend و شما با مشاهده این دوره‌ها می‌توانید مرحله به مرحله جاوا اسکریپت را یاد بگیرید.

تاریخچه کوتاه جاوا اسکریپت

در ابتدا شما از جاوا اسکریپت تنها می‌توانستید برای پویاسازی صفحات وب استفاده کنید. اما از سال 2009 این موضوع تغییر کرد و با استفاده از node.js شما قادر به این شدید که از جاوا اسکریپت در جاهای مختلف همچون سمت سرور ( backend ) هم استفاده کنید.

پیش‌نیاز یادگیری جاوا اسکریپت ؟

برای یادگیری جاوا اسکریپت شما نیاز به دانش خاصی ندارید به غیر اینکه اگر قرار است جاوا اسکریپت را سمت frontend استفاده کنید بهتر است ابتدا HTML و CSS را به شکل کامل یاد بگیری.

چون برای کار با جاوا اسکریپت در سمت frontend نیاز است شما HTML و CSS را بلد باشید. برای یادگیری این دو هم می‌توانید از بخش یادگیری طراحی وب قدم به قدم با آن‌ها آشنا شوید.

اما برای سمت backend نیاز به مورد خاصی که در شروع قبل از جاوا اسکریپت آن را یاد بگیرید، ندارید.

چرا باید جاوا اسکریپت یاد گرفت ؟

از نظر ما آموزش جاوا اسکریپت در حال حاضر برای هر طراحی وب ضروری است.

لازم به تکرار زیاد نیست تنها کافی است سری به وبسایت‌های فریلنسری و کاریابی در ایران و جهان بزنید و خیلی زود متوجه خواهید شد که جاوا اسکریپت یکی از پرمخاطب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی ایران و جهان است.

چرا باید از راکت آموزش جاوا اسکریپت ( javascript ) را پیش ببرید ؟

ما در راکت سعی کرده‌ایم کامل و قدم به قدم کار کنیم. یعنی شما از مقدمات جاوا اسکریپت در یک دوره شروع می‌کنید و قدم به قدم پیش خواهید رفت.

در مسیر پیشرفت شما در راکت ما سعی می‌کنیم با دوره‌های مختلف در کنارتان باشیم تا شما بتوانید به راحتی این زبان دوست‌داشتنی را فرا بگیرید.

البته در آموزش‌های جاوا اسکرپیت ما از شما پشتیبانی می‌کنیم و در هر دوره و هر جلسه‌ای که برای شما مشکلی به وجود بیاید، به شما کمک می‌کنیم تا مشکلاتان حل شود.

قدم‌های یادگیری جاوااسکریپت در راکت

قدم اول :‌ آموزش جاوا اسکریپت

در دوره آموزش جاوا اسکریپت ما مقدمات ابتدایی و لازم جاوا اسکریپت را به شما آموزش داده‌ایم و سعی کرده‌ایم که موارد لازم برای یادگیری جاوا اسکریپت را در قدم اول به شما آموزش دهیم.

قدم دوم : آموزش جاوااسکریپت ES6

جاوا اسکریپت یک پیاده‌سازی از استاندارد ecma script یا به اختصار es است. در هر es یک سری ویژگی به جاوا اسکریپت اضافه می‌شود که مرورگرهای مختلف به از مدتی از این ویژگی‌های پشتیبانی می‌کنند.

در دوره آموزش جاوا اسکریپت es6 ما سعی کردیم ویژگی‌های جدیدی که به واسطه این نسخه از ecma script به جاوا اسکریپت اضافه شده را به شما آموزش دهیم.

قدم سوم :‌ آموزش جاوااسکریپت ES7 و ES8

بعد از یادگیری es 6 شما می‌توانید با استفاده از این دوره با امکانات جدید es7 و es 8 آشنا شوید و از آن‌ها در پروژه‌های جاوا اسکریپتی خود استفاده کنید.

قدم چهارم : پروژه‌های javascript

قطعا همه شما به این اعتقاد دارید که یادگیری در قالب پروژه می‌تواند برای آموزش یک زبان کاربردی باشد. در این دوره ما یک سری پروژه‌های frontend را آماده سازی کردیم که قدم به قدم با پیاده‌سازی آن‌ها با ویژگی‌های مختلف جاوا اسکریپت بیشتر از قبل آشنا خواهیم شد.

قدم پنجم : Unit Test در جاوااسکریپت

تست نویسی یکی از کارهای متداول در توسعه نرم افزار در جهان است. اما متاسفانه در ایران این کار انجام نمی‌شود. به هر حال ما با دوره تست نویسی در جاوا اسکریپت سعی داریم به شما کمک کنیم که از تست نویسی در پروژه‌های جاوااسکریپتی استفاده نید.

قدم ششم : آموزش webpack

مدیریت فایل‌های static در frontend پروژه‌های مختلف این روز‌ها مسئله بسیار مهمی است که در حال حاضر یکی از پرمخاطب‌ترین ابزارها برای اینکار webpack است. در این دوره به شکل کامل webpack را به شما آموزش خواهیم داد.

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول

آموزش جاوا اسکریپت چقدر طول می‌کشد؟

زمان یادگیری در هر شخص کاملا متفاوت هست و این کاملا بستگی به میزان تلاشی و وقتی دارد که شما در روز برای آموزش جاوا اسکریپت قرار می‌دهید. 

هر چه زمانی که صرف آموزش جاوااسکریپت می‌کنید بیشتر باشد قطعا در زمان سریع‌تری می‌توانید کار با جاوااسکریپت را فرا بگیرید.

آیا آموزش جاوا اسکریپت راکت کافی است؟

ما سعی کرد‌ه‌ایم در قالب آموزش‌‌های مختلف جاوا اسکریپت را به شکل کامل و قدم به قدم به شما آموزش دهیم. از نظر ما دوره‌های که برای جاوا اسکریپت در راکت قرار دارد کامل است و شما می‌توانید هر موردی از جاوااسکریپت را که نیاز دارید از راکت فرا بگیرید.

آیا جاوا اسکریپت نیاز‌های Frontend و Backend ما را برطرف می‌کند؟

یکی از مزایای بسیار عالی جاوا اسکریپت این است که شما با یادگیری یک زبان می‌توانید هم بخش Frontend و هم بخش Backend وبسایت مورد نظر خود را به شکل کامل پیاده‌سازی کنید و این موضوع باعث می‌شود شما وقت خود را بر روی زبان سمت سرور دیگری مانند php قرار ندهید.

بنابراین می‌توان گفت در حال حاضر جاوااسکریپت تمام نیازهای Frontend و Backend شما را برطرف می‌کند.

چرا جاوا اسکریپت را انتخاب کنیم؟

هر روز بر محبوبیت جاوا اسکریپت اضافه می‌شود و آدم‌های بیشتری به سمت این زبان دوست داشتنی کشیده ‌می‌شوند در کنار جامعه برنامه‌نویسان بسیار زیادی که این زبان دارد شما در جاوا اسکریپت ابزارها، کتابخانه و فریمورک‌های مختلفی برای پیاده‌سازی کارهای مختلفی دارید که ‌می‌توانید به سادگی با استفاده از آن‌ها برای پروژه‌های خود استفاده کنید.

خوشبختانه جاوا اسکریپت می‌تواند هم در frontend و هم در backend مورد استفاده قرار بگیرد و همین موضوع باعث جلب توجه شرکت‌های بسیار زیادی شده است . این امکان ندارد شما جاوا اسکریپت را یاد بگیرید اما نتوانید در جای شغلی پیدا کنید.