آفلاین
user-avatar

آیا یادگیری جاوا اسکریپت سخته

10 ماه پیش
توسط Matthew آپدیت شد
آفلاین
user-avatar
imaniy ( 13368 تجربه )
2 سال پیش
تخصص : طراح وب

سلام میدونم برای طراحی وب جاوا اسکریپت نیازه ولی خب از زبان نشانه گذاری رفتن به زبان برنامه نویسی سطح بالا مثل جاوا اسکریپت کمی سخته نظر شما چیه؟ آیا روش هایی هست که جاوا اسکریپت رو ساده تر یاد گرفت؟

من آموزش جاوا اسکریپت رو از طرح نذری فرادرس دانلود کردم که فک کنم قیمت اصلیش ۴۰ هزارتومن باشه طرف میگه خوب بهتره قبل یادگیری این آموزش زبان سطح پایین تری مثل c رو یاد بگیرین بعد میرم جلوتر میگه خوب بهتره یا آشنایی با شی گرایی داشته باشین که میتونین تو نت سرچ کنین.... من نفهمیدم چی رو میخاد آموزش بده :((

آفلاین
user-avatar
محمد یوسفی پور ( 8867 تجربه )
2 سال پیش
تخصص : برنامه نویس، لینوکس، طراحی وب

ببینید اگر مفاهیم ریاضی مثل تابع و متغیر رو خوب فهمیده باشید نیاز ندارید که با زبانی مثل c شروع کنید. زبان های برنامه نویسی تقریبا اصول مشابهی دارن و بیشتر توابع که کار رو راحت تر میکنن یا نحوه ی نوشتن زبان سختی اون رو تعیین میکنه. پیشنهاد میکنم جلسات مقدماتی دوره های برنامه نویسی رو ببینید بعد اگر مطلبی رو متوجه نشدید با سرچ کردن تو نت مطالب بیستری در موردش یاد بگیرید البته اگه زبان انگلیسی خوبی هم دارید میتونید از منابع انگلیسی که خیلی بهتر و کاربردی تر توضیح میدن استفاده کنید.

آفلاین
user-avatar
سید محمد حسین موسوی ( 18823 تجربه )
2 سال پیش
تخصص : FullStack Developer

سلام
سوالتون منو یاد یه داستانی انداخت
یه بچه مدرسه که اول ابتدایی هم بوده می یاد خونه و گریه میکنه که مامان من دیگه مدرسه نمی رم. مامانش می گه چرا پسرم؟!
اون جواب می ده اخه بچه ها تو مدرسه می گم کلاس چهارم خیلی سختنه ^_^

علت اینکه یه زبانی یا یه کاری یا ... برای ما سخته اینه که کاربردش رو نمی دونیم. مثلا وقتی می ریم یه مطلبی در مورد Design Pattern می خونیم:
متن رو می خونیم و دفعه اول که نمی فهمیم این چی گفته!
بعدش که دوباره می خونیم و از یه منبع دیگه هم کمک می گیریم، به این فکر می کنیم که خوب حالا فکر کنم فهمیدم! ولی در حقیقت عمرا نفهمیدیم و تو توهم فهمیدن هستیم :)
دفعه سوم هم می شینیم یه مثال پیاده سازی می کنی و باز هم فکر می کنیم فهمیدیم!
بعد همه اینها که حالا یه مثال هم یاد گرفتیم! به این نتیجه می رسیم که "خوب که چی مثلا!" به چه درد می خورد این؟!
زمانی برای ما قابل درک می شه که قبلا چنتا پروژه انجام دادیم و بعدا به این نتیجه رسیدم که فلان مشکل پیش می یاد و توسعه پروژه بعد از یه مدتی سخت می شه و اون موقع است که وقتی Design Pattern x رو می خونی دفعه اول می فهمی که داستان چی بوده و چقدر خوبه و تا چقدر از مشکلات پروژه ات رو این رفع می کرده و نمی دونستی

من بصورت کلی گفتم. و این رو همه جا می شه تعمیم دادم. مثلا منی که تازه دارم طراحی قالب رو یاد می گیرم به جای اینکه برم بشینم جاوا اسکریپت رو از اول تا اخر بخونم بهتره یه سری مباحث مقدماتی مثل متغیر و ارایه و حلقه و اینها رو یاد بگیریم بعد به جاش برم مثلا جکوئری یاد بگیرم که تو این مرحله بیشتر کارم رو راه می اندازه و همش هم پیاده سازی عینی داره و می فهمی مثلا Element.FadIn که می نویسی چی می شه و چه اتفاقی می افته

در مورد حرف مدرس هم باید عرض کنم که ما باید تفاوت ها رو قبول داشته باشیم. اون مدرس شاید به یه دلایلی این صحبت رو کرده که درست هم باشه و من نمی تونم سریع اینجا بیام بگم چون با نظر بنده مخالفه نقضش کنم.
ولی بنده شخصا معتقد نیستم که برای یادگیری جاوا اسکریپ تو مرحله اول و تو سطح شما باید مباحث شی گرایی و زبان برنامه نویسی C رو بلد بود. که البته بازهم عرض می کنم این نظر شخصیه و شاید ده نفر دیگه هم ده تا نظر دیگه بدن.

اگر می خواید تو این زمینه کارتون راحت تر بشه اول سراغ مثال های عینی بریید تا انتزاعی
یعنی چیزی باشه که دقیقا خروجیش تو پروژه اتون به کار بیاد. مباحثی مثل شی گرایی و ... برای زمانیه که شما چنتا پروژه کوچیک و 2 تا 3 تا پروژه متوسط زدی و حالا می خوای سطح خودت رو افزایش بدی.
خلاصه بگم، راه آسون یعنی خوندن همراه با مثال و کار عملی. وگرنه هیچ کسی با خوندن یه مطلب نمی تونه بفهمه داستان چیه :)

برای ارسال پاسخ باید وارد سایت شوید