اتصال همزمان به چند نوع دیتابیس

- 7 روز پیش
توسط Mohamad Hoseini آپدیت شد
Mohamad Hoseini ( 5600 تجربه )
1 هفته پیش
تخصص : برنامه نویسی - داده کاوی

با سلام خدمت دوستان
دنبال یه فریمورک یا یک معماری مناسب هستم که بتونم همزمان به چند نوع دیتابیس متصل بشم. مفروض است که هر دیتابیسی هم ممکنه باشه... هم SQL و هم NoSql.
لطفا راهنمایی بفرمایید.

حسام موسوی ( 167684 تجربه )
1 هفته پیش
تخصص : طراح و برنامه نویس

سلام و وقتتون بخیر در لاراول و معماری که داره به سادگی این کار امکان‌پذیر هست . دنبال چه نکته‌ای هستید کلا ؟

mahdi khanzadi ( 24537 تجربه )
1 هفته پیش
تخصص : برنامه نویس سمت سرور

هیچ معماری وجود نداره که بتونه با کلمه "هر" کار کنه! باید ببینید دیتابیس هایی که میخواید استفاده کنید چه استانداردهایی دارند و با توجه به اون استانداردها کدی نویسید که بهترین خروجی رو به شما بده.

دیتابیس ها به شدت گسترده و کارایی های متفاوتی دارند! برای مثلا sqlite و mysql هردو رابطه ای هستند اما ساختار متفاوتی دارند و تعدادی از دستورات وجود داره که درون هرکدوم متفاوت هست.

یا مثلا دیتابیس mongoDB و cassandra هردو NoSQL هستند اما مونگو ساختار dump-data داره ولی cassandra ساختار graph داره!

پوشش دادن همه خاصیت ها و قابلیت های دیتابیس های موجود در بازار درون یک کد با توجه به کلمه "هر" شاید تخیلی باشه و حتی نشدنی باشه. کلا باید انتخاب های خودتون رو محدود کنید و برای اون انتخاب ها شروع به پیاده سازی یک سیستم ایده آل کنید.

بهترین راه استفاده از دیزاین پترن adapter هست. یه core بنویسید که با adapter های مختلف کار کنه. به ازای هر دیتابیس یک adapter ایجاد کنید و به core معرفی کنید.

Mohamad Hoseini ( 5600 تجربه )
7 روز پیش
تخصص : برنامه نویسی - داده کاوی

@hesammousavi تشکر میکنم. من یه توضیح مختصر خدمتتون میدم شاید شما یا دوستان رو بتونم به منظورم نزدیک کنم.
ورودی این پروژه دیتا های متفاوت از انواع مختلف دیتابیس و فایل های دیگه مانند تصویر و کتاب الکترونیکی و ... هست و خروجی باید تجمیع این دیتابیس ها و دیتاها باشه. به صورتی که با یک جستجو در این سامانه بتونیم همه دیتا های مرتبط به کلید واژه جستجو شده در کل دیتابیس ها و فایل ها را نمایش دهیم.

برای ارسال پاسخ باید وارد سایت شوید