حجم اپ های خروجی فلاتر و ریکت چقدر با هم تفاوت دارد

- 4 هفته پیش
توسط علیرضا صالحی آپدیت شد
علیرضا صالحی ( 3110 تجربه )
1 ماه پیش

سلام...دوراستانی که هم با فلاتر و هم ریکت نیتیو خروجی گرفتن لطفا بگن اپ اندروید و ios هرکدوم در یک برنامه ساده که با سرور قرار ارتباط داشته باشه و یک سری اخبار رو بگیره نشون بده تقریبا چقدر هست

علی بیات ( 106482 تجربه )
1 ماه پیش

در نسخه های جدید ری‌اکت نیتیو حجم اپ خروجی کمی بالا رفته اما داخل بخش issues ریپازیتوری گیت‌هاب عنوان شده که در نسخه های بعد یه فکری برای این موضوع میکنند. فکر میکنم اپ های فلاتر کم حجم تر باشند

علیرضا صالحی ( 3110 تجربه )
1 ماه پیش

@ali.bayat
تقریبا به نظرتون حجم خروجی چقدر میشه چون واسه من حجم نهایی خیلی مهمه

علی بیات ( 106482 تجربه )
1 ماه پیش

یه اپ ساده با ری اکت یزی حدود ۲۰mb شایدم بیشتر (با چند نسخه آخر کار نکردم).
و اما در مورد فلاتر دوستانی که کار کردند، باید راهنمایی کنند

علیرضا صالحی ( 3110 تجربه )
1 ماه پیش

ممنون...
دوستان لطفا راهنمایی کنید
@hesammousavi

حسام موسوی ( 131414 تجربه )
1 ماه پیش

2 3 مگ با فلاتر . در دوره ای که در سایت قرار دادیم انواع اقسام پکیج ها هم نصب شد و چیزی بیشتر از این مقدار نشد .

علیرضا صالحی ( 3110 تجربه )
1 ماه پیش

@hesammousavi
خیلی ممنون ...چون من شنیده بودم حجم apk ریکت خیلی بالا تره

محمدرضا محمدزاده ( 265 تجربه )
1 ماه پیش

بله با ریکت ورژن 0.59.5 حجم اپ 30 مگ میشه یعنی از 30 شروع میشه

علیرضا صالحی ( 3110 تجربه )
4 هفته پیش

@sardarmz
یا ابالفضل...خیلی زیاده که....
فلاتر چطور....

ایمان ( 5650 تجربه )
4 هفته پیش

با فلاتر خیلی حجم اپ بالابره تا 6 یا 7 مگ

علیرضا صالحی ( 3110 تجربه )
4 هفته پیش

@imanever8
ممنون پس من انتخابم flutter خواهد بود چون حجم app خیلی برام مهمه

محمدرضا محمدزاده ( 265 تجربه )
4 هفته پیش

بله فلاتر نه فقط در حجم بلکه در طراحی متریال دیزاین خیلی کار رو راحت تر کرده

سید محمد حسین موسوی ( 17583 تجربه )
4 هفته پیش

به سوالتون پاسخ داده شد اما نکته ای هم هست که گفته بشه بد نیست. 20 مگ 30 مگ حجم زیادی برای یه اپلیکیشن نیست. البته در شرایطی می تونه خیلی مهم یا کم اهمیت باشه. یادمه اون اوایل که xamarin اومده بوده، بزرگترین انتقادی که بهش وارد می شد همین حجم 20-30 مگی خروجیش بود. اگر در موردش اطلاع ندارید باید بگم زامارین به شما کمک می کنه با سی شارپ همین کاری رو بکنید که الان با فلاتر و ریئکت نیتیو انجام می دید. در صورتی که دو سه سالی قبل از ریئکت نیتیو خلق شده بود. اون زمان (حدود 5 6 سال پیش) حجم اپلیکیشن 30-40 مگی حداقل برای کاربرانی ایرانی زیاد بود و بهمین خاطر یه چالش جدی در همین مورد برای برنامه نویسان وجود داشت. ولی الان با وجود سرعت اینترنت و فضای ذخیره سازی بالای گوشی های هوشمند این موضوع خیلی تو چشم نمی یاد. کما اینکه ما بازی هایی داریم که حجمشون بعضا از چند صد مگ هم تجاوز می کنه و به گیگ می رسه.
پس باید دید که این حجم چقدر برای شما مهمه که بخواید بخاطرش انتخاب کنید. یه زمانی هست مثلا دارید یه اپلیکیشن پرداخت برای تاکسی ها درست می کنید که مثلا کاربر قراره بیاد بشینه تو ماشین و بارکد رو با گوشی بخونه و یه لینک اپلیکیشن بهش بدیم و دانلود کنه. بعد که نصب کرد هزینه کرایه مسیر رو با اپلیکیشن پرداخت کنه. این کاربر خیلی فرصت نداره که وایسته تا 30 مگ براش دانلود بشه و بعد نصب کنه و ...! در این حالت حجم خیلی خیلی مهم می شه و من نمونه هایی رو دیدم که اگر اشتباه نکنم چند صد کیلو بایت بوده. اینجاست که حجم اپلیکیشن شما باید در کمترین حالت باشه اما یه زمانی یه اپلیکیشن فروشگاهی یا ... دارید و اینجا دیگه حجم اپلیکیشن عامل خیلی مهمی نمی تونه باشه. شما وقتی می تونی یه اپلیکیشن رو حتی 1 کیلو بایت حجمش رو کمتر کنی باید اینکارو بکنی ولی عاملی نمی شه که ما بخاطرش یه پلتفرم رو کلا بذاریم کنار که اگر اینطوری بود هیچ موقع ریئکت نیتیو انقدر محبوب نمی شد.
همین بحث ها زمانی که ریئکت نیتیو اومده بود مطرح بود. دوستان جاوا یا سوئیفت کار می گفتن حجم خروجی اپلیکیشنی که شما می نویسی از 20 مگ شروع می شه ولی برای ما همون اپلیکیشن 2 مگه. با این تفاسیر چرا انقدر ازش استقبال شد؟
صحبتم در دفاع از ریئکت نیتیو در برابر فلاتر نبود چون من اصلا با فلاتر و ریئکت نیتیو کار نکردم که بخوام یکی رو بگم خوبه یا بد. خواستم بگم خوبه که اپلیکیشن حجمش کم باشه ولی موضوع بحرانی! نیست که نشه باهاش کنار اومد :)

هرچند برای خودم هم جالب بود که خوندم حجم خروجی فلاتر حدود 5 مگه ^_^

علیرضا صالحی ( 3110 تجربه )
4 هفته پیش

@SeyedMH.Mosavi

برای منی که تجربه خواستی در این زمینه ندارم پاسخ شما خیلی مفید هست...ممنون

برای ارسال پاسخ باید وارد سایت شوید