چطور باید php را یاد بگیریم

- 2 هفته پیش
توسط Masiht آپدیت شد
Vahid Tahmasebi ( 100 تجربه )
2 هفته پیش

سلام به هم دوستان راکتی عزیز من بیش از دو ساله که میخوام php رو یاد بگیرم
دوره های زیادی رو هم رفتم و تهیه کردم اما هنوز موفق به یاد گیری اون نشدم کسی راه کاری داره؟

Alimotreb ( 41942 تجربه )
2 هفته پیش

سلام
@vahid.t.1995

مرحله اول که پیشنیاز و مباحث اولیه و مقدماتیش هست که باید یاد بگیرید
بعد از اون فقط باید پروژه بزنید
تو پروژه و کار عملی هست که میتونید با چالش های جدید و چیز های جدید رو به رو بشید و یاد بگیرید.

علی فرمانی ( 1280 تجربه )
2 هفته پیش

از چیزای کوچیک شروع کنید . مثلا ذخیره فرم تو دیتابیس یا سایت پنل مدیریت خیلی ساده . فرم های ساده . ورود و عضویت ساده بعد کم کم همینارو توسعه بدید امکانات اضافه کنید . بعد چند مدت ذهنتون باز میشه تو php و میتونید برید سروقت شی گرایی و بعدشم فریمورک هاش . سخت نیست فقط تلاش و تمرین میخاد . عجله هم نکنید چون یادگیریتون سطحی میشه و به مشکل میخورین .

رایموند دراگون ( 41183 تجربه )
2 هفته پیش

درود...
هنگام یادگیری PHP در کنار آن پروژه کوچک بنویس که کم کم یاد می گیرید...

Masiht ( 3136 تجربه )
2 هفته پیش

@vahid.t.1995
سلام دوست عزیز شما حالتی شبیه چندسال قبل من رو دارید الان و تقریبا درکتون می کنم !

اول چند تا نکته بگم :
اون زمان که من شروع کردم درک درستی از فرانت اند و بک اند نداشم . از برخی افراد هم که می پرسیدم بهم می گفتند بشین هم فرانت رو یاد بگیر هم بک اند . من ذاتا از فرانت اند و این حوزه خوشم نمی اومد و نمیاد و نخواهد هم آمد :)
روزا با علاقه سر php بودم و شب ها بی انگیزه سر طراحی وب و خوندن و حفظ کردن تگ ها و.. html و اتریبیوت های css . یکم که جلو رفتم دیدم نه اگر واقعا بشینم سر اون چیزی که دوست دارم سریع توش راه می افتم . و همین کار رو کردم . رفتم سر بک اند و کلا فرانت اند رو سر یسری مسائل کلی بستم و خیلی وارد جزییاتش نشدم . بعد هم روش کارم برای فرانت غلط بود و خوندن و دیدن فیلم و کتاب فایده نداره ! فقط با تمرین تگ ها و.. حفظ میشید .
خب گفتم نشستم این برا بطور جدی روی php و دیدم و خوندم و نوشتم اما بازم وسطش گیج شدم . شلاید 5 دوره دیده بودم ولی اگر می گفتن یه سیستم ساده رجیستر و لاگین رو طراحی کن باید دو ساعت فکر می کردم . دیدم فایده نداره اودم پرس و جو که هر کی یچیز می گفت :

مثلا من می پرسیدم بچه ها php رو چجور یاد بگیرم ؟ یکی می گفت این چیه برو سر وقت جاوااسکریپت و فریمورک هایش ! اون یکی میگفت اصلا بک اند فایده نداره . این بار شروع کردم به بستن دریچه گوشم . تا حرف و.. دیگران رو نشنوم .

خلاصه میگم 20 بار نشین ویدئوی php مقدماتی و پیشرفته و یسری قواعد و statementرو بخون و ببین ! این ها رو ببین و یادداشت کن و یکی یا دو تا آموزش پروژه محور رو شروع کن و سعی کن هر چیزی رو چند بار بدون دیدن فیلم تکرار کنی و هر دفعه خودت یک بهبودی توش بدی . البته اینم بگم فرانت اند رو کاملا ول نکن و در حد نیازت بلد باش . بعد از این کارا شروع کن مثلا پروژه های مختلف کوچک رو تمرین کردن و یکی یکی از اون چیزایی که یادگرفتی مثلا (سیستم کامنت و نظر گذاری - سیستم ثبت نام و ورود و.. ) رو به کرات تکرار کن . باور کن بعد یک مدت خودت ناخواسته می بینی سرعت عملت بیشتر شده و می تونی با سری کار فریلنسری یکم به تجربه و رزومه خودت برسی !

موفق باشی

برای ارسال پاسخ باید وارد سایت شوید