سید حسین رضوی
4 سال پیش توسط سید حسین رضوی مطرح شد
1 پاسخ

ارتباط پیچیده در لاراول

سلام من یه وبسایت دارم که ادمینها میان داخل پنل مدیریت کالاها رو معرفی میکنند (نام، توضیحات، دسته بندی، تصویر) اینجا یک رابطه یک به چند هم با کاربرها داره برای اینکه مدیر اصلی متوجه بشه کدوم مدیر این کالا رو ثبت کرده
یک سری کاربر داریم که فروشنده هستند اینا توی پنل خودشون میان از بین کالاهایی که مدیر ثبت کرده کالا هاشونو انتخاب میکنند و قیمت، درصد تخفیف رو هم اینجا مشخص میکنند یعنی جدولی داریم که آی دی کاربر و ای دی کالا و چند پارامتر دیگه میگیره، توی صفحه اصلی هم فقط کالا هایی رو نمایش میدیم که یک فروشنده حداقل انتخابش کرده باشه، قیمت و درصد تخفیف کالا هم توی صفحه پرداخت سبد خرید مشخص میشه یعنی کاربر وقتی می خواد سبدشو تکمیل کنه فروشگاهشو انتخاب میکنه و همونجا هم بهش قیمت و تخفیف رو نشون میده.

حالا سوال اینجاست که رابطه بین کاربر و محصول و جدول جدید که سایر اطلاعات رو داره به چه صورته.

رابطه بین یوزر و محصول پنل ادمین که رابطه یک به چنده و بدون مشکل فقط رابطه بعدی بین جدول محصول فروشنده و یوزر اینجا هم بین یوزر و محصول فروشنده یک رابطه یک به چند باید داشته باشیم و بین محصول ادمین و محصول فروشنده هم باید یک رابطه چند به چند داشته باشیم؟؟ اگه این کار رو انجام بدم بدون مشکل می تونم سایر کارا مو که بالا گفتم پیش ببرم؟؟؟

در پایان معذرت می خوام اگه زیاد شد گفتم کامل توضیح بدم که دوستان بهترین کمکشون رو بتونن برسونند.


لاراول
تگ‌های محبوب
لاراول
php
laravel
متفرقه
reactjs
عمومی
html_css
nodejs
vuejs
وردپرس
پایتون
css
فلاتر
react
javascript
ثبت پرسش جدید
developer
تخصص : برنامه نویس
@developer 4 سال پیش آپدیت شد
0

قرار نیست همه جا از رابطه ها استفاده کنید، میتونید توی محصولات یک ویژگی بذارید مثلا creator که سازنده رو اونجا بذارید و بعدا با where فراخوانی کنید، یا اینکه روابط بین مشتری و کالا رو توی یک جدول دیگه به نام سفارشات ذخیره کنید، فقط بین محصولات و اون فروشنده ها یک رابطه many to many برقرار کنید و توی یک جدول ثانویه بذارید
یا حتی بعضی جاها کلا از یک جدول دیگه استفاده کنید و اطلاعات مانند کاربر و ... رو اونجا ذخیره کنید و بعدا با where فراخوانی کنید.


برای ارسال پاسخ لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام