یادگیری طراحی وب

آموزش طراحی وب یکی از مسائل پر مخاطب روزهای ایران و جهان است که در طی دوره گام یادگیری طراحی وب سعی کرده‌ایم قدم به قدم طراحی وب را به شما آموزش دهیم.

قدم های اصلی

آموزش Visual Studio Code قدم شماره 1

آموزش Visual Studio Code

آموزش vs code به شما کمک می‌کند تا کار با ویرایشگر حرفه‌ای را یاد بگیرید که در نهایت بتوانید از آن برای توسعه پروژه‌های خود استفاده کنید.

03:09:54
رایگان
آموزش HTML قدم شماره 2

آموزش HTML

در دوره آموزش html شما به شکل کامل و رایگان با html آشنا خواهید شد و یاد میگیرید که چطور از html برای ایجاد صفحات وب خود استفاده کنید.

زیرنویس فارسی برای ناشنوایان
03:13:22
رایگان
آموزش css قدم شماره 3

آموزش css

در این دوره قصد داریم css را به شما به شکل کامل آموزش دهیم. تا بتوانید از css برای طراحی وبسایت مورد نظر خود استفاده نمایید. یادگیری کامل css نیاز به...

زیرنویس فارسی برای ناشنوایان
11:26:52
رایگان
آموزش کامل sass قدم شماره 4

آموزش کامل sass

در دوره آموزش sass ما قصد داریم کار با این زبان پیش پردازنده را که به css قابلیت‌های پیشرفته‌تری می‌دهد به شکل جامع و کامل به شما آموزش دهیم.

زیرنویس فارسی برای ناشنوایان
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
03:08:24
79,000 تومان
آموزش کامل Flexbox قدم شماره 5

آموزش کامل Flexbox

در قالب دوره آموزش flexbox ما سعی کرده‌ای به شکل کامل و پروژه‌ محور روش استفاده از flexbox را قدم به قدم برای طراحی وبسایت به شما آموزش دهیم.

01:44:19
رایگان
آموزش کامل CSS Grid قدم شماره 6

آموزش کامل CSS Grid

در طی دوره آموزش css grid به شکل کامل و پروژه محور بحث css grid را به شما آموزش خواهم داد تا بتوانید برای پیاده‌سازی پروژه‌های خود از css grid استفاده...

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
01:50:58
49,000 تومان
آموزش طراحی وب سایت قدم شماره 7

آموزش طراحی وب سایت

در طول دوره آموزش طراحی وب سایت به شما در قالب یک پروژه کامل آموزش می‌دهیم که چطور ظاهر یک وبسایت را از صفر تا ۱۰۰ به شکل کامل پیاده‌‌سازی کنیم.

10:25:04
145,000 تومان
آموزش پروژه محور bootstrap 4 قدم شماره 8

آموزش پروژه محور bootstrap 4

دوره آموزش بوت استرپ (bootstrap) به شما کمک می‌کند تا به شکل پروژه محور کار با بوت استرپ را یاد بگیرید و از آن برای طراحی وب استفاده کنید.

17:35:28
99,000 تومان
آموزش ایجاد وبسایت PWA یا Progressive Web Apps قدم شماره 9

آموزش ایجاد وبسایت PWA یا Progressive Web Apps

در طول دوره آموزش pwa یا همان Progressive Web Apps ما سعی داریم روش قابل دسترس کردن وبسایت‌ها را در تلفن همراه را به شما آموزش دهیم.

11:12:57
90,000 تومان

قدم‌های بعدی

شامل 7 دوره

یادگیری جاوا اسکریپت

جاوااسکریپت یکی از زبان‌های بسیار قدرتمند است که هر روز در حال پیشرفت و تکامل است، تکامل و پیشرفت جاوااسکریپت را می‌توان...

شامل 4 دوره

یادگیری react

ری‌اکت یکی از کتابخانه های جاوااسکریپت محسوب می‌شود که با امکاناتی که دارد، میتواند به شما کمک کند اپلیکیشن های وب و تلف...

شامل 2 دوره

یادگیری vue

vue.js یکی از کتابخانه‌های‌ محبوب جاوا اسکریپت است که شما می‌توانید با استفاده از آن frontend وبسایت مورد نظر خود را چه...

توضیحات

طراحی وب یکی از مسائل مهم در دهه حاضر است که هر روز تعداد زیادی از افراد به سمت یادگیری آن سوق پیدا می‌کنند. ما در راکت سعی کردیم با آموزش طراحی وب سایت به شما کمک کنیم تا بتوانید با کمی تلاش و پشتکار به یک طراح و توسعه دهنده وب تبدیل شوید.

طراحی وب چیست ؟

در حال حاضر همه شما می‌دانید که وبسایت چیست و می‌دانید که هر وبسایت با هدف خاصی ایجاد شده است، اما آیا می‌دانید چه کسی این وبسایت‌ها را طراحی می‌کند؟

هر سایت شامل دو بخش می‌شود، بخش اول frontend یا همان ظاهر یک وبسایت که شما آن را در مرورگرهایتان میبینید و با آن در ارتباط هستید و بخش دیگر با نام backend یا برنامه‌ای که سمت سرور اجرا می‌شود شناخته می‌شود.

صحبت ما در اینجا بخش frontend وبسایت‌ها است.

frontend وبسایت‌ها را افرادی با عنوان طراحان وب یا توسعه دهندگان وب ایجاد می‌کنند و این‌ اشخاص، افرادی هستند که شما در حال حاضر خواهان تبدیل شدن به آن هستید.

ما در اینجا دوره‌های تحت عنوان آموزش طراحی وب سایت را به شما معرفی می‌کنیم که با دنبال کردن قدم به قدم آن‌ها می‌توانید طراحی وب را به خوبی یاد بگیرید و ایده‌های خود را به وبسایت تبدیل کنید.

قدم‌های آموزش طراحی وب سایت

تبدیل شدن به یک طراح و توسعه دهنده وب در حال حاضر اصلا کار سختی نیست، ما در مجموعه راکت با تهیه یک سری دوره سعی کرده‌ایم قدم به قدم به شما آموزش دهیم که چطور می‌توانید به یک طراح و توسعه دهنده وب تبدیل شوید.

در زیر این قدم‌ها را به ترتیب برای‌تان مشخص کرده‌ایم تا با مشاهده کامل آن‌ها بتوانید به یک طراح و توسعه دهنده وب تبدیل شوید.

قدم اول: آموزش vscode

در قدم اول آموزش طراحی وب سایت شما باید کار با یک ویرایشگر کد را یاد بگیرید تا بتوانید کدهای وب را در آن توسعه دهید. در دوره آموزش vscode ما کار با ویرایشگر کد رایگان و محبوب vscode را به شکل کامل به شما آموزش خواهیم داد.

قدم دوم: آموزش html

برای آنکه بتوانید یک وبسایت را ایجاد کنید در ابتدا باید با استفاده از html ساختار آن را مشخص کنید در طی دوره آموزش html ما قدم به قدم و به شکل کامل html را به شما آموزش خواهیم داد.

قدم سوم: آموزش css

قدم سوم از آموزش طراحی وب سایت مربوط می‌شود به آموزش css که ما در طی این دوره یاد میگیریم که چطور می‌توانیم به المنت‌های داخل صفحه استایل دهیم.

قدم چهارم: آموزش sass

sass یک زبان پیش پردازنده مفید برای پیشرفته‌تر کار کردن با css است که در دوره آموزش sass روش استفاده از آن را به شکل کامل به شما آموزش خواهیم داد.

قدم پنجم: آموزش flexbox

flexbox به عنوان یک ماژول css شناخته می‌شود که با استفاده از آن شما می‌توانید المنت‌های داخل صفحه را به شکل ساده‌تری چینش و مرتب سازی کنید و همچنین به شما اجازه می‌دهد وبسایت‌های خود را راحت‌تر رسپانسیو کنید.

قدم ششم: آموزش css grid

در راستای چینش بهتر المنت‌ها در یک صفحه، بعد از flexbox، ماژول دیگری با عنوان css grid معرفی شد که به شما این اجازه را می‌دهد تا به شکل چند بعدی المنت‌های خود را در صفحه چنیش کنید . در طی دوره آموزش css grid شما را با این ماژول به شکل کامل آشنا می‌کنیم.

قدم هفتم: آموزش طراحی وب سایت

بعد از گذراندن قدم‌های قبل حالا وقت آن رسیده تا در دوره آموزش طراحی وب سایت همه عنوان‌ها را در قالب یک آموزش واحد برای ایجاد کردن ظاهر یک وبسایت واقعی استفاده کنیم.

در طی این دوره فرا میگیرید که چطور یک وبسایت واقعی را از صفر تا صد به شکل کامل پیاده‌سازی کنید.

قدم هشتم: آموزش بوت استرپ

بوت استرپ یک فریمورک css است که با استفاده از آن می‌توانید استایل‌های وبسایت مورد نظر خود را به شکل ساده‌تری ایجاد کنید.

در قابل دوره آموزش بوت استرپ به شکل کامل و پروژه محور روش کار با این فریمورک را به شما آموزش خواهیم داد.

قدم نهم‌: آموزش pwa

pwa یا اپلیکیشن پیش رونده امکانات بسیار خوبی هستند که توسط مرورگرها در اختیار ما قرار گرفته‌اند و ما با استفاده از جاوا اسکریپت می‌‌توانیم در وبسایت‌ها خود از این امکانات استفاده کنیم.

در طی دوره آموزش pwa قصد داریم به شکل کامل شما را با pwa آشنا کنیم و به شما آموزش دهیم که چطور از امکانات آن استفاده کنید.

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول

آیا آموزش طراحی وب راکت کافی است ؟

ما سعی کرده‌ایم در طول دوره‌های مختلف طراحی و توسعه وب را به شکل قدم به قدم و کامل به شما آموزش دهیم. با مشاهده دوره‌های که برای یادگیری طراحی وب مشخص کرده‌ایم شما در نهایت به شکل کامل با طراحی وب آشنا می‌شود و می‌توانید برای خودتان سایت ایجاد کنید.

طراحی وب ارزش یادگیری دارد ؟

برنامه‌نویسان و شرکت‌های بسیار مختلفی چه در ایران و چه در خارج ایران مشغول طراحی وب هستند. به شکلی که در صورت یادگیری طراحی وب به سادگی می‌توانید در شرکتی کار بگیرید یا به شکل فریلنسری پروژه تحویل بگیرید.

بنابراین می‌توان گفت که طراحی وب ارزش یادگیری واقعا بالای دارد و می‌تواند به شما در هدف پیش روی خود کمک بسیار زیادی کند.

یادگیری طراحی وب چقدر زمان میبرد؟

با توجه به گستردگی مباحث طراحی وب یادگیری کامل همه این مباحث زمان نسبتا زیادی را از شما طلب می‌کند. پیشنهاد ما این است که درگیر زمان نشوید و قدم به قدم با صبر کافی قدم‌های طراحی وب را طی کنید تا بتوانید طراحی وب را به شکل کامل آموزش ببینید

frontend چیست؟

frontend به ظاهر یک وبسایت اشاره دارد، چیزی که کاربر به آن تعامل دارد، اطلاعات را میبینید، یا اطلاعاتی را در آن وبسایت وارد می‌کند. طراحی وب یعنی ایجاد کردن همین ظاهر.