یادگیری طراحی وب

آموزش طراحی وب یکی از مسائل پر مخاطب روزهای ایران و جهان است که در طی دوره گام یادگیری طراحی وب سعی کرده‌ایم قدم به قدم طراحی وب را به شما آموزش دهیم.

قدم های اصلی

آموزش Visual Studio Code قدم شماره 1

آموزش Visual Studio Code

آموزش vs code به شما کمک می‌کند تا کار با ویرایشگر حرفه‌ای را یاد بگیرید که در نهایت بتوانید از آن برای توسعه پروژه‌های خود استفاده کنید.

03:09:54
398
رایگان
آموزش HTML قدم شماره 2

آموزش HTML

در دوره آموزش HTML شما به شکل کامل و رایگان با HTML آشنا خواهید شد و یاد می‌گیرید که چطور از HTML برای ایجاد صفحات وب خود استفاده کنید.

زیرنویس فارسی برای ناشنوایان
03:13:22
842
رایگان
آموزش CSS قدم شماره 3

آموزش CSS

در این دوره قصد داریم CSS را به شما به شکل کامل آموزش دهیم. تا بتوانید از CSS برای طراحی وبسایت مورد نظر خود استفاده نمایید. یادگیری کامل CSS نیاز به...

زیرنویس فارسی برای ناشنوایان
11:26:52
720
رایگان
آموزش کامل Sass قدم شماره 4

آموزش کامل Sass

در دوره آموزش Sass ما قصد داریم کار با این زبان پیش پردازنده را که به CSS قابلیت‌های پیشرفته‌تری می‌دهد به شکل جامع و کامل به شما آموزش دهیم.

زیرنویس فارسی برای ناشنوایان
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
03:08:24
253
79,000 تومان
آموزش کامل Flexbox قدم شماره 5

آموزش کامل Flexbox

در قالب دوره آموزش flexbox ما سعی کرده‌ای به شکل کامل و پروژه‌ محور روش استفاده از flexbox را قدم به قدم برای طراحی وبسایت به شما آموزش دهیم.

01:44:19
289
رایگان
آموزش کامل CSS Grid قدم شماره 6

آموزش کامل CSS Grid

در طی دوره آموزش css grid به شکل کامل و پروژه محور بحث css grid را به شما آموزش خواهم داد تا بتوانید برای پیاده‌سازی پروژه‌های خود از css grid استفاده...

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
01:50:58
169
49,000 تومان
آموزش طراحی وب سایت قدم شماره 7

آموزش طراحی وب سایت

در طول دوره آموزش طراحی وب سایت به شما در قالب یک پروژه کامل آموزش می‌دهیم که چطور ظاهر یک وبسایت را از صفر تا ۱۰۰ به شکل کامل پیاده‌‌سازی کنیم.

10:25:04
139
145,000 تومان
آموزش پروژه محور bootstrap 4 قدم شماره 8

آموزش پروژه محور bootstrap 4

دوره آموزش بوت استرپ (bootstrap) به شما کمک می‌کند تا به شکل پروژه محور کار با بوت استرپ را یاد بگیرید و از آن برای طراحی وب استفاده کنید.

17:35:28
188
99,000 تومان
آموزش ایجاد وبسایت PWA یا Progressive Web Apps قدم شماره 9

آموزش ایجاد وبسایت PWA یا Progressive Web Apps

در طول دوره آموزش pwa یا همان Progressive Web Apps ما سعی داریم روش قابل دسترس کردن وبسایت‌ها را در تلفن همراه را به شما آموزش دهیم.

11:12:57
153
90,000 تومان

قدم‌های بعدی

شامل 7 دوره

یادگیری جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یکی از زبان‌های بسیار قدرتمند است که هر روز در حال پیشرفت و تکامل است، تکامل و پیشرفت جاوا اسکریپت را می‌تو...

شامل 4 دوره

یادگیری React

ری‌اکت یکی از کتابخانه های جاوااسکریپت محسوب می‌شود که با امکاناتی که دارد، میتواند به شما کمک کند اپلیکیشن های وب و تلف...

شامل 2 دوره

یادگیری Vue

vue.js یکی از کتابخانه‌های‌ محبوب جاوا اسکریپت است که شما می‌توانید با استفاده از آن frontend وبسایت مورد نظر خود را چه...

توضیحات

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که در کدام مسیر از فرایند برنامه‌نویسی قرار بگیرید؟ خب اگر شما خواهان مسیری هستید که در آن هم خلاقیت وجود داشته باشد و هم بازار کار عالی داشته باشد باید بگویم که وارد صفحه درستی شده‌اید چرا که دنیای طراحی وبسایت این دو مورد را برای شما فراهم می‌کند. طراحی وب یکی از مسائل مهم در دهه حاضر بوده و هر روز تعداد زیادی از افراد به سمت یادگیری آن سوق پیدا می‌کنند. ما در راکت سعی کردیم با آموزش طراحی وب سایت به شما کمک کنیم تا بتوانید با کمی تلاش و پشتکار به یک طراح و توسعه‌دهنده وب تبدیل شوید.

طراحی وب چیست؟

مطمئنا تا به حال وارد وبسایت مختلف بسیار زیادی شده‌اید، برای خرید بلیط هواپیما، برای ارتباط برقرار کردن با دوستان، برای مشاهده ویدیوهای آموزشی و... اما آیا تا به حال به ذهن‌تان خطور کرده که این وبسایت‌ها را چه کسی می‌سازد؟ آیا با پروسه ساخت یک وبسایت آشنایی دارید؟ بگذارید به صورت بسیار کوتاه به شما این مسئله را بگویم. هر وبسایت بصورت کلی از دو بخش فرانت-اند و بک-اند تشکیل می‌شود. لایه فرانت-اند به بخشی از وبسایت اشاره دارد که کاربران یعنی شما در حال مشاهده و کار با آن هستید، این بخش از وبسایت را طراحان و توسعه‌دهندگان Front-End با همکاری یکدیگر ایجاد می‌کنند. بخش دوم یا همان Back-End اشاره به تمام برنامه‌ریزی‌هایی‌ست که در پشت صحنه وبسایت‌ها اتفاق می‌افتد. بانک اطلاعاتی، برقرار امنیت وبسایت، بررسی توانایی کاربران برای ورود به وبسایت و... تمام آن چیزهایی‌ست که در پشت صحنه یک وبسایت اتفاق افتاده و کاربران بصورت مستقیم به آن دسترسی ندارند.

گام یادگیری طراحی وبسایت در تلاش است تا شما را وارد پروسه ساخت و توسعه بخش اول یا همان Front-End بکند. توسعه هر کدام از این دو بخش شکل‌های متفاوتی داشته و با روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. اگر قصد دارید بیشتر در رابطه با این قضیه و ارتباط میان این دو بخش آشنا شوید پیشنهاد مطالعه مقاله «تفاوت میان بک-اند و فرانت-اند» را دارم.

قدم‌های آموزش طراحی وب سایت

حال که قصد ورود به دنیای طراحی وبسایت را گرفته‌اید باید یک نکته مهم را به شما بگویم و آن اینکه شما قرار است با تکنولوژی‌های بسیار زیادی آشنا شوید. به همین دلیل نیاز است که صبر و حوصله به خرج داده و متفکرانه در رابطه با این موارد فکر کنید. سعی نکنید میانبر بزنید و از شاخه‌ای به شاخه دیگر بروید. اما از آنجایی که ممکن است روش‌های متفاوتی برای رسیدن به دانش لازم وجود داشته باشد چه کاری باید انجام دهید؟ ما در مجموعه وبسایت راکت قصد داریم بصورت قدم به قدم این فرایند را با شما طی بکنیم. به همین دلیل شما را از دیدن و استفاده کردن از روش‌های دیگر بی نیاز ساخته‌ایم. بنابراین به قدم‌های گفته شده در پاراگراف‌های پایین‌تر توجه داشته و سعی کنید بنا به اصول گفته شده حرکت کنید.

قدم اول: آموزش Visual Studio Code

اولین و مهمترین چیزی که هر توسعه‌دهنده‌ای باید با آن کار کرده و از آن آگاهی داشته باشد ابزار توسعه است. کد ادیتورها یکی از مهمترین ابزارهای توسعه‌ای هستند که شما در قدم‌های اول این مسیر باید با آن آشنا شوید. در مجموعه راکت ما دوره آموزشی رایگان «آموزش Visual Studio Code» را به همین منظور تولید کرده‌ایم.

قدم دوم: آموزش HTML

اولین قدم شما برای ورود به دنیای کدنویسی، HTML خواهد بود. با یادگیری این زبان نشانه‌گذاری می‌توانید طرح و اسکلت اولیه هر وبسایتی را ایجاد کنید. بدون یادگیری این قدم به هیچ وجه نمی‌توانید وارد پروسه یادگیری قدم‌های دیگر شوید. می‌توانید فرایند یادگیری HTML را با استفاده از دوره آموزشی رایگان «آموزش HTML» شروع کنید.

قدم سوم: آموزش CSS

در قدم بعدی از طراحی وبسایت نیاز است که فرایند زیباسازی و مرتب‌سازی اسلکتی که در قدم قبلی ایجاد کردیم را یاد بگیریم. بنابراین در این قدم لازم است که CSS را یاد بگیریم. در دوره آموزشی رایگان «آموزش CSS» شما با تک تک ویژگی‌های CSS آشنا خواهید شد و می‌توانید ایده‌های خودتان را به صورت عملی پیاده‌سازی کنید.

قدم چهارم: آموزش Sass

برای آنکه بتوانید بصورت حرفه‌ای‌تر و قدرتمند‌تر روی CSS کار کنید نیاز به استفاده از یک پیش‌پردازنده دارید. در رابطه با اینکه پیش‌پردازنده چیست می‌توانید به ویدیوی اول این دوره آموزشی مراجعه کنید. اما همانطور که گفته شد شما برای حرفه‌ای شدن در زمینه کاری‌تان نیاز به گذراندن این دوره دارید. بنابراین به عنوان قدم چهارم شروع به یادگیری دوره آموزشی «آموزش کامل Sass» کنید.

قدم پنجم: آموزش Flexbox

در فرایند یادگیری CSS با مبحث لایه‌بندی و قرار دادن المان‌ها در مکان‌های مختلف آشنا خواهید شد. انجام چنین کاری بدون استفاده از ماژول‌های کاربردی CSS کار چندان آسانی نیست، مخصوصا زمانی که قصد طراحی وبسایت واکنشگرا (وبسایتی که بتواند روی تمام صفحات کامپیوتر، تبلت، موبایل و... به خوبی نمایش داده شود) را داشته باشید. به همین دلیل است که ما در قدم پنجم نیاز داریم با ماژول Flexbox آشنا شویم. برای گذراندن این قدم نیاز است که دوره آموزشی «آموزش کامل Flexbox» را مشاهده کنید.

قدم ششم: آموزش CSS Grid

بعد از یادگیری فلکس‌باکس نیاز است که در زمینه لایه‌بندی وبسایت‌ها آزادانه‌تر قدم بردارید، به همین دلیل یادگیری CSS Grid بسیار الزامی خواهد بود. از این مبحث ترسی نداشته باشید چرا که با مشاهده دوره آموزشی «آموزش کامل CSS Grid» به صورت کامل می‌توانید این ماژول را نیز یاد بگیرید.

قدم هفتم: آموزش طراحی وب سایت

نظرتان در رابطه با یک آموزش محور چیست؟ من که نظرم مثبت است. حال که تمام این قدم‌ها را طی کرده‌اید نیاز است که بصورت عملی بتوانیم از آن‌ها در یک پروژه کامل استفاده کنیم. در قدم هفتم از گام‌های یادگیری ما با دوره آموزشی «آموزش طراحی وب سایت» به شما فرایند ساخت یک وبسایت واقعی را نشان می‌دهیم.

قدم هشتم: آموزش پروژه محور Bootstrap 4

پس از کار کردن با CSS متوجه می‌شوید که برای سریع‌تر نوشتن پروژه‌های‌تان با مشکلاتی روبرو خواهید بود. و آن مشکل این است که تمام کدها را باید از ابتدا خودتان بنویسید. حال فریمورک بوت‌استرپ دقیقا در این حالت به ما کمک می‌کند تا بتوانیم تنها با استفاده کردن از کامپوننت‌های آماده و شخصی‌سازی آن‌ها با سرعت بسیار بیشتری وبسایت مورد نظرمان را آماده کنیم. برای طی کردن قدم هشتم شما نیاز دارید که دوره آموزشی «آموزش پروژه محور Bootstrap 4» را بگذرانید.

قدم نهم‌: آموزش ایجاد وبسایت PWA یا  Progressive Web Apps

نظرتان در رابطه با توسعه یک اپلیکیشن موبایلی برای وبسایت‌تان چیست؟ حال شاید فکر کنید که نیاز به یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی جدید و کلی ابزار مختلف دارید. اما به این شکل نیست. به لطف وب اپلیکیشن‌های پیش‌رونده شما می‌توانید به سادگی وبسایت‌تان را برای پلتفرم‌های موبایل بهینه کنید. مشاهده دوره آموزشی «آموزش ایجاد وبسایت PWA یا  Progressive Web Apps» در این مسیر به شما کمک می‌کند.

بیشتر از این گام‌ها

در گام‌های یادگیری بعدی شما به شدت نیاز خواهید داشت که بصورت حرفه‌ای روی جاوااسکریپت و فریمورک‌های آن کار کنید. به همین منظور پیشنهاد می‌کنم بعد از پشت سر گذاشتن قدم‌های ذکر شده سراغ گام‌های یادگیری «جاوااسکریپت»، «ری‌اکت» و «ویوجی‌اس» بروید.

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول

آیا آموزش طراحی وب راکت کافی است ؟

ما سعی کرده‌ایم در طول دوره‌های مختلف طراحی و توسعه وب را به شکل قدم به قدم و کامل به شما آموزش دهیم. با مشاهده دوره‌های که برای یادگیری طراحی وب مشخص کرده‌ایم شما در نهایت به شکل کامل با طراحی وب آشنا می‌شود و می‌توانید برای خودتان سایت ایجاد کنید.

طراحی وب ارزش یادگیری دارد ؟

برنامه‌نویسان و شرکت‌های بسیار مختلفی چه در ایران و چه در خارج ایران مشغول طراحی وب هستند. به شکلی که در صورت یادگیری طراحی وب به سادگی می‌توانید در شرکتی کار بگیرید یا به شکل فریلنسری پروژه تحویل بگیرید.

بنابراین می‌توان گفت که طراحی وب ارزش یادگیری واقعا بالای دارد و می‌تواند به شما در هدف پیش روی خود کمک بسیار زیادی کند.

یادگیری طراحی وب چقدر زمان میبرد؟

با توجه به گستردگی مباحث طراحی وب یادگیری کامل همه این مباحث زمان نسبتا زیادی را از شما طلب می‌کند. پیشنهاد ما این است که درگیر زمان نشوید و قدم به قدم با صبر کافی قدم‌های طراحی وب را طی کنید تا بتوانید طراحی وب را به شکل کامل آموزش ببینید

frontend چیست؟

frontend به ظاهر یک وبسایت اشاره دارد، چیزی که کاربر به آن تعامل دارد، اطلاعات را میبینید، یا اطلاعاتی را در آن وبسایت وارد می‌کند. طراحی وب یعنی ایجاد کردن همین ظاهر.