دسته بندی :
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۵
گردآوری و تالیف : حسام موسوی

کارمو با طراحی گرافیکی شروع کردم و حدود 2 سال طراحی گرافیکی میکردم بعد به طراحی وب علاقه پیدا کردم و همراه طراحی وب عاشق کدنویسی شدم به PHP | sass | css | Jquery | javaScript تسلط کامل دارم . در بین فریم ورک های PHP اول با CodeIgniter کار کردم اما به laravel علاقه مند شدم و دارم بطور حرفه ای دنبالش میکنم . امید من اینکه بتونم کاربرهای ایرانی رو به دنیای بیرون متصل کنم تا بتونن از فناوری های تازه آگاهی داشته باشن

سلام خدمت همه ای دوستان عزیز راکتی ، از این به بعد آموزش ها و اخبار زبان ها و ابزارهای مختلف رو بصورت پست های جداگانه در راکت شروع میکنیم که اگر از منابع خاصی گرفته بشن با ذکر منابع خارجی حتما به شما اطلاع میدیم و اگر از طرف خود راکت هست که قاعدتا منبع اش ما هستیم و لازم به گفتن نیست امیدوارم این سری پست های آینده مورد استفاده شما دوستان قرار بگیره . 

در این پست میخوام در مورد یکی از اخبار جدیدی که در رابطه با لاراول ارائه شده صحبت کنم . که شاید برای دوستداران لاراول جالب باشه . در اکتبر سال 2014 بود که لاراول ابزاری به اسم Elixir  رو برای اولین بار در لاراول قرار داد تا توسعه دهنده ها بتونن خیلی از کارهای Frontend رو بصورت اتوماتیک انجام بدن . این ابزار بر پایه Gulp ایجاد شده و اگر با Gulp آشنا باشین میدونید که این ابزار برای اتوماتیک کردن خیلی از کارها Frontend مورد استفاده قرار میگیره و کار توسعه دهنده ها رو خیلی خیلی ساده تر میکنه . حالا Elixir بعد از حدود 2 سال ، پیشرفت های زیادی کرده و به یک ابزار محبوب در بین لاراولی ها تبدیل شده . 

در ورژن بعدی لاراول ، Elixir قراره تغییر پیدا کنه و بجای استفاده از Gulp از Webpack برای پیاده سازی استفاده کنه . این یعنی اینکه ، قراره اکوسیستم پلاگین هاش تغییر پیدا کنه . چون قراره از پایه عوض بشه ، برای همین اسمش هم تغییر پیدا کرده . 

اسم جدیدش هست لاراول Mix که قرار همراه لاراول 5.4 ارائه بشه .اگر تا الان از لاراول Elixir استفاده میکردین و بهش عادت کردین پس شاید این خبر خوبی برای شما نباشه ولی تا اومدن لاراول 5.4 باید صبر کرد و دید که دلیل اینکار لاراول چی میتونه باشه . از گشت و گذاری که درباره لاراول Mix کردم این رو فهمیدم که این ابزار توسط  در حال توسعه است و اگر میخواین لاراول Mix رو حتی قبل از ارائه توسط خود لاراول ببینید میتونید به اکانت گیت هاب  مراجعه کنید . یا مستقیم برین به repository لاراول Mix. یا حتی مثال کامل لاراول به همراه لاراول Mix رو در این repository مشاهده کنید .

خب یا بد بودن این خبر رو میزارم پای نتیجه گیری خودتون . حداقل فعلا این خبر به مذاق من یکی که خوش نیومده ، حالا باید دید در ادامه چه اتفاق های قراره بیفته . 

منبع این خبر تا حدودی وبسایت laravel-news بوده .

دیدگاه های مخاطبین

ثبت دیدگاه شما

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید :