راکت‌کست

در این مجموعه از پادکست‌ها من یعنی حسام موسوی سعی دارم در مورد دنیای جالب برنامه نویسی و طراحی صحبت کنم . همونطور که میدونید دنیای برنامه نویسی امروزه بسیار وسیع شده و هر روز هم ابزارها و فریمورک‌های مختلفی ارائه میشه. برای همین کلی موضوع تازه داریم تا در موردش در این مجموعه از پادکست ها حرف بزنیم

فیلتر ها
مرتب سازی : پربحث ترین ها
راکت‌کست شماره 10
- 24:31 دقیقه

دانشگاه نریم

در این راکت‌کست قصد دارم در مورد دانشگاه نرفتن صحبت کنم و بهتون نشون بدم در زمان حاضر نرفتن به دانشگاه و رفتن به سمتی که بتونه برای ما مفید‌تر باشه چقدر عاقلانه تره . با من در این راکت‌کست همراه باشید تا یه گپ و گفتگو مشتی داشته باشیم . 
راکت‌کست شماره 15
- 16:00 دقیقه

آیا php مرده است یا خیر ؟

چرا زیاد میشنویم که php دیگه مرده است، آیا واقعا کار php تموم شده و نیاز است، سراغ زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر برویم . اینجا دقیقا جای است که قصد دارم در مورد این مطلب یکبار برای همیشه صحبت کنم و بررسی کنم که آیا عمر php به سر آمده یا خیر.
راکت‌کست شماره 7
- 22:42 دقیقه

کدام زبان برنامه نویسی و چرا ؟

موضوع بحث این راکت‌کست در مورد انتخاب بهترین زبان برای پیاده سازی کردن اهداف شما است، در این راکت‌کست سعی میکنیم بر اساس اهداف متفاوت انتخاب های متفاوت را در اختیارتان قرار دهم ، البته قصد ندارم زبان بخصوصی را پیشنهاد کنم در اصل سعی دارم به شما این موضوع را متذکر شوم که باید برای شرایط بخصوص بهترین زبان را انتخاب کنید برای این امر هم باید برای خودتان پارامترهای را مشخص کنید
راکت‌کست شماره 3
- 30:53 دقیقه

Nodejs در مقابل PHP

این "در مقابل" بودن به این معنی نیست که قصد دارم که Nodejs رو بد نشان بدم یا PHP را بد نشان بدم، هدف من از این راکت‌کست اینکه مزایایه هر کدوم یک از این زبان ها رو بررسی کنم با بررسی کردن مزایای هر کدوم میتونیم به سادگی معایب مقابل هر کدوم رو بفهمیم . 
راکت‌کست شماره 4
- 13:43 دقیقه

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی چقدره ؟

خیلی اوقات پیش میاد که افراد تازه کار قصد وارد شدن در دنیای برنامه نویسی رو دارن و ندونسته از دیگران در مورد مدت زمانی که طول میکشه تا زبان برنامه نویسی یا کار با یک ابزار یا یک فریمورک رو یاد بگیرین سوال میکنند و بقیه زمان های رو میدن که اکثر اوقات باعث مشکل برای یادگیرنده ها میشه اگر قصد دارید بدونه چه مشکلاتی رو حتما این راکت‌کست رو گوش کنید . 
راکت‌کست شماره 2
- 23:26 دقیقه

React Native در مقابل جاوا و سوئیفت

ری اکت نیتیو امروزه بهترین فریمورکی است که میتوانید با استفاده از آن اپلیکیشن های اندروید و ios طراحی کنید در این راکت‌کست قصد دارم, ری اکت نیتیو را در مقابل زبان های native همانند جاوا و سوئیفت قرار بدم و از مزایا و معایب ری اکت نیتیو صحبت کنم
راکت‌کست شماره 8
- 24:37 دقیقه

حقوق برنامه نویسان و درآمد ارزی

موضوع بحث این راکت‌کست در مورد حقوق برنامه نویسان ایرانی و روش کسب درآمد ارزی‌ است . در این راکت‌کست در مورد حقوق برنامه نویسان ایرانی در نقاط مختلف کشور و همینطور روش افزایش حقوق شما صحبت خواهم کرد و همچنین به شما خواهم گفت از طریق چه راه های میتوانید درآمد ارزی داشته باشید و این درآمد ارزی را به شکل ریالی آن در داخل کشور مورد استفاده قرار دهید.
راکت‌کست شماره 1
- 26:39 دقیقه

مقایسه ۳ فریمورک جاوا اسکریپت

در این پادکست سه فریمورک محبوب جاوا اسکریپتی به نام های Angularjs , Vuejs و Reactjs رو با هم مقایسه میکنم در این پادکست میبینم که کدوم فریمورک میتونه بهتر به ما در طراحی اپلیکشن‌هامون به ما کمک کنه.
راکت‌کست شماره 5
- 18:00 دقیقه

برنامه نویس بودن یا شدن در وضعیت فعلی اقتصادی کشور

در این راکت‌کست من بررسی میکنم که ما به عنوان یک برنامه نویس چه به شکل تازه کار و چه به شکل افرادی که همین الان هم مشغول به کار هستند چطور باید در این وضعیت اقتصادی کشور کار برنامه برنامه نویسی رو انجام بدیم یا چه راه های وجود داره در این وضعیت به ما کمک کنه به بهترین نتیجه کاری برسیم . 
راکت‌کست شماره 11
- 22:30 دقیقه

کار در یک شرکت یا فریلنسری ؟

انتخاب هوشمندانه بین کار در یک شرکت به عنوان کارمند یا فریلنسر شدن آنقدر مهم است که میتواند به تنهای مسیر آینده زندگی شما را مشخص کند . هر کدام از این دو ویژگی های دارند که تصمیم دارم . در این راکت‌کست این ویژگی ها را بررسی کنم
راکت‌کست شماره 13
- 21:40 دقیقه

وردپرس خوب یا بد ؟

در این راکت‌کست قصد دارم در مورد وردپرس صحبت کنم، وردپرسی که یکی از محبوب ترین CMS های حال حاضر جهان است و کمتر کسی میتواند پیدا شود که آن را نشناسد . اما این CMS محبوب در کنار کاربردی عالیش در ایجاد وبلاگ ها و فروشگاه ها بعضا آنچنان هم کاربردی نیست و حتی میتواند کسب و کارها را نابود کند اگر در جای درست انتخاب نشود . 
راکت‌کست شماره 9
- 20:00 دقیقه

اهمیت مستندنویسی برای کدها

موضوع بحث این راکت‌کست در مورد اهمیت نوشتن کامنت یا مستند برای کدهای شما در پروژه های مختلف است. در این راکت سعی دارم با بیان تجربه شخصی خودم در زمانی که به اهمیت این موضوع پی بردم به شما نشان بدم که چقدر لازمه که شما برای پروژه ها و کدهای که مینویسید ، توضیح قرار بدید تا خودتون و دیگران بتونید متوجه کدهای نوشته شده بشید . البته دلایلی در این رابطه وجود داره که در قالب این راکت‌کست این دلایل رو در اختیار شما دوستان قرار میدم. 
راکت‌کست شماره 16
- 19:45 دقیقه

چطور برنامه‌نویس بهتری باشیم

چطور برنامه‌ نویس بهتری باشیم، تقریبا همه ما یکبار این سوال رو از خودمان پرسیده‌ایم، حالا در این راکت‌کست قصد دارم راه‌ حل‌های را شرح دهم که خودم شخصا از آن‌ها استفاده می‌کنم. البته شما در جایگاه شنونده این اجازه را دارید تا در قسمت دیدگاه این راکت‌کست مطلبی را به گفته‌های من اضافه کنید یا با مطلبی از حرف‌های من کاملا مخالفت کنید. امیدوارم حرف‌های که در این راکت‌ به شما ارائه می‌کنم مورد استفاده شما قرار بگیرد.
راکت‌کست شماره 6
- 16:01 دقیقه

تست نویسی اصلا به چه دردمون میخوره ؟

در ایران برنامه نویس های زیادی نداریم که زمانی که پروژه ای را توسعه میدهند در همان زمان برای برنامه خود تست هم بنویسیند و این موضوع بیشتر بخاطر ناآگاه بودن از داستان تست نویسی و مزایای است. معمولا دلیل این موضوع اینست که افرادی که آموزش برنامه نویسی میدهند کمتر نامی از نوشتن تست برای برنامه های خودشان میبرند و اهمیت نوشتن تست را برای برنامه نویسان تازه کار مشخص نمیکنن . 
راکت‌کست شماره 14
- 21:40 دقیقه

روش قیمت گذاری پروژه های فریلنسری

در این راکت‌کست تصمیم دارم در مورد روش قیمت‌ ‎گذاری بر روی پروژه‌ای که به عنوان یک فریلنسر قرار است، انجام بدید صحبت کنم. این موضوع به شکلی میتوان گفت مشکل خیلی از افراد است، که من در این راکت‌کست با راحلی سعی کردم کردم آن را برطرف کنم یا حداقل تا حد بسیاری آن را ساده کنم . 
راکت‌کست شماره 12
- 22:30 دقیقه

چطور فریلنسر بهتری باشیم

تعداد زیادی از برنامه نویسان مشغول کار به شکل فریلنسری هستند، راکت‌کست چطور فریلنسر بهتری باشیم قرار است به شما کمک کند تا با رعایت یک سری موارد به یک فریلنسر حرفه‌ای و کار بلد تبدیل شوید.