ساخت Restful Api با Nodejs

برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید و این دوره بخشی از دوره های اعضای ویژه نمیباشد

تعداد شرکت کنندگان 547 نفر
قیمت دوره 80000 تومان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 08:47:36
تعداد قسمت‌ها 19
نوع دسترسی نقدی
امتیاز دوره‌
4.67 از 6 رای

در طول دوره آموزش api نویسی node.js به شما آموزش می‌دهیم که چطور می‌توانید از node برای ایجاد کردن api مورد نظر پروژه خود استفاده کنید.

api چیست ؟

امروزه برنامه‌های وب و موبایل به شکلی توسعه داده می‌شوند که مستقیما با backend پروژه در ارتباط نیستند و شما برای آنکه بتوانید اطلاعاتی را به backend ارسال و دریافت کنید باید از درخواست‌های http در سمت frontend استفاده کنید.

این درخواست‌های اطلاعاتی را به شکل json به backend شما ارسال می‌کنند و در نهایت پاسخی به شکل json دریافت می‌کند به این موضوع api گفته می‌شود. در اصل api رابطی بین frontend و backend شما است.

ما در جلسات ابتدای دوره آموزش api نویسی node.js به شکل مفصل در مورد اینکه api چیست توضیحاتی را به شما ارائه می‌کنیم.

چرا نیاز است که api بنویسیم؟

زمانی که شما در حال ایجاد اپلیکیشن موبایلی هستید یا زمانی که از کتابخانه‌ها و فریمورک‌های همچون vue، react و angular برای ایجاد کردن وبسایت‌های spa استفاده می‌کنید عملا نمی‌توانید به شکل معمول با backend پروژه ارتباط برقرار کنید اطلاعاتی را ارسال یا دریافت کنید از همین رو نیاز دارید که درخواست‌های خود را به شکل http به backend ارسال کنید.

بنابراین یادگیری اصول ایجاد کردن یک api می‌تواند به شما کمک کند به شکل کاربردی‌تری api مورد نظر خود را بسازید و مورد استفاده قرار دهید.

در طی دوره آموزش api نویسی node.js ما سعی می‌کنیم تمام نکات لازم از ورژن‌بندی تا ساختاربندی خود پروژه را به شکل کامل به شما آموزش دهیم.

جداسازی frontend و backend

شما می‌توانید با ایجاد یک api توسعه backend و frontend را از هم جدا کنید. این موضوع به این معنی است که با ایجاد یک api در سمت frontend می‌توانید از آن در چند frontend متفاوت بهره ببرید.

برای مثال شما زمانی که api خود را توسعه دادید می‌توانید از همان api در سمت frontend وب یا موبایل استفاده کنید یا می‌توانید api مورد نظر خود را در اختیار دیگران قرار دهید تا با هدف خاصی از آن استفاده کنند.

برای مثال گوگل دارای api‌های مختلفی است که برنامه‌نویسان از آن‌ها استفاده می‌کنند. مانند api نقشه، یا api آب و هوا و ...

پیش نیاز دوره آموزش api نویسی node.js

برای مشاهده این دوره شما نیاز دارید در ابتدا با node آشنا باشید. اگر هنوز node.js را یاد نگرفته‌اید در ابتدا دوره آموزش node.js رو مشاهده کنید تا به شکل کامل با node آشنا شوید و در مرحله بعد می‌توانید این دوره را مشاهده کنید.

بجز پیش نیازی که در بالا به آن اشاره کرده‌ایم شما نیاز به پیش نیاز دیگری ندارید و می‌توانید با استفاده از این دوره به شکل کامل api نویسی در nodejs را یاد بگیرید.

آیا یادگیری api نویسی سخت است؟

اگر شما با nodejs آشنا باشید می‌داند که به شما کمک می‌کند که کدهای جاوا اسکریپت را در سمت سرور اجرا کنید. تفاوت اصلی که api با حالت معمول دارد این است که در api شما اطلاعات را به شکل json بر میگردانید.

بنابراین اگر شما به خوبی کار با node را بلد باشید کار سختی برای یادگیری api نویسی در node ندارید.

دیدن ادامه مطلب

سوالات متداول

api چیست؟

api یک رابط برای ایجاد ارتباط بین frontend و backend است که شما با استفاده از درخواست‌های http می‌توانید اطلاعاتی را از طریق frontend به backend بفرستید یا برعکس دریافت کنید

آیا آموزش api نویسی node.js وبسایت راکت کافی است ؟

ما در طی این دوره سعی کردیم به شکل مفصل و کاربردی روش ایجاد کردن api با استفاده از node.js را به شما آموزش دهیم تا بتوانید در پروژه‌های مورد نظر خود api های مورد نظرتان را ایجاد کنید.

بنابراین باید گفت این دوره به اندازه کافی برای یادگیری api نویسی در node.js کافی است.

api نویسی ارزش یادگیری دارد؟

در زمان حاضر قطعا یادگیری روش ایجاد api یکی از مهارت‌های الزامی برای برنامه‌نویسی است تا شما بتوانید در زمان لازم api پروژتان را ایجاد کنید.

یادگیری api نویسی چقدر زمان میبرد؟

این کاملا به شما بستگی دارد که چقدر بر node.js تسلط دارید، هر چه میزان تسلط شما بر روی node.js بیشتر باشد شما می‌توانید در زمان کمتر یاد بگیرید که چطور یک api در node.js پیاده سازی کنید.

برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید و این دوره بخشی از دوره های اعضای ویژه نمیباشد

تعداد شرکت کنندگان 547 نفر
قیمت دوره 80000 تومان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 08:47:36
تعداد قسمت‌ها 19
نوع دسترسی نقدی
امتیاز دوره‌
4.67 از 6 رای

آفلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران هم قرار بدم. 

سوالات و گفتگو‌ها

سوالات و گفتگو‌ها

اگر سوال و مشکلی یا حتی بحثی در یکی از حوزه‌های برنامه‌نویسی دارید این بخش به شما کمک ویژه‌ای خواهد کرد

دورهای پیشنهادی

مشاهده همه دوره ها
آموزش nextjs

آموزش nextjs

دوره آموزش nextjs به شما کمک می‌کند ssr را برای react به سادگی راه ‌اندازی کنید و یک وبسایت با سئو مناسب با react بوجود آورید.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش Redux

آموزش Redux

در طول دوره آموزش redux (ریداکس) سعی می‌کنیم به شکل کامل و کاربردی روش استفاده از کتابخانه redux برای حل مشکل مدیریت stateها را به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
Unit Test در جاوااسکریپت

Unit Test در جاوااسکریپت

در قالب این دوره آموزش تست نویسی در جاوا اسکریپت قصد داریم به شکل کامل و جامع روش نوشتن تست‌های مختلف برای پروژ‌های جاوا اسکریپت را به شما آموزش دهیم.

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش پروژه محور و کامل Vuejs 2

آموزش پروژه محور و کامل Vuejs 2

آموزش vue.js قدم ابتدایی از یادگیری vue است که در طی این دوره قصد داریم به شکل قدم به قدم کار با این کتابخانه پرمخاطب جاوا اسکریپت را به شما آموزش دهی...

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید