آموزش mongodb

قیمت دوره 79,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 03:38:48
تعداد قسمت‌ها 13
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.75 از 8 رای

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

در طی دوره آموزش mongodb قصد داریم این دیتابیس محبوب را قدم به قدم و به شکل کامل به شما آموزش دهیم تا بتوانید در قالب این دوره به شکل کامل این دیتابیس آشنا شوید.

mongodb چیست؟

mongodb را میتوان به عنوان یک دیتابیس nosql به شمار آورد که در بین برنامه‌نویسان دارای محبوبیت بسیار زیادی است و در پروژه‌های مختلف زیادی مورد استفاده قرار میگیرد.

شما با استفاده از mongodb می‌توانید اطلاعات مورد نظر خود را به شکل غیر ساختار یافته ذخیره سازی کنید. (غیر ساختار یافته یعنی چی ؟ این موضوع را در چند پاراگراف پایین‌تر توضیح خواهیم داد.)

در طول دوره آموزش mongodb ما سعی داریم کار با این دیتابیس کاربردی را به شما آموزش دهیم.

تفاوت دیتابیس‌های SQL و NoSQL

برای اینکه بتوانید تفاوت این دو را درک کنید ابتدا باید تعریف دیتابیس SQL را بشنوید.

فرض کنید که قصد دارید اطلاعات کاربری را ذخیره سازی کنید اگر تصمیم بگیرید ذخیره سازی این اطلاعات را در دیتابیسی مثل mysql که از نوع دیتابیس‌های sql است، انجام دهید، ابتدا باید جدول مورد نظر با فیلد‌های آن را به شکل دقیق در mysql تعریف کنید و بر اساس همان ساختار اطلاعات خود را ذخیره سازی کنید نبود کوچیک‌ترین اطلاعاتی که وجودش از قبل الزامی شده است باعث ارور در دیتابیس mysql می‌شود.

اما دیتابیس‌های nosql دقیقا برعکس این حالت هستند. شما در دیتابیس‌های nosql نیاز ندارید که ساختار اطلاعاتی که قصد ذخیره سازی آن‌ها را دارید از قبل مشخص کنید و این موضوع در چند سال گذشته مورد استقبال برنامه‌نویسان زیادی قرار گرفته.

احمالا با همین تعریف ساده متوجه تفاوت بین دیتابیس‌های SQL و noSQL شده‌اید.

آیا آموزش mongodb سخت است؟

کار با mongodb کار ساختی نیست، تنها کاری که شما نیاز است در ابتدا انجام دهید یادگیری دستورات خود mongodb است و در مرحله بعدی باید یاد بگیرید با زبان برنامه‌نویسی مورد نظر خود برای مثال جاوا اسکریپت و یا غیره به چه شکلی به دیتابیس mongodb متصل شوید. اطلاعات خود را ویرایش، حذف یا بازیابی کنید.

از این جهت باید گفت شما کار سختی برای یادگیری mongodb ندارید تنها نیاز است به اندازه لازم تلاش کنید و تمرین را برای یادگیری بهتر آن فرامونش نکنید.

پیش نیاز‌های آموزش mongodb

شما برای شروع یادگیری کار با mongodb نیاز به هیچ پیش نیاز خاصی ندارید.

در قالب دوره آموزش mongodb هر چیزی که نیاز باشد را قدم به قدم در جلسات مختلف به شما آموزش می‌دهیم و امیدواریم در پایان دوره شما بتوانید به شکل کامل با استفاده از mongodb اطلاعات خود را ذخیره، بازیابی، ویرایش یا حذف کنید.

چرا mongodb را از مجموعه راکت یاد بگیرید؟

ما در راکت تلاش کرده‌ایم دوره‌ای آماده کنیم که در قالب این دوره موارد مورد نیاز برای کار با mongodb را به شما، به خوبی آموزش دهیم و مطمئن هستیم در پایان دوره می‌توانید از mongodb برای ذخیره سازی اطلاعات به خوبی استفاده کنید.

در کنار آموزش اکثر سرفصل‌های mongodb با مثال‌های مختلف ما سعی می‌کنیم در کل پروسه یادگیری در کنار شما باشیم و در صورت داشتن سوال یا مشکل به شما کمک کنیم تا سوالات و مشکلات خود را حل کنید.

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول

آیا mongodb ارزش یادگیری دارد؟

در جواب این سوال باید گفت، این تماما به هدف شما بستگی دارد، اینکه قرار است چه پروژه‌ای کار شود و شرایط آن پروژه چیست، البته باید گفت قطعا یادگیری mongodb ارزش بسیار بالایی دارد.

چرا mongodb را انتخاب کنید؟

اگر تصمیم دارید که برای ذخیره سازی اطلاعات خود از یک دیتابیس nosql استفاده کنید قطعا mongodb جز اولین انتخاب‌های شما خواهد بود. دلیل این موضوع امکانات جالبی است که این دیتابیس nosql در اختیار شما قرار میدهد.  اگر جلسات دوره mongodb را مشاهده کنید دلایل مختلف آن را به شکل مفصل برایتان شرح داده‌ایم.

mongodb یک دیتابیس nosql یا sql؟

دیتابیس mongodb را می‌توان به عنوان یک دیتابیس nosql به شمار آورد چون شما برای ذخیره‌سازی کردن اطلاعات مورد نیاز خود نیاز به ایجاد جدول یا ساختار خاصی نیستید و به سادگی می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را در قالب collection ذخیره سازی کنید.

یادگیری mongodb چقدر زمان میبرد؟

به دلیل ماهیت ساده کار با mongodb یادگیری و استفاده از آن کار سختی نیست اگر شما با زبان برنامه‌ نویسی خاصی آشنا باشید می‌توانید در زمان خیلی کوتاه کار با mongodb را یاد بگیرید و در پروژه خود استفاده کنید.

گواهی پایان دوره
گواهی پایان دوره (گواهی مشاهده آنلاین)
دوره را به شکل آنلاین و کامل مشاهده کنید.
این گواهی رایگان است و تنها با مشاهده کامل دوره برای شما فعال می‌شود.
تایید فنی مهارت (گواهی کسب مهارت)
قابلیت تایید فنی کسب مهارت برای این دوره هنوز فعال نشده. (به زودی فعال خواهد شد)

توجه مهم : در صورتی که نیاز دارید توضیحات بیشتری در مورد گواهی پایان دوره راکت کسب کنید، وارد صفحه "گواهی پایان دوره راکت چیست؟" شوید، توضیحات تکمیلی در این صفحه وجود دارد که برای درک بهتر گواهی پایان دوره به شما کمک خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال دیدگاه لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

قیمت دوره 79,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 03:38:48
تعداد قسمت‌ها 13
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.75 از 8 رای

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آنلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم...

مشاهده پروفایل حسام موسوی

گفتگو‌ برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن وارد شو