آموزش پکیج نویسی لاراول

اگر با لاراول و پکیج ها آشنا باشید مطمئنن میدانید که پکیج ها بخش مهمی در لاراول هستند و به برنامه نویسان و توسعه دهندگان لاراول کمک میکنند تا بتوانن برنامه های که می سازند را سریع تر توسعه دهند . برای مثال اگر شما برنامه نویس لاراول باشید و بخواید در یک پروژه فایل های Ecxel را بخوانید یا اطلاعات خود را در فایل های Ecxel ذخیره کنید آیا می آید یک api از صفر برای ارتباط با Excel مینویسید یا می آید از پکیج ها و کدهای اماده این مبحث برای پیشرفت سریع تر استفاده میکنید ؟

آموزش پکیج نویسی لاراول

اشتراک گذاری:

توضیحات

در فریمورک لاراول و تقریبا بقیه فریمورک‌ها، پکیج‌های توسعه راهکار اصلی شما برای افزودن قابلیت‌های مختلف به اپلیکیشن‌تان خواهند بود. وسعت توسعه‌دهی این پکیج‌ها می‌توانند هر میزان باشند، برای مثال می‌توانند کل سیستم احرازهویت شما را مدیریت کنند و یا آنکه تنها یک تاریخ شمسی را به پروژه‌تان اضافه نمایند. در حال حاضر نیز برای فریمورک لاراول پکیج‌های بسیار زیادی توسعه داده شده که می‌توانید در وبسایت Packalyst آن‌ها را مشاهده کنید.

با این حال هیچ سیستمی کامل نیست تا زمانی که مشارکت ۱۰۰ درصدی در آن صورت بگیرد، به همین دلیل ممکن است شما بین هزاران پکیج جستجو کرده و در نهایت گزینه مورد نظر با تمام ویژگی‌هایی که می‌خواهید را هیچگاه پیدا نکنید! در این صورت خواهد بود که شما نیاز دارید خودتان دست به کار شده و شروع به نوشتن پکیج‌ها بکنید.

آموزش پکیج نویسی لاراول

در این دوره آموزشی از وبسایت راکت ما دقیقا قصد انجام این کار را داریم. در این دوره شما با ساختار یک پکیج لاراولی آشنا خواهید شد و سپس با استفاده از تکنیک‌های متفاوت یاد خواهید گرفت که چگونه پکیج‌های مورد نظرتان را ایجاد کنید.

اما قبل از آنکه شروع به یادگیری بکنید بگذارید با چند مزیت دیگر توسعه پکیج‌ها در لاراول آشنا شوید:

حرفه‌ای‌تر شدن

داشتن توانایی نوشتن پکیج‌های لاراولی در رزومه کاری‌تان، شما را بسیار حرفه‌ای‌تر از آنچه که هستید نمایش خواهد داد. و این دقیقا همان نقطه‌ای‌ست که شما را از دیگر توسعه‌دهندگانی که تنها کار با لاراول را بلدند متمایز کرده و در بازار رقابتی استخدامی شما را یک قدم به جلو می‌برد.

مشارکت

لاراول یک سیستم متن باز است، متن باز بودن یک پروژه همواره یک پیام اصلی را به همراه دارد و آن این است که «شما نیز باید مشارکت کنید». با مشارکت کردن در پروژه‌ها و پکیج‌های مبتنی بر لاراول شما به بهبود این فریمورک دوست داشتنی کمک بسیار زیادی کرده‌اید و همچنین نمونه کار بیشتری را برای خودتان ایجاد می‌کنید. چه کسی می‌تواند از استخدام کسی که روی پروژه‌های لاراول در گیت‌هاب کار می‌کند دست بکشد؟!

بهینه‌سازی پروژه‌های آینده

پکیجی که شما خواهید نوشت یکبار مصرف نخواهد بود! پروژه‌های بسیار زیاد دیگری را قرار است در آینده پیش ببرید و در این راه ممکن است به کدها یا ویژگی‌هایی که قبلا توسعه داده‌اید نیاز داشته باشید. در این صورت خواهد بود که تنها کافی‌ست تا کتابخانه یا پکیجی که قبلا توسعه داده‌اید را به پروژه جدید اضافه کنید.

در این دوره چه چیزهایی را یاد خواهید گرفت؟

 • پیکربندی پکیج: اولین و اصلی‌ترین قدم برای شروع این دوره، آشنا شدن با ساختار یک پکیج و ایجاد آن خواهد بود.
 • یادگیری Service Container: یادگیری و استفاده از کانتینر سرویس‌ها باعث می‌شود تا بتوانید بهتر Class Dependenciesها را مدیریت کنید.
 • یادگیری Service Provider: فراهم کنندگان سرویس یا Service Provider را به عنوان نقطه‌ای می‌شناسیم که پکیج‌تان را می‌توانید به لاراول متصل کنید.
 • یادگیری Facades: یادگیری Facades به شما این قابلیت را می‌دهد تا بتوانید دسترسی به یک شیء را از یک کانتینر فراهم کنید.
 • یادگیری Route و Controller در پکیج: استفاده از قابلیت‌های Route و Controller در پکیج‌ها نسبت به حالت عادی کمی چالش برانگیزتر است به همین دلیل یادگیری این بخش بسیار مهم خواهد بود.
 • یادگیری Viewهای خاص: یادگیری چگونگی استفاده از Viewهایی که به صورت تخصصی برای پکیج‌ها طراحی خواهند شد نیز اهمیت بالایی دارد.
 • یادگیری چگونگی ایجاد Config: هر پکیج استانداردی حاوی یک فایل Config خواهد بود. در این صورت کاربران دیگر خواهند توانست تا تغییرات کوچکی را در پکیج اعمال کنند.
 • یادگیری Publish فایل‌های پکیج: با استفاده از ویژگی Publish شما راهی را طراحی خواهید کرد که با استفاده از آن فایل‌های مدیریتی مربوط به پکیج‌تان وارد پروژه اصلی می‌شوند.
 • یادگیری استفاده از دیتابیس: شیوه درست استفاده پکیج‌تان از دیتابیس و انجام عملیات‌هایی مانند Migration را می‌توانید در این قسمت یاد بگیرید.
 • استفاده از Middleware: ممکن است استفاده از Middlewareها در پروژه‌های عادی را بلد باشید اما چگونگی استفاده از این ویژگی در پکیج‌ها را می‌توانید از این بخش فرا بگیرید.
 • آپلود پکیج در Packagist: Packagist مخزنی بزرگ از پکیج‌های نوشته شده با PHP است. در نهایت زمانی که شما پکیج‌تان را توسعه دادید ممکن است دوست داشته باشید که آن را با دنیا نیز به اشتراک بگذارید.
 • استفاده از پکیج های دیگر در پکیج خود: بعضی مواقع شما از ویژگی‌های درون چند پکیج متفاوت راضی هستید و قصد دارید از آن‌ها نیز در پکیج خودتان استفاده کنید. در این حالت است که نیاز به یادگیری چگونگی ادغام این موارد خواهید کرد.

گارانتی بازگشت وجه

برای آنکه به شما اطمینان دهیم، که ما از محتوای دوره‌های خود ۱۰۰ درصد مطمئن هستیم، برای این دوره گارانتی بازگشت وجه قرار داده‌ایم و این به این معنی است که اگر شما محتوای این دوره را به شکل کامل مشاهده کنید، اما نتیجه‌ای که به شما قول دادیم را دریافت نکنید ۱۰۰ درصد مبلغ پرداختی شما را برگشت خواهیم زد.

مراحل و فرایند گارانتی

دیدگاه و پرسش

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید ورود یا ثبت‌نام

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

تکمیل ضبط
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.11 از 19 رای
مدت دوره 02:21:39
تعداد جلسات: 13
نوع دوره: ویژه / نقدی
شرکت‌کنندگان: 878 نفر

این دوره برای اعضای ویژه بصورت رایگان قابل مشاهده است. عضویت ویژه

گواهی پایان دوره
وضعیت: ابتدا وارد سایت شوید
گواهی پایان دوره راکت چیست؟
حسام موسوی
مدرس دوره

بیشتر از ۱۵ سال هست که در حال برنامه‌نویسی و انجام پروژه های مختلف هستم و ۱۰ سالی هست که آموزش برنامه‌نویسی به علاقمندان حوزه برنامه نویسی میدیم در همه این مدت الان عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی ک...