اصول طراحی شی‌ گرا SOLID

قیمت دوره 59,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 01:33:49
تعداد قسمت‌ها 6
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.58 از 12 رای

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه

اصول پنجگانه solid که در دوره آموزش اصول solid قصد آموزش آن‌ها را داریم می‌توانند به شما در بهتر پیاده‌سازی کردن برنامه‌های شی گرا به شما کمک کنند.

اصول solid چیست ؟

این اصول توسط شخصی با عنوان Robert C. Martin به شهرت رسیدن و هدف این پنج اصل برای بهتر نوشته شدن برنامه‌های شی گرایی بوده است. عنوان S.O.L.I.D دارای پنج حرف است که هر کدام از این حروف مربوط به یک اصل می‌شود که عبارت است از :

  1. کاراکتر S برای Single Responsibility Principle
  2. کاراکتر O برای Open/Closed Principle
  3. کاراکتر L برای Liskov Substitution Principle
  4. کاراکتر I برای Interface Segregation Principle
  5. کاراکتر D برای Dependency Inversion Principle

با مشاهده دوره آموزش اصول solid ما سعی داریم تک تک این اصول را به شکل مفصل به شما آموزش دهیم تا بتوانید با استفاده از این اصول پروژه‌های شی گرایی خود را بهتر پیش ببرید.

استفاده از اصول solid چه فایده‌ای دارد؟

استفاده مناسب از این اصول می‌تواند به خوانایی بیشتر و همچنین افزایش سرعت توسعه کدهای شما کمک بسیار زیادی کند.

معمولا پیش رفتن بر اساس هیچ اصولی مشکلات مفتاوتی برای پروژه متوسط و بزرگ پیش می آورد اما پیش برد پروژه‌ها بر اساس اصول می‌تواند به شما در پیش برد بهتر پروژه کمک بسیار زیادی کند، مخصوصا زمانی که که از اصلی استفاده کنید که امتحان خود را از قبل داده و سربلند بیرون آمده است.

البته باید گفت هیچ اجباری در استفاده از اصل solid برای کدنویسی شما وجود ندارد صرفا استفاده از این اصل به شما در بهبود کدنویسی‌های شی گرا کمک خوهد کرد.

در طی دوره آموزش اصول solid هم سعی ما بر این است که به شما کمک کنیم که قدم به قدم با این اصول به شکل کاربردی و جامع آشنا شوید.

پیش نیاز‌های آموزش اصول solid

شما برای مشاهده آموزش solid نیاز دارید یک زبان برنامه‌ نویسی که بر اساس شی گرایی باشد را بلد باشید. دلیل این موضوع این است که این اصول برای بهبود کد نویسی شی گرا معرفی شدند.

بنابراین شما به غیر آشنا بودن با یک زبان برنامه نویسی شی گرا به زبان خاص دیگری نیاز ندارید.

البته در طی این دوره از زبان php که شی گرایی را به خوبی در خود پیاده سازی کرده استفاده می‌کنیم اما مطالب این دوره مربوط به همه زبان‌ها می‌شود.

آیا یادگیری پنج اصل solid سخت است؟

شما در این دوره برای یادگیری پنج اصل solid کار سختی بر عهده ندارید می‌توانید در ابتدا با مشاهده جلسات مورد نیاز در این دوره با این پنج اصل آشنا شوید و در نهایت با تکرار و تمرین یاد بگیرید که چطور می‌توانید از این اصول در پروژه‌های خود استفاده کنید.

بنابراین این کاملا به شما بستگی دارد که چطور سعی می‌کنید که این اصول را کامل یاد بگیرید.

مشاهده ادامه مطلب

سوالات متداول

solid چیست؟

solid یک سری اصول پنجگانه که با استفاده از آن‌ها شما می‌توانید کدهای شی گرای تمیز‌تر و کاربردی‌تری داشته باشید.

آیا solid ارزش یادگیری دارد؟

کدنویسی شی گرا بدونه هیچ اصولی قطعا می‌تواند باعث بوجود آمدن یک سری مشکلات در پروژه‌های بزرگ شود اما پیاده سازی پروژه‌های شی گرا بر اساس اصولی که امتحان خود را از قبل پس داده‌اند از ارزش بالایی برخوردار است.

یادگیری solid چقدر زمان میبرد؟

شما برای آنکه بتوانید اصول solid را یاد بگیرید نیاز دارید ابتدا شی گرایی در یک زبان برنامه‌ نویسی را بلد باشید در صورتی که این مزیت را دارید با کمی تلاش میتوانید به سرعت با اصول solid آشنا شوید و در پروژه‌های خود از آن استفاده کنید.

آیا آموزش solid وبسایت راکت کافی است ؟

اصول solid مسئله پیچیده و خاصی نیست در دوره آموزش solid تمام مواردی که نیاز باشد را به شکل کامل به شما آموزش می‌دهیم و تنها مسئله باقی ماند تمرین خواهد بود که این موضوع بر عهده خود شماست.

گواهی پایان دوره
گواهی پایان دوره (گواهی مشاهده آنلاین)
دوره را به شکل آنلاین و کامل مشاهده کنید.
این گواهی رایگان است و تنها با مشاهده کامل دوره برای شما فعال می‌شود.
تایید فنی مهارت (گواهی کسب مهارت)
قابلیت تایید فنی کسب مهارت برای این دوره هنوز فعال نشده. (به زودی فعال خواهد شد)

توجه مهم : در صورتی که نیاز دارید توضیحات بیشتری در مورد گواهی پایان دوره راکت کسب کنید، وارد صفحه "گواهی پایان دوره راکت چیست؟" شوید، توضیحات تکمیلی در این صفحه وجود دارد که برای درک بهتر گواهی پایان دوره به شما کمک خواهد کرد.

جلسات دوره

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال دیدگاه لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

قیمت دوره 59,000 تومان
وضعیت دوره تکمیل ضبط
زمان کل دوره 01:33:49
تعداد قسمت‌ها 6
نوع دسترسی نقدی یا عضویت ویژه
امتیاز دوره‌
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی
4.58 از 12 رای

عضو ویژه شوید و به شکل آنلاین و رایگان مشاهده کنید یا نقدی خریداری کنید تا بتوانید دانلود کنید.
دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آنلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم...

مشاهده پروفایل حسام موسوی

گفتگو‌ برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن وارد شو

دوره‌های پیشنهادی

آموزش دیزاین پترن ها

در آموزش دیزاین پترن -‌ (Design Pattern) ما سعی میکنیم الگوهای طراحی که برای حل مشکلات متداول در شی گرایی مورد استفاده قرار میگیرد را به شما آموزش دهی...

آموزش کامل Flexbox

در قالب دوره آموزش flexbox ما سعی کرده‌ای به شکل کامل و پروژه‌ محور روش استفاده از flexbox را قدم به قدم برای طراحی وبسایت به شما آموزش دهیم.

آموزش کامل css grid

در طی دوره آموزش css grid به شکل کامل و پروژه محور بحث css grid را به شما آموزش خواهم داد تا بتوانید برای پیاده‌سازی پروژه‌های خود از css grid استفاده...

آموزش شی گرایی php

در طول دوره آموزش شی گرایی php ما سعی میکنیم، شما را با مفاهیم مربوط به شی گرایی در زبان php به شکل کامل و پروژه محور آشنا کنیم.

ساخت Restful Api با Nodejs

در طول دوره آموزش api نویسی node.js در کنار ایجاد یک ساختار mvc ما به شما آموزش می‌دهیم به چه شکلی api مورد نظر خود را با node پیاده‌سازی کنید.

آموزش طراحی وب سایت

در طول دوره آموزش طراحی وب سایت به شما در قالب یک پروژه کامل آموزش می‌دهیم که چطور ظاهر یک وبسایت را از صفر تا ۱۰۰ به شکل کامل پیاده‌‌سازی کنیم.