سه چیز که به عنوان یک برنامه‌نویس یاد گرفتم

13 خرداد 1398, خواندن در 3 دقیقه

همینطور که فناوری به طور ثابت رشد می‌کند، برنامه‌نویسی رایج‌تر و رایج‌تر می‌شود. حتی کارهای ساده هم از طریق ربات‌ها و هوش مصنوعی در حال ساده‌تر شدن هستند. بدون توجه به این که چقدر تجربه برنامه‌نویسی دارید یا ندارید، چند نکته وجود دارند که هر کسی می‌تواند از این مهارت با ارزش کسب کند.

1. هر چیزی، بیش از یک راه حل دارد

اگر چیزی باشد که من یاد گرفته‌ام، قطعا این است که هر چیزی بیش از یک راه حل دارد. وقتی که به نوشتن کد می‌رسیم، تقریبا همیشه یک راه بهینه‌سازی شده برای انجام کار مشابه وجود دارد، حتی اگر در ابتدا واضح نباشد. فرایندی که ممکن است کند پیش برود، می‌تواند به روشی تغییر یابد که خروجی نهایی یکسان است، اما متد مورد استفاده شدیدا سریع‌تر است.

همین مسئله درباره زندگی روزانه من هم صدق می‌کند. من یاد گرفته‌ام که هنگام کار بر روی یک چیز، یک قدم به عقب بردارم و به این فکر کنم که چگونه می‌توانم موثرتر باشم. مطمئنا هر کاری می‌تواند با زمان کافی انجام شود، اما همیشه یک راه بهتر وجود دارد.

2. دخیل شوید

از هر کسی که چند روز و هفته را بر روی یک پروژه سپری کرده است بپرسید، و آن‌ها به شما خواهند گفت که توسعه یک نرم افزار از یک شخص چیز زیادی می‌طلبد. دخیل شدن می‌تواند از آن هم بیشتر باشد. بسیاری از برنامه‌نویسان دست خود را در نرم افزارهای متن باز فرو کرده‌اند و مشارکت‌هایی انجام داده‌اند که به آن‌ها در ساخت یک پروژه قدرتمند با تجربه‌ای کم، بدون انتظار برای هیچ‌گونه جایزه‌ای کمک می‌کند. جایزه در خود مشارکت است، گرچه، دخیل شدن در پروژه‌های صحیح می‌تواند باعث گردش نگاه مردم به سمت شما شود.

برخی شرکت‌ها واقعا دوست دارند که ببینند یک کاندید برای پروژه‌شان در جامعه دخیل شده است؛ زیرا این مسئله خلاقیت، علاقه و قابلیت آن‌ها در کار با دیگران را نشان می‌دهد. (حتی اگر این دخیل شدن فقط به معنای ساختن چیزی بر پایه سورس کد آن‌ها باشد) پس اگر علاقه عمیقی دارید، بر پایه آن‌ها رفتار کنید و در جامعه‌ای دخیل شوید که علاقه‌های شما را دارد. مطمئن باشید که از دخیل شدن فقط منفعت به شما خواهد رسید و ضرری نخواهید کرد.

3. برای هر چیزی یک منبعی وجود دارد

به عنوان کسی که قبل از حتی یک تحصیل کوتاه مدت شروع به غرق شدن در برنامه‌نویسی کردم، به هیچ وجه نمی‌دانستم که از کجا شروع کنم، یا این که این کار اصلا ممکن است یا نه. طولی نکشید که پی بردم اینترنت می‌تواند منابع بی شماری برای یادگیری برنامه‌نویسی برای من فراهم کند. چه در قالب کتاب‌ها، آموزش‌های YouTube یا انجمن‌های بی شماری که تعداد زیادی از مردم از قبل کاری که می‌خواهم انجام دهم را بلدند.

چه می‌خواهید توسعه نرم افزار را شروع کنید، یا چه می‌خواهید راندن دوچرخه را یاد بگیرید، منبعی وجود دارد که می‌تواند شما را از صفر تا صد راهنمایی کند. (حتی اگر مجبور باشید از چندین منبع استفاده کنید)

منبع

چه امتیازی به این مقاله می دید؟
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
عالی

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال دیدگاه لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید

آفلاین
user-avatar
عرفان کاکایی @er79ka
دنبال کردن

گفتگو‌ برنامه نویسان

بخشی برای حل مشکلات برنامه‌نویسی و مباحث پیرامون آن وارد شو