5 نکته تجربه کاربری برای طراحان گرافیک

ترجمه و تالیف : ارسطو عباسی
تاریخ انتشار : 13 خرداد 98
خواندن در 1 دقیقه
دسته بندی ها : تجربه کاربری

متخصص بودن یک طراح گرافیک در زمینه تجربه کاربری به نظر یک الزام اجتناب ناپذیر است. در هر حال به نظر می‌رسد که هرچیزی با طراحی وب سر و کار داشته باشد بخشی از آن نیز مربوط به تجربه کاربری می‌شود. 

تجربه کاربری برای طراحان گرافیک

در اینجا قصد داریم به صورت کوتاه ۵ نکته در رابطه با تجربه کاربری را به شما بگوییم. با رعایت این موارد کاربران می‌توانند انتظار چیزی که می خواهند را از طراحی شما بکشند. 

۱. زیرک باشید

در حالی که قواعد دنیای طراحی گرافیک ممکن است تغییرناپذیر باشد اما دنیای تجربه کاربری به صورت دیگری است. همانطور که Theakston می‌گوید: طراحی پرینت شدنی مانند تنیس است، منحصر به فرد و بسیار منظم. اما سرویس‌های طراحی دیجیتال مانند فوتبال هستند، هیچ چیزی در آن پیش بینی نمی‌شود و هر زمان ممکن است قواعد تغییر کنند.

۲. اگر شک دارید آن را کم کنید

Theakston می‌گوید که در ابتدای همه چیز برای کاربرد قوی داشتن طراحی کنید. هر سرویس و محصولی یک دلیل اصلی برای ایجاد شدن دارد پس از آنجا شروع کنید. از خودتان بپرسید که هدف کاربران در استفاده از این کار در هر قسمت از آن چیست؟ برای این مفهوم طراحی کنید. همچنین اگر در این زمینه به مشکل برخورده‌اید تا جایی که ممکن است رابط را برای کارایی ایجاد کنید. بهتر است همه چیز را آسان بگیرید. 

۳. روانشناسی مقدمه کار است

همانطور که تجربه کاربری روی کاربران تمرکز دارد، درک کردن روانشناسی و درون کاربران نیز بسیار مهم است. Lee Carroll می‌گوید: طراحان گرافیک هم اکنون نیز از روانشناسی در طراحی بصری استفاده می‌کنند، آن‌ها از طریق پیام‌ها و از طریق مشاهده مستقیم با کاربران ارتباط دارند. بنابراین آن‌ها می‌توانند با در نظر گرفتن همان قواعد طراحی، یک تجربه کاربری خوب را ایجاد کنند.

۴. تجربه کاربری خوب نامرئی است

بیشتر تجربه‌های کاربری خوب به صورتی کار می‌کنند که شما به ندرت می‌توانید متوجه آن‌ها شوید. تنها هدف از تجربه کاربری این است که پی به نیازهای کاربران ببرید و طراحی را براساس خواسته‌های آن ها ایجاد کنید.

۵. برای تجربه کاربری ایستادگی کنید

ممکن است در جریان توسعه تجربه کاربری طراحی‌های‌تان مبارزه کنید و به چالش کشیده شوید. برخی اوقات این موضوع توسط چیزهایی مانند مسائل مالی متوقف می‌شود. اما در هر حال همواره سعی کنید که تجربه کاربری بهتری را ارائه دهید و بهتر هدف‌تان را طراحی کنید. به قولEnzo Ferrari ماشین‌های مسابقه نه زیبا هستند و نه زشت، آن‌ها زمانی زیبا می‌شوند که مسابقه را می‌برند. 

منبع

گردآوری و تالیف ارسطو عباسی
آفلاین
user-avatar

من ارسطو‌ام :) کافی نیست؟! :)

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید