وقتی احساس خوبی ندارید هم ادامه دهید

گردآوری و تالیف : ارسطو عباسی
تاریخ انتشار : 18 آبان 1397
دسته بندی ها : توسعه فردی

گاهی از خودتان می‌پرسید: "خب که چی؟"

این همان گفتگوی منفی‌ای است که وقتی می‌خواهید کاری را با اشتیاق شروع کنید، در ذهن‌تان شکل می‌گیرد. مغز شما می‌گوید: کو گوش شنوا؟ خب که چی؟

گاهی ممکن است مغز شما درست بگوید اما این بدان معنا نیست که تسلیم شوید.

امروز من نمی‌خواستم این کار را انجام دهم اما آن را انجام دادم.

اگر فردا نیز چنین حسی داشته باشم دوباره آن را انجام خواهم داد.

"عادت‌ مهم‌تر از کار شخصی است"

ماندن در مسیر اهداف‌تان، قسمت سخت ماجراست. طبیعی است که اگر به خوبی تمرین کنید گاهی نتیجه خوب می‌گیرید و گاهی شکست می‌خورید. همیشه نمی‌توانید نتیجه را کنترل کنید اما می‌توانید عادت خود را کنترل کنید.

برخی از بهترین چیزهایی که دارم از روزهای بد است. روزهایی که شکست‌هایم را پررنگ می‌کردم. این بدان معناست زمانی که در ذهن‌تان می‌گویید "مهم نیست چه می شود" تبدیل به آدم خلاقی می‌شوید. شما از مردم بدون آنکه بدانید الهام می‌گیرید. همیشه سعی کنید بیش از حد هدفمند باشید تا خلاقیت به سراغ‌تان بیاید. 

خلاقیت جریان می‌یابد و این محصول بهترین و بدترین روزهای‌تان است. دوباره می‌گویم: این کار مهم تر از هر عامل دیگری است.

اگر به چالش کشیده نشویم، همه ما اسکار داشتیم. 

گرفتن اسکار دشوار است و به همین دلیل برای بدست آوردنش روی آن تمرکز می‌کنید و آن را به مثابه هدف می‌بینید. اگر گرفتن اسکار کار ساده‌ای بود همه ما اسکار داشتیم و در هالیوود هیلز زندگی می‌کردیم و با اسنوپ داگ نوشیدنی می‌خوردیم.

می‌دانم که فکر می‌کنید نصیحت می‌کنم و همان حرف‌های قدیمی و کلیشه‌ای را می‌زنم، درست حدس زدید. گاهی باید حقیقت را بشنوید تا پیام را دریافت کنید. سال‌ها می‌دانستم که باید تمرین ورزشی را شروع کنم و تنها زمانی که کتاب می‌خواندم متوجه شدم که باید به باشگاه بروم و انجامش دهم.

در این راستا، دوباره به مدت 5 سال ورزش کردن را آغاز کردم.

به همین دلیل است که می‌گویم باید بشنوید تا ادامه دهید. روزهایی که بیشترین درد را تجربه می‌کنید بیشتر رشد خواهید کرد. 

امروز کمی بد می‌گذرد و فردا روز جدیدی است. قصد ندارم نوشتن را متوقف کنم و شما هم نباید رویاهای‌تان را متوقف کنید.

اگر می‌خواهید بازدهی خودتان را افزایش دهید و برخی از نکات ارزشمند زندگی را یاد بگیرید به لیست نامه های شخصی من در timdenning.net بپیوندید.

منبع

مقالات پیشنهادی

به طرح های شخصی و تجاری خود سر و سامان بدهید

از زمان پديد آمدن صنعت طراحي هميشه بين طرح هاي خلاقانه شخصي و طرح هاي تجاري بحث و اختلاف بوده است. اصولا خلاقيت و تجارت بدون يکديگر معنا ندارند. شما ب...

به عنوان یک طراح وقتی انگیزه‌ تان را از دست می‌دهید، باید چکار کنید؟

بعضی‌ وقت‌ها پیش می‌آید که حوصله کار کردن را ندارید و نمی‌خواهید سر کار بروید. بلند شدن، روشن کردن کامپیوتر، باز کردن نرم افزار و تمام کارهای دیگری که...

5 سوال ساده برای وقتی که به دنبال بازخورد کاربر هستید

شما نمی توانید اولین برداشت را از نو بسازید درسته؟ البته که درسته و این یکی از دلایلی است که باید وقت و تلاش زیادی صرف طراحی یک وب سایت کنید . شما می...

با استفاده از window.onerror، خطا های جاوا اسکریپت را یافته و اطلاع دهید

Onerror یک رویداد مرورگر ویژه است، که هر موقع خطایی در جاوا اسکریپت بروز دهد، اجرا می شود. این یکی از ساده ترین روش ها برای گرفتن خطا های سمت کاربر، و...