عادت موفقی که آرزو داشتم ۱۸ سال پیش به آن پی می‌بردم

ترجمه و تالیف : علیرضا داداشی
تاریخ انتشار : 20 تیر 98
خواندن در 1 دقیقه
دسته بندی ها : توسعه فردی

اکثر مردم در حالت واکنشی زندگی می‌کنند. روی مسائلی کار می‌کنند سپس شخص دیگری وارد می‌شود و او را از کاری که انجام می‌دهد منحرف می‌کند و آنها مطابق با احتیاجات آن شخص واکنش نشان می‌دهند. این اتفاق معمولا شامل خانه و ادارات می‌شود. این راحت ترین راه برای چرخاندن چرخ زندگیتان برای ماه ها و یا سال هاست.

عادت موفقی که آرزو داشتم ۱۸ سال پیش به آن پی می‌بردم

به تقویم اکثر افراد نگاه کنید و دسته بندی خوبی از رویدادهای معمولی مانند جلسات تیمی، ناهار و غیره را خواهید دید. همچنین ممکن است اتفاقات شخصی مثل برنامه شام خانوادگی و تولد و غیره را نیز پیدا کنید. اما چه چیزی را در ۹۸٪ تقویم ها پیدا نمی‌کنید؟

آنها زمانشان را برای فکر کردن متوقف می‌کنند. بازه های زمانی ۱، ۲ تا ۳ ساعته بدون مزاحمت کسی. این زمان، فقط زمان تفکر است.

زمان ارزشمند ترین منبع انسان ها است و اینکه کجا و چگونه این زمان را سپری می‌کنید تاثیر بسیار زیادی در آینده زندگیتان خواهد داشت. یک بدن بهتر می‌خواهید؟ سالم تر غذا بخورید. می‌خواهید همسر بهتری شوید؟ سعی کنید بیشتر گوش دهید.

اما از کجا بدانیم که در مسیر درست قرار گرفته ایم؟

شما باید دائما اهداف و استراتژی های خود را بازبینی کنید. گاهی باید با خانواده، دوستان یا همکاران وقت بگذارید اما گاهی اوقات هم به این احتیاج دارید که تنها باشید تا بررسی کنید چه کاری را درست انجام داده اید و چه کاری را غلط.

پس در این جدول زمانی که برای خود درست کرده اید، بهتر است به چه چیزهایی فکر کنید؟

این هم از چند ایده:

 وضعیت روابط مهم من چگونه است؟

در کدام اهداف به نتیجه نرسیده ام؟ چرا؟

باید برای چه اتفاقاتی آماده باشم؟

باید چه کاری را متفاوت انجام دهم؟

باید کدام توانایی جدید را یاد بگیرم؟ چرا؟

آیا خوشحالم؟ اگر نیستم دلیلش چیست؟

چطور می‌توانم این هفته بهتر و بیشتر پیشرفت کنم؟

آیا بهتر است کم مرخصی بگیرم و استراحت کنم؟

آیا به اندازه کافی سخت کار می کنم؟

منبع