محیط ویژوال استدیو کد برای لاراول

گردآوری و تالیف : امیررضا سیستانه ای
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396
دسته بندی ها : طراحی وب

چندین ساله که فریمورک لاراول جزء محبوب ترین فریمورک های PHP هست و قابلیت های زیادی برای توسعه ی سریعتر وب و API برای توسعه دهندگان فراهم کرده, و از ورژن 5.3 هم VueJs رو برای توسعه frontend پشتیبانی میکنه. 

من تاکنون از ویرایشگرهای زیادی مثل sublime, php storm, atom و درنهایت visual studio code استفاده کردم. هر ویرایشگر مزایایی داره اما اولین باری که من از visual studio code استفاده کردم, متوجه شدم یک ابزار جالب و عالی با Git داخلی, دیباگ و پشتیبانی از افزونه هاست.

بیایید محیط Vscode رو برای لاراول آماده کنیم

افزونه های زیر رو نصب کنید :

Auto Close Tag

بصورت خودکار تگ های بسته ی HTML/XML رو اضافه میکنه, مثل کاری که VS IDE یا Sublime انجام میده.

Beautify

کدهای javascrip, json, css, sass, html رو در Visual Studio Code زیباسازی میکنه.

Better Merge

پشتیبانی بهتر از conflict ادغام بصری برای Visual Studio Code, که از افزونه ی merge-conflicts ویرایشگر atom الهام گرفته شده.

Debugger For Chrome

یک افزونه ی VS Code برای دیباگ کد جاوا اسکریپت شما در مرورگر گوگل کروم, یا هرچیز دیگری که Chrome Debugging Protocol رو پشتیبانی میکنه.

Eslint

این افزونه از کتابخانه ی ESLint که در پوشه ی workspace نصب شده, استفاده میکنه. اگر پوشه اون رو نداشته باشه, دنبال نصب ورژن گلوبال میگرده. اگر شما ESLinter رو قبلا بصورت محلی یا گلوبال نصب نکرده باشید, با استفاده از npm install eslint در پوشه workspace برای نصب محلی و برای گلوبال هم از دستور install -g eslint استفاده کنید. 

Npm

این افزونه اجرای اسکریپت های تعریف شده در فایلpackage.json رو پشتیبانی میکنه و ارزیابی میکنه که ماژول های نصب شده دارای وابستگی های تعریف شده در package.json هستند یا خیر.

Laravel Blade Snippets

همینطور که از اسمش پیداست وظیفه ی برجسته کردن سینتکس و snippet های لاراول blade رو در Vs Code برعهده داره.

PHP Debug

این افزونه یک آداپتور بین VS Code و XDebug توسط Derick Rethan هست. XDebug یک افزونه ی PHP (همچنین یک فایل so. در لینوکس و dll. در ویندوز) است که باید روی سرور شما نصب بشه.

PHP Intellisense Crane

Crane یک افزونه برای افزایش بهره وری Visual Studio Code هست که یک سرویس تکمیل کد برای PHP فراهم میکنه. این هیچ وابستگی ای نداره و بصورت گسترده با هر سایز پروژه کار میکنه. این هنوز در مرحله توسعه هست و ممکنه باگ یا کمبودهایی داشته باشه.

Git History

تاریخچه ی Git رو با گراف ها ببینید, جزئیات هر commit رو مشاهده کنید, مثل سازنده, نام, ایمیل, تاریخ.

یک کپی سابق از فایل ببینید یا اون رو با workspace فعلی یا ورژن قبل مقایسه کنید. تغییرات رو در یک خط فعال در ویرایشگر مشاهده کنید.

منبع

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

مقالات پیشنهادی

افزونه‌های توسعه فرانت‌اند برای ویژوال استدیو کد

می‌شود گفت که ویژوال استدیو کد یکی از انواع IDEهای جدیدی‌‌ست که تا به حال سر و صدای زیادی را در بین جامعه توسعه‌دهندگان به راه انداخته است. در بازه زم...

5 ویرایشگر کد محبوب برای استفاده در لاراول

یکی از بهترین ویرایشگرهای متنی که برای کدنویسی استفاده میشه Sublime Text هست. Sublime قابلیت‌های زیادی داره که کدنویسی رو جذاب می کنه, و توسط پلاگین ه...

تغییر قالب بر اساس کاربر در لاراول

فرض کنید بخواهید یک سایت چند کاربره با لاراول طراحی کنید. و یکی از امکاناتی که لازم داره اینه که براساس قوانینی که ما تعریف می کنیم, هر کلاینت بتونه ق...

10 متد Collections کمتر شناخته شده ( اما بسیار جالب ) لاراول

به نظر من Eloquent لاراول یک ابزار عالی در لاراوله - احتمالا نیازی به تاکیید کردن من روی این مسئله نیست چون همه این مسئله رو میدونن . امروز میخوام لیس...