با این اسکپریت، فرم های مرسوم وب را به مکالمه تبدیل کنید

گردآوری و تالیف : عرفان کاکایی
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1397
دسته بندی ها : طراحی وب

اگر می خواهید فرم های وب خود را مردم پسندانه تر کنید، پس مطمئن باشید از اسکریپت Conversational Form ساخته شده توسط SPACE10 خوشتان خواهد آمد.

این اسکریپت به طور خودکار تمام فیلد های ورودی شما را به چت های نوع Q&A تبدیل می کند. همچنین ظاهر آنها می تواند به فیلد های متنی SMS مانند تبدیل شود، که کاربر ها در آن متن خود را وارد می کنند، و اسکریپت چت پاسخ می دهد.

در ضمن بدانید که این اسکریپت برای هر کسی کاربردی نخواهد بود. این اسکریپت در هر وبسایتی تجربه کاربری خوبی را به ارمغان نمی آورد، اما مطمئنا ایده خاص و جالبی است که در جاهای دیگر به ندرت دیده می شود.

فرم های مرسوم وب را به مکالمه تبدیل کنید

می توانید نگاهی به دمو داشته باشید تا نحوه کار آن و چیزی بر روی وبسایت شما قرار خواهد گرفت را ببینید.

این تنها مثالی از کار هایی است که با این اسکریپت چت می توانید انجام دهید، و مطمئنا سفارشی سازی های زیادی برای توسعه دهندگان خواهد داشت.

فقط لازم است که یک اسکریپت JS را بر روی صفحه خود پیاده سازی کنید (بدون هیچ گونه Dependency) و سپس فرم خود را با استفاده از صفت های سفارشی راه اندازی کنید. تمام این موارد به همراه جزئیات بر روی صفحه گیت هاب موجود می باشند، که یک لینک دانلود نیز برای دانلود تمام اسکریپت کنار آنها وجود دارد.

این Chatbot به طور خودکار تمام پاسخ ها را نسبت به هر سوال ذخیره می کند، و سپس آن پاسخ ها را داخل فیلد های ورودی HTML جمع آوری می کند.

می توانید در وبلاگ این کمپانی بیشتر درباره این فرایند بخوانید، که نشان می دهد آنها چگونه به این ایده رسیده و این اسکریپت را ساختند.

فرم های مرسوم وب را به مکالمه تبدیل کنید

با گزینه های سفارشی، می توانید اموجی و تصاویر مربوط اضافه کنید، یا حتی متن های سفارشی با استایل هایی مثل Bold یا Anchor تعریف کنید.

این مطمئنا یکی از دینامیک ترین تجربه های فرم است که تا به حال دیده ام. این اسکریپت طراحی UI سفارشی را به بعد جدیدی می برد، و همچنین نشان می دهد که وب در دهه های اخیر چه پیشرفت هایی کرده است.

به علاوه، تمام این اسکریپت تحت لیسانس MIT قرار دارد و برای استفاده در وبسایت ها رایگان است.

منبع

مقالات پیشنهادی

نکات ضروری تبدیل طرح دسکتاپ یک سایت، به طرح موبایل آن

از آنجایی که دستگاه های موبایل در محبوبیت در حال پیشی گرفتن از دسکتاپ هستند ، ضروری است طراحان، طراحی برای موبایل را هم در ذهن داشته باشند. Mobile-fir...

فرم های بهتر با ChoicesJs

این کتابخانه برای ایجاد فیلدهای بهتر در فرم ها مورد استفاده قرار میگیرد و همینطور موارد پیشرفته ای را در اختیار شما قرار میدهد تا با استفاده از آنها ف...

آیکون های زیبا و کاربردی طراحی وب | سری سوم

آیکون ها امروزه نقش کلیدی در طراحی وب دارند بطوری که حتی برای نشون دادن اطلاعات ازشون استفاده میشه . این آیکون ها چیزی از بوجود اومدنشون نمیگذره و بوس...

10 نکته برای داشتن تجربه کاربری بهتر در موبایل

لایه ها، فرم ها، فونت ها و موارد دیگر، چیزهایی هستند که در هنگام طراحی وبسایت باید آنها را در نظر بگیرید. جدای از آن شما باید در رابطه با اینکه این ال...