آموزش ایجاد وبسایت PWA یا Progressive Web Apps

برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید و این دوره بخشی از دوره های اعضای ویژه نمیباشد

تعداد شرکت کنندگان 808 نفر
قیمت دوره 90000 تومان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 11:12:57
تعداد قسمت‌ها 36
نوع دسترسی نقدی
امتیاز دوره‌
4.57 از 7 رای

در طول آموزش pwa ما سعی داریم تمام ویژگی‌های که با استفاده از آن می‌توانید وبسایت خود را مانند یک اپلیکیشن در بیاورید را قدم به قدم و به شکل کامل به شما آموزش دهیم.

pwa چیست‌؟

pwa مخفف Progressive Web Apps است که در زبان فارسی به عنوان اپلیکیشن‌های پیش‌ رونده شناخته می‌شود. اما اپلیکیشن پیش رونده یعنی چی ؟

امروزه در کنار سیستم‌ها خانگی و لپ‌تاپ‌ها، بازدید وبسایت‌های از طریق مرورگر تلفن‌های همراه بیشتر شده و اکثر مواقع زمانی که شما یک وبسایت ایجاد می‌کنید نیاز به ایجاد یک اپلیکیشن‌ برای آن را هم نیاز می‌شود.

اما تفاوت بین یک سایت با اپلیکیشن در چیست ؟ اپلیکیشن‌ها با دوربین یا میکروفن یا به مکان شما دسترسی دارند اما تا قبل از آمدن pwa این امکان برای وبسا‌یت‌ها وجود نداشت و همین موضوع احساس داشتن یک اپلیکیشن‌ را هم ایجاد میکرد.

اما امروزه با ارائه امکاناتی برای ارتباط مستقیم وبسایت‌های با دروبین، میکروفن، نوتیفیکیشن و مواردی از این دست با استفاده از جاوا اسکریپت ما می‌توانید با طرای رسپانسیو وبسایت به سادگی کارهای که یک اپلیکیشن انجام مید‌هد را استفاده از سایت هم انجام دهیم.

بنابراین pwa چیزی بیشتر از امکاناتی نیست که با استفاده از جاوا اسکریپت در اختیار وبسایت‌های قرار گرفته‌ است.

در قالب دوره آموزش pwa ما شما را با ویژگی‌های مختلفی که در pwa وجود دارد به شکل کامل آشنا خواهیم کرد.

چرا pwa یاد بگیرید؟

شما می‌توانید با استفاده از جاوا اسکریپت و امکاناتی که از طریق مرورگرها در اختیار وبسایت‌ها قرار گرفته، وبسایتی طراحی کنید که هماننند اپلیکیشن‌های موبایل کار می‌کند.

یعنی می‌توانید به سادگی از طریق دوربین تصویر برداری کنید یا از طریق میکروفن صدا ضبط کنید یا به کاربر نوتیفیکیشن نمایش دهید یا کارهای دیگر که در اینصورت شما هر کاری که از اپلیکیشن‌های موبایل انتظار داشتید را می‌توانید با وبسایت خود هم انجام دهید و در کنار این موضوع نیاز به این نخواهید داشت که که جداگانه برای اندروید یا ios اپلیکیشن تهیه کنید.

پیش نیاز آموزش pwa

قبل از آنکه به سراغ دوره آموزش pwa بیاید تا بتوانید با استفاده از آن وبسایت خود را به شکل اپلیکیشن موبایلی در بیاورید. باید گفت شما باید جاوا اسکرپیت را در قدم اول به خوبی بلد باشید چون ویژگی‌های که قرار است در این دوره پیاده‌سازی شود تماما به جاوا اسکریپت مربوط می‌شود.

چرا آموزش pwa را از مجموعه راکت یاد بگیرید؟

وبسایت راکت اولین وبسایت بود که آموزش pwa را در اختیار ایرانیان قرار داد .

ما در راکت تمام تلاش خود‌ را کرد‌ه‌ایم تا بتوانیم pwa را به شکل جامع و کاربردی به شما آموزش دهیم تا شما توانایی این را بدست بیاورید که از آن برای ایجاد وبسایت‌های با قابلیت اپلیکیشن ایجاد کنید.

در کنار آموزش اکثر سرفصل‌های pwa با مثال‌های مختلف ما سعی می‌کنیم در کل پروسه یادگیری در کنار شما باشیم و در صورت داشتن سوال یا مشکل به شما کمک کنیم تا سوالات و مشکلات خود را حل کنید.

دیدن ادامه مطلب

سوالات متداول

آیا pwa ارزش یادگیری دارد؟

pwa با امکانات زیادی که در اختیار شما قرار میدهد این اجازه را همزمان هم به شما می‌دهد که بتوانید با استفاده از جاوا اسکریپت یک وبسایت اپلیکیشن گونه ایجاد کنید و در اختیار کاربرانتان قرار دهید. بنابراین قطعا pwa ارزش بالایی برای یادگیری دارد

یادگیری pwa چقدر زمان میبرد؟

این موضوع تماما بستگی به تلاش شما و دانشی دارد که از جاوا اسکریپت دارید . بنابراین اگر میزان دانش شما در جاوا اسکریپت قابل قبول باشد قطعا به زمان زیادی برای یادگیری pwa نیاز نیست.

pwa چیست؟

pwa یا همان Progressive Web Apps در زبان فارسی با عنوان اپلیکیشن‌های پیش رونده شناخته می‌شود. pwa چیزی بیشتر از یک سری امکانات جاوا اسکریپتی که مرورگرها در اختیارمان قرار می‌دهند تا وبسایتمان را بیشتر شبیه اپلیکیشن‌های موبایلی کنیم، نیست.

آیا pwa یک اپلیکیشن native ایجاد می‌کند؟

شما با استفاده از pwa تنها امکاناتی را در اختیار میگیرید که در نهایت می‌توانید با آن امکانات وبسایت خود را به حالت اپلیکیشن در بیاورید تا کاربر زمان کار با وبسایت شما در موبایل خود حس یک اپلیکیشن واقعی که با زبان‌های برنامه نویسی مربوط به اندروید یا ios ایجاد شده را به دست بیاورد.

رایگان 22:10
رایگان 10:53
رایگان 09:27
برای دسترسی به این دوره نیاز است بصورت نقدی این دوره را خریداری کنید و این دوره بخشی از دوره های اعضای ویژه نمیباشد

تعداد شرکت کنندگان 808 نفر
قیمت دوره 90000 تومان
وضعیت دوره تکمیل شده
زمان کل دوره 11:12:57
تعداد قسمت‌ها 36
نوع دسترسی نقدی
امتیاز دوره‌
4.57 از 7 رای

آنلاین
user-avatar
مدرس دوره حسام موسوی

اول داستان، طراح گرافیک بودم و ۲ سالی به عنوان طراح مشغول بودم، بعد به برنامه‌نویسی علاقمند شدم و الان بیشتر از ۱۰ ساله که عاشق کدزنی و چالش‌های پروژه‌های مختلفم. به تدریس علاقه خاصی دارم و دوست دارم دانشی که در این راه بدست آوردم را در اختیار دیگران هم قرار بدم. 

سوالات و گفتگو‌ها

سوالات و گفتگو‌ها

اگر سوال و مشکلی یا حتی بحثی در یکی از حوزه‌های برنامه‌نویسی دارید این بخش به شما کمک ویژه‌ای خواهد کرد

دورهای پیشنهادی

مشاهده همه دوره ها
آموزش دیزاین پترن ها

آموزش دیزاین پترن ها

در آموزش دیزاین پترن -‌ (Design Pattern) ما سعی میکنیم الگوهای طراحی که برای حل مشکلات متداول در شی گرایی مورد استفاده قرار میگیرد را به شما آموزش دهی...

دسترسی رایگان برای اعضای ویژه
آموزش گیت و گیت هاب

آموزش گیت و گیت هاب

در طول دوره آموزش گیت (git) سعی داریم روش کار با این بازار استثنایی را به شکل رایگان به شما آموزش دهیم تا در پروژه‌های خود از آن استفاده کنید.

آموزش طراحی وب سایت

آموزش طراحی وب سایت

در طول دوره آموزش طراحی وب سایت به شما در قالب یک پروژه کامل آموزش می‌دهیم که چطور ظاهر یک وبسایت را از صفر تا ۱۰۰ به شکل کامل پیاده‌‌سازی کنیم.

آموزش کامل Flexbox

آموزش کامل Flexbox

در قالب دوره آموزش flexbox ما سعی کرده‌ای به شکل کامل و پروژه‌ محور روش استفاده از flexbox را قدم به قدم برای طراحی وبسایت به شما آموزش دهیم.

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

برای ارسال نظر لازم است ابتدا وارد سایت شوید
در حال دریافت نظرات از سرور، لطفا منتظر بمانید